Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

vierka0
13. nov 2012

@radosska ono kazda priadza bude trosku "derava" lebo tam su medzery medzi stlpikmi..pripadne to mozes podsit 🙂

dida84
13. nov 2012

@radosska ja na adidasy dávam 2,5 - ku háčik... robím z Catanie... a sú v pohode... 🙂

radosska
13. nov 2012

@vierka0 mám v albume ešte jednu čiapku nedokončenú, ale to bola iná vlna a tam neboli také medzery.. a robila som ju presne tak isto

radosska
13. nov 2012

@dida84 skúsim asi menší háčik a ak to bude dobré, tak ju vypáram a spravím nanovo.. :D

dida84
13. nov 2012

@radosska môžeš si pozrieť v mojom fotoblogu mám zopár adidasiek ako vyzerajú s 2,5 - kou... 🙂

jasmika
13. nov 2012

HÁČKARKY, poradte prosím nejakú jednoduchú aplikáciu na chlapčenský nákrčník 😉 potrebujem urobiť dva a nemám na to už moc času na to... 😖 😖 😖
a ešte jedna vec, chcela som urobiť čiapočku iba zo stlpikov pichaných z predu a zo zadu.. a keď sa to rozháčkuváva tak mi samozrejme tie vlnky sa kazia... ako to robiť aby som aj rozhačkovala, ale aby mi to robilo tie prúžky? Dá sa takto urobiť aj nákrčník? 🙂

zfidorka
13. nov 2012

@jasmika mozes dat snehove vlocky...
http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=1949
http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=8357
k tej ciapocke, ja som robila takto - placka je podla tohto
http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=7879
potom som nerobila podla toho navodu, ale stale som striedala predny reliefny dlhy stlpik a DS, aby vysli take pasiky

jasmika
13. nov 2012

@zfidorka jaj..no tak to budem mať problem.. ja niesom ešte taká šikovná háčkarka ako ty.. som iba v začiatkoch 😖 😖 😖 😖 aj tá snehová vločka vyzerá ťažko 😒 😒 😒 ale pokúsim sa

zfidorka
13. nov 2012

@jasmika vyskusaj a uvidis...

mariana0915
13. nov 2012

babulky pletiarky chcem urobiť klasicku pletenu čiapku nič zložite na 4 ročne dieťa kolko očiek mam dať -100 je malo alebo kolko????????a najlepšie by bol cely navod nech mam aspon nejaky ten navod-- dakujem vam 😀

drobcekrs
13. nov 2012

@mariana0915 Ja som dávala 5 ročnému 120 na nákrčník a v pohode mu to prešlo cez hlavičku, na čiapočku tak 110 by som dala Ja. ...No ale chcem sa aj Ja popítať, mám uhačkovanú čiapočku, že už aj ten len, no neviem ako ju dokončiť, čo s tým posledným očkom??? 😖 😖 😖

mariana0915
13. nov 2012

@drobcekrs ja hačkovať neviem takže nepomožem ☹ ☹
asi musim vyskušať vzorek dakujem 🙂

drobcekrs
13. nov 2012

@zfidorka
@jasmika baby poraďte, čo mám robiť s posledným očkom na čiapke? Neviem ako to dokončiť 🙂

miruska15
13. nov 2012

@lucia32 na str.134

dandik
14. nov 2012

@rejaa Zkus Comfort, je to měkkoučké a příjemné.

saskax
14. nov 2012

@mariana0915 robi sa to tak, ze si upleties najprv vzorku (cca 15 cm x 15 cm) a na nej si odmerias kolko ociek prinalezi na 10 cm. Odmerias obvod hlavicky a z toho to vypocitas presne kolko ociek potrebujes. Velmi vela zalezi od vlny aku pouzijes na ciapku. napriklad : na 10 cm Ti pripadne 15 ociek a obvod hlavicky mas 50 cm....(50 : 10) x 15 = 75 ociek.

rejaa
14. nov 2012

@dandik ďakujem, ten u nás v galantérke majú iba zelený 🙂 tak používam merino

adel22
14. nov 2012

Keď som sa nudila...

lucia32
14. nov 2012

@miruska15 bol to kvietok z Mimibazáru- návody , skús pohľadať http://www.mimibazar.cz/navody.php?id=12

mirenkam
14. nov 2012
jasmika
14. nov 2012

@drobcekrs no ja to robím tak že to posledné očko trochu natiahnem, odstrihnem koniec a prevlečiem ho cez to vytiahnuté očko... no a stisnem a potom to tam pozaväzujem ako sa mi dá 😀, ked máš viacfarebnú čiapku tak zväzujem dokopy tie farebné konce 😀
neviem či som ti pomohla, niesom dlho háčkarka, len pár mesiacov 😀

kejtie21
14. nov 2012

Najde sa nejaka veeelmi zlata mamicka ktora mi pomoze? Chcela by som sa naucit hackovat, len neviem ako zacat... co je najlahsie? da sa napriklad spravit to, ze rozpletiem svetriky a budem skusat s tou vlnou? lebo mam celu postel malych svetrikov po detoch tak som rozmyslala ze to skusim prerobit na ciapky aby to mohli teraz nosit. Da sa to? vopred dakujem

ika84
14. nov 2012

ahojte, potrebovala by som navod na hackovane papucky ale nie take ako topanocky ale take ako kedysi nase babky hackovali take akoby spicate nakonci....poradte

nadenkaaa
14. nov 2012

caute kocky poradi mi niekto prosim ? chcela by som podsit ciapku flisom o kolko mam urobit hackovanu ciapku 😝 😔 vacsiu napriklad pri obvode 52cm aby sa dala podsit a po podsiti nebola mala?
Neviem si s tym rady 😅 😅

tiffanka
14. nov 2012

@adel22 aj ja sa chcem nudiiiiiiiiiiť!! 😀 😀 😀

letuskah
14. nov 2012

@kejtie21 kludne tak sprav, ked to vyparas, navin si to na 2 nohy stolicky, na 3 miestach zviaz snurkou aby sa ti to nepommotalo, v ruke oper a nechaj uschnut, ono sa to trochu narovna a bude sa ti s tym lepsie robit, no a navin naspat do klbka 😉
@nadenkaaa aspon o cm vacsiu ju sprav

kejtie21
14. nov 2012

@letuskah jej, super, dakujem za radu. A nevies mi povedat co je najlahsie z hackovania, teda cim by som mala zacat? aby ma to neodradilo :D

letuskah
14. nov 2012

@kejtie21 neviem, podla mna je to jedno, dolezite je pocitat si ocka aby si ich cestou nevytratila, inak je to jedno

nadenkaaa
14. nov 2012

@letuskah Dakujem teda zakladnu placku mam spravit o cm vacsiu? a chcela som sa spytat napriklad ked robim podla toho navodu placku ze obvod hlavy deleno 3,14 tak ked som urobila placku presne podla toho tak mi z toho vysla ciapka ako pre slona 😝 😅 tak ked osm ju urobila asi o cm mensiu tak uz to malo dobre rozmery ako je to mozne zavisi to od priadze alebo od hacika? robim zvycajne s red heart lisa alebo nicky pripadne aj vlnap batole

letuskah
14. nov 2012

@nadenkaaa neviem ako je to mozne ale mne sa to tiez uz stalo, zopar vyslo presne a zopar uplne mimo... neviem, skus ju teda spravit na ten obvod a sama od seba vyjde vacsia akurat na podsitie...