Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

monalisatko
12. apr 2012

@letuskah ešte to som zabudla, že Lisa mi povedala, že teraz nech urobím ešte sloníka a koňa a Lara chce partnera pre žabinku 😀 😀 😀 Takže objednávky prijaté a keď konečne dokončím čiapku, tak skúsim vyhovieť objednávatelom 😀

rene82
12. apr 2012

@monalisatko no, to ešte nemám oficiálne na papiery, len na ich stránke som si kukla. ale určite je to tak. no a problém je v tom, že som ju nehlásila u nás v dedine, ale v cca 2km vzdialenom meste. a to je už problém. lebo tá škôlka by na moje dieťa nedostala dáke peniaze od mesta na chod škôlky. a že sa potom môžeme ísť pásť je každému jedno.
ani u nás v dedine by ju nezobrali, lebo brali len 3 deti a ostatné tie, čo boli prihlásené min. rok a nezobrali ich. celkovo brali max 10 detí a detí je tu podstatne viacej.

letuskah
12. apr 2012

@rene82 uvidis ake papiere ti pridu ale urcite podaj odvolanie, vela deti v septembri nenastupi a u nas dokonca otvorili jednu triedu co sa ani neplanovalo no a este mas moznost skusit ostat na RD pre zly zdravotny stav, ak nebyva casto chora tak skusit nejako lekarku ukecat a casto tam chodit aj s malym kaslikom aby mala zaznamy, inak fakt sa asi uz len mozte ist past, to je blba situacia so skolkami...

monalisatko
12. apr 2012

@rene82 tak to je fakt úžasné 😠 Veď školné by si mesačne aj tak platila, tak nechápem. No ale žial, nevieš čo spraviť. Je to smutné 😢

evelin116
12. apr 2012

toto som dnes robila ..nechcite vediet kolko mi to trvalo..jezka som robila podla obrazku a aj kvietok ten saa mi moc nepodarit

petraslov
12. apr 2012

Dnes dokončená, pre susedkinu dcérku

rene82
12. apr 2012

@letuskah no odvolanie asi moc nepomôže, lebo tam mám takú známu, čo som sa jej pýtala na to, odvolanie, a povedala, že to nejako význam nemá. ale aj tak podám, to je jasné. a pre zlý zdravotný stav.... no neviem. ani atb ešte nemala. jedine je predčasniatko a sem-tam chodíme na kontroly na nedonosenecké, na neuro, na kardio ale všetky nálezy doteraz boli v norme. takže jedine ak neplatená rodičovská, čo sa tiež dá a vtedy za mňa štát bude aspoň platiť odvody 😠

letuskah
12. apr 2012

@rene82 kamoskinu malu vzali na odvolanie tak nikdy nevies, skusit mozes a ten zdravotny to ozaj ak by sa nechala lekarka ukecat...jajaj

rene82
12. apr 2012

@letuskah a odkiaľ si, keď okres ba?

letuskah
12. apr 2012

@rene82 priamo z BA
pokazila sa nam telka a mm prave zistil ze je mesiac po zaruke... to uz je asi 5 vec co sa nam tesne po zaruke pokazila

rene82
12. apr 2012

@letuskah jáááj.
to je zákon schválnosti. aj nám sa už kazí (malá do nej švacla s dákou palicou či čo, tak je tam taký fľak veľký, ktorý sa zväčšuje)

kibuk
12. apr 2012

@rene82 dakujem skusim 🙂

janemari
12. apr 2012

Ahojte konečne sa mi podarilo dokončiť čiapočku na objednávku,tá prvá ževraj bola dobrá a tera zsom robila poda vašej tabuľky tak zajtra uvidíme

idris
12. apr 2012

kočky akým číslom sa delí ten obvod aby som mala správnu placku ???

adrika79
12. apr 2012

@tretulka Ahojky, na tej fialovej je aka vzorka? perfektne vyzera to striedanie - to je vejarikova? 😒 vdaka.

adrika79
12. apr 2012

@idris 3,14 - je to tzv Ludolfovo cislo PI... :D

idris
12. apr 2012

@adrika79 jeee tak som si dobre pamätala 😀

adrika79
12. apr 2012

@letuskah Ahojky, ten uvod je blby, ja som si vytvorila svoj vlastny navod - zacinam klasika 18 DS, potom striedam klasicky reliefny s DS, teraz taku robim, a pootm ide dvakrat nahodeny reliefny stlpik s DS - ale ja si pridavam podla priadze... v 3 riadku uz namiesto DS davam zdvojeny DS... a dalsom to iste... a potom si uz namiesto I zdvojeneho DS davam 2 zdvojene stkpiky a za releif. stlpik davam 1 teriazk ocko v dlaosm riadku 2 retiaz ocka.... potom davam v dalsom riadku 3 zdvoj stlpiky, v dalsom 4 zdvojene....ale to uz je tak na palcku cca 16 cm.... a potom ti uz ide spirala, to uz vidis....ale v prvom riadku davam DS hned za reliefny..., nie az do dalsieho ocka, aby sa mi to nekrutilo dovnutra...

lussy23
12. apr 2012

@evelin116 krásne
@petraslov krásna
@janemari krásna

lussy23
12. apr 2012

@kibuk @iloha krásne čiapočky @rene82 krásnučká čelenka
@monalisatko nádherná žabka
@pooi krásna čiapočka aj modelka

monalisatko
13. apr 2012

@lussy23 ďakujem 🙂

monalisatko
13. apr 2012

ach jaj, mňa tie bekovky privedú do šialenstva 😠 Večer som dokončila pre staršiu a ráno som zistila že jej je úzka 😢 Takže dnes musím kúsok vypárať lebo som ubrala privela očiek. No ale aj tak sem hodím foto 😅

lucia32
13. apr 2012

Ahojky, tak dalšie dielko, tenkym hačikom z tenkej vlny, babračka, ale slubila som kamoške , lebo chceli taku ako my...
A idem asi objednávať priadzu KATKA, najprv vezmem asi 10 farieb- bielu, ružovu, červenu, modru, zelenú a pod. lebo ich je tiež cez 30, je o nejaku inú konkretne záujem?

kibuk
13. apr 2012

ahojte tak tu je moja prva celenka 😉

lucim
13. apr 2012

@lucia32 aka je katka (zase mam v tych katarinach chaos)? bavlna a navin? cena? ja zase asi pokukam, ked budes mat naskladnene 😀

konecne odoslana objednavka, dufam, ze tie papucky budu sediet :

matja
13. apr 2012

@lucia32 - tiež ma zaujíma to čo lucim 🙂 Ak je to bavlna, vieš porovnať camillu a katku?

lucim
13. apr 2012

@kibuk peknaaaaa. 🙂
@lucia32 vydarena ciapocka, aj ked babracka 🙂
@monalisatko ja viem, preco mam pri ciapke stale meter ... lebo dieta zasadne nechce skusat jeho vlastne a paranie ma rozculuje (a teraz mam super meter, samonavijaci od Lu, strazim si ho ako poklad. 😉 ale bekulka je pekna 🙂
@janemari krasny krtko, nas maly ju tiez pochvalil, mam pocit, ze to znelo ako objednavka, ze aj on chce 😵
@petraslov peknaaaa 🙂
@evelin116 super aplikacie, jezka mam tiez v plane potrenovat a kyticka je nahodou dobra, paci sa mi, taku tiez niekam umiestnim 🙂
@rene82 s tou skolkou ma to mrzi 😖 verim, ze na to odvolanie sa vam podari uspiet. nas maly je v skolke uz od septembra, teraz od tohto mesiaca tam aj spava, je to pre neho dobry rozvoj. len u nas zase hrozi, ze ju mozno zrusia, ale rok sa este vraj udrzi.

lucim
13. apr 2012

@iloha krasna kvetinka na ciapke a zaujimavy lem 🙂
@rene82 jeeej, celenka ... celenky dievcatka vyuziju? len to ma drzat vlasky, ci to ma kryt uska? ci to budem az casom robit, nie novorodeniatku? 🙂
@pooi krasna zabkova ciapocka, super sedi. 🙂
@monalisatko zabinka je uuuzasnaaaa 🙂 chapem, ze budes musiet robit dalsie zvery. 🙂

ja som spravila pred par dnami tiez zvieratko, ale niekam sa zatulalo ... idem odtiahnut gauc a ak ho najdem, tak vyfotim ...
@kibuk ale ti tie ciapocky idu, ako z tovarne 🙂

lucim
13. apr 2012

nasla soooom, spal pod gaucom 🙂

tak toto je nas Zajo Hop (matko teraz frci na rozpravke hop) a je to chlapcensky zajo, prave nafoteny v akcii 😀 )

letuskah
13. apr 2012

@lucim uplne super akcny zajac 😀

ja som sa popasovala s tou spiralkou a ide to akurat ze som vyparala uz dve skoro kompletne ciapky lebo jednu so robila farebnu a nesedeli farby, tak som zacala bielu len sa mi to videlo prilis hrube tak teraz robim bielu ale len z obyc DS a nie zhackovanych tak ked bude hotova dodam foto 😵