Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

zuzka72
7. mar 2011

@iloha tak pokud ti to v tom Nymburku nevýjde tak dej vědět koupila bych ti je u nás... 😉

klarka1
7. mar 2011

@dievcatko84
@iloha díky za přivítání 😉

iloha
7. mar 2011

@zuzka72 super, děkuji za nabídku , ......... pojedeme tam zase v pátek odpo, takže po víkendu resp. v neděli večer už budu vědět, tak bych se ozvala 😉

zuzka72
7. mar 2011

@iloha OK

lucia32
7. mar 2011

Jedna technická otázka. ??? Máte nejaký osvedčený spôsob ako hačkovať základnú placku? Pri každej čapičke je počet ok iný , aj pridávanie, teda väčšinou a nejaké sú tie vršky šišaté...napr. teraz robím jednu a 6 očiek spojim do retiazky, nahodim 18 DS, takže mam spolu 19, v dalšej rade rozhačkovavam každy DS na 2 a v dalšej až každy tretí, trochu mi tu placku ťahalo a po uhačkovaní je trochu vrch šišatý, ja viem, že na hlavke sa to nakoniec akoby stratí, ale aj tak... chcela by som aby bola aj na pohlad pekne guľatá....jednu mam tak robenu od oka a ta je pekne gulatá...prispôsobujete si čiapky podla seba...ja len, aby mi potom sedela vzorka 😝

iloha
7. mar 2011

tak zde je slíbená baretka pro švagrovic Barču...........náš model řekl, že je smutná, ona že chce fialovou a zářivou kytku 😀

iloha
7. mar 2011

@lucia32 já si přizpůsobuji jak mi to vyhovuje, většinou první dvě řady připádávám z jednoho Ds dva, ve třetí řadě ještě většinou od jeden sloupek, záleží na vzoru, každopádně to není 100% tní placka, ale spíše když jí přepůlím tak oblouk, špička mi zatím nevznikla nikdy (viz foto dole). Přidávám si tak aby se rovnoměrně rozšířila, u baretky jsem třebas přidávala v každé řadě spodní reliéfní sloupek, tak aby jsem měla vždy stejný počet RS, takže v 1. řadě 1RS, v druhé na 2. , v další pak na 3, pak na 4, pak na 5..... další řada byla bez přidání , pak dále na 6 a končila jsem na 7..............

dievcatko84
7. mar 2011

@lucia32 no ja robim tak ako ty a nie je to az tak spicate,ale robim tak,ze dam 6ro, potom do toho 12ds a tak ich rozdvojim a tak robim ob dvojity ds a potom 2x ds a tak dvojity a takto to rozsirujem, ze potom 3xds a tak dvojity, vies ako myslim 😅 neviem to vysvetlit 😉 chi 😉 ale rozumies iste 😉

@iloha no ta s tymi stuhami je uuuuzasna!!! Inak na margo toho pozerali ste na mmb navod na tu ruzu zo stuhy? jeeeeej!! Ze?

iloha
7. mar 2011

@dievcatko84 růži ze stuhy????

iloha
7. mar 2011

@dievcatko84 růži jsem nenašla, nebo našla, ale jen obrázek srdce ze stuhy ☹ návod ne
ale našla jsem toto http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=6398&order=1

lucia32
7. mar 2011

Tak tato vyzera nejak šišato, preto sa pýtam... ani nie ked leži rozplacnutá, ale ked ju držím v ruke 😝

zuzka72
7. mar 2011

@dievcatko84 ta růže ze stuhy je bomba, to bych chtěla umět, ale na tohle já nervy nemám 😀
@iloha krásny, jako vždy 😉 a děkuji za tipy na vlnky, moc nic tu neměli ,ale vzala jsem Elian, Red Heart Baby, Bibina, Merino, Katka, Nela, Cilka.... 😉 ta tvooje fialová z fota je z čeho...známá chce fialovou a oni nikde u nás nemají, ale mají dostat

iloha
7. mar 2011

Merino je super, to mám nejraději a Elian taky, Baby i bibina dobrý ... Katku máš bavlněnou? Ta je suprová dobře se z ní dělá 😵
no a kterou myslíš, tu uplně tmavou nebo světlou? ale je to jednou oboje je z Níťáren .... a teď jsem objevila že Camilla má světlou stejnou.

iloha
7. mar 2011

@dievcatko84 ale tam není návod jen obrázek ☹

dievcatko84
7. mar 2011

@iloha dole v komentaroch je odkaz na video 😝

zuzka72
7. mar 2011

@lucia32 já teda dělám klasiku 6řo. pak do každýho 2dl, sl a pak 12..112...112....až 11111112
nebo pak ještě jeden typ, ale ten nevím, kde jsem si napsala, to umím jen z poznámek

zuzka72
7. mar 2011

@iloha je z Níťáren ??? to je název?

lucia32
7. mar 2011

Nemá niektorá z vás návod na dlhý pletený či hačkovaný sveter, či vestu? Pre 11 ročnu kočku

iloha
7. mar 2011

@dievcatko84 at dělám co dělám tak se mi nic nezobrazí ☹

iloha
7. mar 2011
iloha
7. mar 2011

@lucia32 já si najdu vždy jen vzorek v knize, časopise a přizpůsobím vlně a velikosti daného 😒 😉

zuzka72
7. mar 2011

@iloha aha, aha děkuji...no já taky většinou jen od oka, takže ty návody moc nemám 😒

teri3
7. mar 2011

@iloha no ja som sa vtedy ponúkla na tie ihlice, ale minule som ich v obchode pozerala a nemali ich, ale možno by tu bola možnosť objednať. No ale skús to nejak dohodnúť so zuzkou72, asi by bolo jednoduchšie, keby sa to posielalo z Čiech - teda aj tie moje by išli z ČR, ale už som sa nejako zamotala 😅 tak daj vedieť...a ozaj, skúšala si im napísať mail?

no a predlhou na tuniku som našla v odkazoch, ktoré ste tu už niektorá dávali, teda vybrala si ju moja kamarátka pre dcérku:
https://picasaweb.google.com/tanilu576/2#544820...

teri3
7. mar 2011

a inak sa (okrem iného) chystám na pulóver pre manžela, nech aj tie "obuvníkove deti nechodia bosé" 😀 😉 😎

iloha
7. mar 2011

@teri3 děkuji za nabídku, uvidím, jak dopadnu v galanterii v Nymburce, když tak pak využiji Zuzky 😵

dievcatko84
8. mar 2011

@iloha no ono to tam uz nie je :-s musela to zmazat 😖

iloha
8. mar 2011

@dievcatko84 no nevadí, příště, a až ty uděláš první tak pošleš foto a my můžeme zkoušet 😉

Jinak tu děvčata budu asi zase méně, odešel mi můj notebook a manžel mi půjčil na chvilku svůj než odejde do práce, pak budu míti smůlu........... možná pak zase chvíli večer, no uvidíme, ještě ho přesvědčuji, že má v práci i pevný tak by mi tento mohl nechat dnes doma, ale zatím se netváří..... 😒 \jdeme s Terezkou na oční ....

zuzka72
8. mar 2011

Pro Kajdíka... 😉