Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

iloha
20. máj 2011

Nechce se mi to dávat na kulatou jehlici a na dvou mám problém z krajem............... protože se 1. a poslední čtverec na dvou jehlicích musí udělat do roviny a pak ze strany budˇ připlétat nebo nabrat nová oka, a to mi právě moc nešlo tak je tam na konci zub................ Myslíte si že to pujde nějak vymyslet ?

letuskah
20. máj 2011

@iloha ja mam navod na taku tasku ale nemam ho ako naskenovat, mozno by ti to pomohlo... na nete ho uz neviem nikde najst, skoda

letuskah
20. máj 2011

ked sa tak na to divam podla obrazka na fb tak to je asi nieco ine, ale velmi podobne, strikuje sa na kruhovej

iloha
20. máj 2011

@letuskah toto se má taky dělat na kruhové, ale já je nemám ráda, proto bych potřebovala konzultaci s někým kdo to už někdy dělal, klidně i na kruhovce.........

letuskah
20. máj 2011

@iloha ozaj? ja prave len na kruhovych strkujem aj male veci

zuzka72
22. máj 2011

@iloha
@letuskah už jsem to tu psala...já přímo nenávidím kruhové jehlice 😀 😀 😀 proto mám dlouhé ponožkové 🙂 a vzoreček neporadím, sama nevím 😒

iloha
23. máj 2011

@zuzka72 jj, vím - já taky, protože tak nějak mi to s nimi jde pomalu, prostě drhnou nebo co, ....... 😉

letuskah
23. máj 2011

ja zase s tymi dlhymi rovnymi do vsetkeho narazam a vsade sa mi zasekavaju, o oblecko, o fotel a podobne 😀

pata31
23. máj 2011

cafte, aj som teraz robila krtka pre Tamarku, este mu chybaju ruky a nohy, ale uz sa mi nejako nechce to robit 😝 hlavne neviem, ako by som tie ruky spravila...

dievcatko84
23. máj 2011

@pata31 skus urobit len akoby oval a ten potom tahaj do vysky bez pridavania a tak zasi bud na plocho alebo vypln 😉 a nozky len take malicke ovaliky 😉 hm? 😉 inak si sikula!!!

letuskah
23. máj 2011

@pata31 wow super, toto nesmiem ukazat synovi lebo by ma hned hnal do galanterku pre ciernu a sivu vlnu 😀 😀 😀

pata31
23. máj 2011

@dievcatko84 nozicky len take kyptiky mu spravim, len ruky ma vsade normalne s 5 prstami, tak toto neviem, ako spravit, ci bude postihnuty aj na rukach, ze bude mat len kyptiky 😝 😀 😀
@letuskah 🙂 🙂
inac krtko ma ale asi az moc dlhy nos....keby ste to videli, jak som to robila, segra sa sulala, lebo to cosi pripomina 😝 😀 😀

monika0001
24. máj 2011

ahojtee

@pata31 - ten krtko je úžasnýý!!!

ja nemám teraz veľa času háčkovať ale chcela by som sa pochváliť čo som porobila v nemocnici 🙂
Nestíham vás ani pozerať, ale výtvory vždy troška prebehnem.. kráásne veci robíte.... 😵 😵 😵 😵

dievcatko84
24. máj 2011

@monika0001 krasne monika!!! 😉 si sikovna! 😉 A dufam, ze malicka robi len a len radost a krasne rastie 😉

@pata31 chi 😉 ja som robila tohoto 😉 http://www.facebook.com/media/set/?set=a.106963...

letuskah
24. máj 2011

@monika0001 fiha tak ty si dobra, ja som v nemocke stihla akurat tak spat 😀 krasne veci si porobila

@pata31 mozes mu spravit ruky zalozne za chrbtom 😉

pata31
24. máj 2011

@dievcatko84 aha, tak spravim aj ja take ruky krtkovi... a pekny krtko tiez 🙂 🙂
@monika0001 dik a tvoje veci fakt super, si toho riadne vela porobila v nemocke 🙂

monika0001
24. máj 2011

Dakujem kočky 🙂

som tam bola mesiac, tak čo budem 😝

a malinká papká, spinká, papká, spinká, kaká, papká, spinká atd 😀
ale je zlatučká.. naša lááska 😵 😵 😵

dievcatko84
25. máj 2011

sup moje nove vytvory..leniva som ako hnoj 😉 chi 😉

letuskah
25. máj 2011

@dievcatko84 no celkom aktivne leniva si 😀 pekne 😵 😵

dievcatko84
26. máj 2011

@letuskah chi 😉 ale toto je vytvor za tri tyzdne 😉 chi 😉

pata31
26. máj 2011

cafte, ja som skusala novy vzor, len sa mi spravila trochu uzsia ta ciapocka, tak hadam bude malej sediet, este som jej neskusala 😝
a robila som podla tohto: http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=6899
neviem; ci sa mi to celkom presne podarilo 😝 😀
@dievcatko84 pekne 😉

a nemate navod na nejaku vesticku?

letuskah
26. máj 2011

caute ja som konecne daco aj dokoncila tak tu to je, vsetko podla seba samej, ciapocka vynimocne sadla na prvy raz a vesticka je este velka ale na leto nam ju ani netreba. vesticka mi moc nevysla daka je divna aj to obhackovanie ale budem robit aj pre starsieho lebo si aj on objednal tak vylepsim 😵 😵

dievcatko84
27. máj 2011

@letuskah ale co si ! Pekne je!!! Ja som robila malej ked bola este v brusku a nosi ju teraz dvojrocna 😀 chi 😉 som zle odhadla rozmery 😉 a je to podobny styl 😉 neboj nic, ono dorastie a bude v nej poriadny fesacisko 😉

iloha
27. máj 2011

Zdravím, na fb jsem přidala výtvory, když sem nemůžu vkládat, ale přidám vám to sem v pondělí z práce 🙂
už zase budu muset hákovat jinde 😀
http://www.facebook.com/profile.php?id=1827416132

letuskah
27. máj 2011

@iloha to bolerko je krasne 😵 😵 😵

lucia32
28. máj 2011

Zdravím...nejaký návod na pekne hačkované bolerko s dlhym rukávikom, aby nám ladilo k týmto šatičkám a klobúčiku... okrem toho na mmb 🙂

@iloha nevidím....

lucia32
28. máj 2011

@iloha už som našla 😀 to tvoje bolerko

iloha
29. máj 2011

@lucia32 je jednoduché - jen obdélník, který sešiješ a můžeš ho ještě obháčkovat 🙂

iloha
30. máj 2011

čauky holky, tak minulý čtvrtek dobrala atb a byla uznána jako zdravá, ale v sobotu večer zase horečka 38,5, zatí přetrvává, crp 73, a nic na ní nikdo nevidí, dnes jsme absolvovali výtěr z krku na streptokoky, nic, rtg plic, taky nic, prosvícení dutin taky nic, takže nám doporučily buď penicilínové injekce - což znamená denně dojíždět na bulovku nebo zatím jen po 12 hodinách klacid a zítra velký odběr krve na vyloučení dalších možných chorob......
takže jsme si zatím vybraly tu krev a klacid, ve středu pak po výsledících uvidíme co dál

takže se budu dále válet doma .........