Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

roasha
25. máj 2009

pytaj sa,mozno vieme 😉

skrutka11
25. máj 2009

super, ste zlate. no ja by som chcela zacat sit. Potrebujem vediet, aka mašinka mi zatial stačí, čo je doležite si všimat na strojoch, aka funkcia je potrebna a ktore su zbytocne a tak.

skrutka11
25. máj 2009

vzdy som obdivovala tetu krajsirku, ale ta je straasne daleko. sila som rukami, este ako mala cica mica a islo mi to. Skusala som sit aj na starom sijacom stroji a tiez to bolo ok, ale to bolo veeelmi davno. Ked teraz budeme mat krpca, tak sa mi to zide. Ja som viac menej clovek samouk a rada si vsetko vyskusam sama 🙂 ale dobra rada je a nezaplatenie

dakujem

roasha
25. máj 2009

jaj tak,no na zakladne sitie ti treba klasicky "rovny steh","cik-cak",steh na sitie dierok,ale toto splnaju vsetky zakladne stroje.ja mam husqvarnu,je uz moj druhy stroj,a som spokojna. 🙂

skrutka11
25. máj 2009

ja som si vyhliadla teno 🙂 a ma aj rozumnu cenu. a ako si sa naucila sit?

roasha
25. máj 2009

ja som tiez "krajcir-samouk",ale sila som uz asi vsetko,od kosiel,teplakovych suprav,zimnych bund,sukni,nohavic asi fakt vsetko 🙂
samozrejme sa teraz daju kupit veci za par €,ktore sa neoplatia sit,ale moja mala je baculka,tak pokial mam problem jej kupit/obvikle nohavice,kvoli pasu/,tak jej usijem. 🙂

skrutka11
25. máj 2009

ja ti inak neviem si nic vybrat v obchodoch. A co sa mi lubi je straaaasne drahe. Obdivujem ta, ked si vies vyrobit vlastne strihy a to by som prave chcela ja. Byt originalna 🙂

roasha
25. máj 2009

skrutka,na strihy mam kupenych par Burd/aj detskych/,a strih uz potom prisposobujes.
no naucila som sa sama,clovek musi mat taketo veci"v sebe",viem pliest,sit,ale napr vysivat ma nebavi,tak nevysivam.

skrutka11
25. máj 2009

ako si sa naucila sit strihy? poznas nejaky dobry casak? teta este ako mala si pamatam, frcala na Burde, kde boli vsetky mozne stihy a pre mna tie haky baky boli staaasna spanielska dedina, ale teraz by som to uz snad aj zvlaaadla 😀

roasha
25. máj 2009

pri kazdom hlavnom strihu mas napisane presne cislo strihu,ocislovanie plachty,na ktorej je ten strih,to si najdes na tom hlavnom"kliky-haku",najdes velkost aku potrebujes,kazda ma svoj identicky "cik-cak",polozis priesvitny papier,a poobtahujes,musis kazdy diel strihu.vystrihnes,obkreslis na latku/najlepsie mydlom,lebo to len vyklepes,alebo obycajnymi farbickami/,vystrihnes,obsijes ci-cakom,zosijes,a mas 🙂

skrutka11
25. máj 2009

znie to celkom jednoducho 🙂 a ake casopisy su dobre nato?

roasha
25. máj 2009

no tie Burdy vyssie som pisala,oni maju dobre strihy. 🙂

angelik
25. máj 2009

tiez som samouk, co sa tyka sitia (zacala som v puberte)
burda je perfektna, su tam strihy aj popisy (velmi dobre)
staci to preluskat raz, a potom budes vediet ako na to 😉 🙂
drzim palce 🙂

skrutka11
25. máj 2009

dakujem Angelik 🙂

skrutka11
25. máj 2009

Roasha aj tebe dakujem za cenne postrehy 😉
vsimla som si, ze tie jednoduchsie stroje nemaju funkciu overlock. Je to dolezita funkcia alebo nie? Je dobre ju mat, alebo to nie je nevyhnutne.

dik
🙂

liviky
25. máj 2009

já mám stroj Veronica a je dobrý,ale už tam má i overlock stehy a vyšívací a dírku na jeden krok atd....ale já sem povoláním švadlena,takže to docela využiju,ale pokud šiješ pro sebe a svou rodinu,tak stačí základní sthy,ty overlockové sou dobré na úplety atd.....ale jako klasický overlokový stroj to není,takže málo využitelné!

a co se týče střihů,jak už tady holky psaly,je opravdu asi nejlepší burda,tam je vše napsáno jednoduše,ale opravdu výstižně 😉 ...ze začátku se sice asi zdá že to je jen spleť čar,ale opravdu je to jednoduché,pokud člověk nic neuspěchá a v klidu si to přečte!

a nebo můžeš náký oblečení od prcka obrátit rubem nahoru,např. kalhoty a sešpendlit je v sedu a hned podle toho můžeš obkreslit a máš jednoduchý střih na tepláčky třeba 😉 😀

angelik
25. máj 2009

roky pouzivam priamy-rovny steh a cik-cak
mam uz stroj, kde su aj ine, ale nechybaju ku stastiu 😀
overlok je dobra vec, ale da sa zit aj bez toho 😉

liviky
25. máj 2009

přesně tak,i cik cak stačí 😀 ......důležité sou šikovné ruce 😀

roasha
25. máj 2009

ako pisu baby,overlock je steh na pruzne latky/uplety/,takze velmi to nevyuzijes,pokial nemas na padlasi plne vrecia upletov,kupene v textilkach ktore litvidovali-ako ja napr 😀 ale rokmi aj tie pouzijes leda tak na umyvanie dlazky. 😀

eli77
25. máj 2009

Baby neviete mi nahodou poradit...malej by som chcela spravit bolerko ale neviem si zohnat nejaky navod k tomu...sice by som radsej asi hackovany....prosiiiiiiiiiim

skrutka11
26. máj 2009

dievcence, dakujem velmi za cenne rady 🙂 takze si vyberiem podla vasich rad. Snad ma to neprestane rychlo bavit 😀

adik64
autor
1. jún 2009

Babulky, prosím o radu. Chcem upliesť rukavičky pre novorodeniatko, nie palčiaky, len také úplne jednoduché a nejako neviem, ako na to. Určite to nie je nič ťažké, ale už som skúšala asi 3 pokusy a zakaždým som párala, tak vás prosím, ktoré ste už také niečo plietli, alebo viete o nejakom linku s návodom, poraďte mi.

iloha
2. jún 2009

adik64, je to opravdu jednoduché, stačí čtyři jehlice a středně silná příze. začneš asi tak na 20-24 oček.
Plete se vlastně dokulata a za začátku hladce, obrace, hladce, obrace atd. Pak můžeš po 5cm je hladce a zase tak po 4-5cm ujmeš každé 4. nebo páté oko. asi tak dvě řady za sebou. Pak místo sešití je možné zbylá oka provléknout a stáhnout, nitku provléknout dovnitř a zapošít. Nevím jak moc je to srozumitelné, ale když tak mi pošly e-mail a zkusím ti poslat podrobnější návod s obrázky, snad ho ještě někde vyštrachám. Držím pěsti.

adik64
autor
2. jún 2009

Iloha, dík, snáď to nejako zvládnem, aj keď pletenie na štyroch ihliciach som zatiaľ neskúšala. Ale na takýchto maličkých veciach sa najľahšie učí.
Môj mail je adik64@azet.sk, ak môžeš, pošli mi prosím ten návod. Vďaka 😉

prsky
5. jún 2009

ahojte maminy 🙂

rada by som vam ponukla vynikajucu letnu priadzu Catania za super cenu 1,99/klbko - mam farby: biela, fialova, modra, hrdzavooranzova, zelena, hneda. Ak by ste mali zaujem, kuk na moje konto na mmb: http://www.mimibazar.sk/bazar.php?user=49175

mkatka
17. jún 2009

Ahojte, umíte "luštit" anlgické návody na pletení? Našla jsem si pár věcí, které bych chtěla uplést, ale v těch zkratkách se neorientuju. Teď dělám zvonové kalhoty pro miminko, začala jsem nohavicí na 2 jehlicích, teď mám začít druhou a pak to obojí navlést na kruhovou. Takhle jsem to ještě nikdy nedělala...možná je to jednodušší, než to vypadá, ale na tom obrázku je to fakt profi a já to chci mít taky tak. Zatím jedu více méně podle obrázku, ale mám tu i další návod - na bolerko a do toho už bych se jen podle obrázku nepouštěla

tereziep
23. jún 2009

Ahoj, vím že je to o pletení pro dětičky, ale ráda bych si prosebe a malou upletla sejná ponča. Nemáte někdo návod, jak se pletou? Jedno mám - to jsou dva obdelníky sešitý k sobě, ale moc se mi to nelíbí. To jsem si právě koupila. No a ještě bych chtěla jedno.

kubinkov
24. jún 2009

Prosím nemáte některá odkaz na pletení čepice slonice. Díky. 😅

zuzka72
16. aug 2009

Ahoj, mohu se přidat? Čekáme dvojčátka a já bych ráda něco upletla do porodnice. Nemáte někdo nějaký návod? Děkuji. 🙂