Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

esmemia
3. okt 2013

zienky nahodou nemate niektora v zasobe tango 042 a boli by ste ochotna posunut 1-2 klbka?

dana_l
3. okt 2013

@vera_vila @mamamajka dakujem baby, len je problem ze hackovat neviem 😒

mamamajka
3. okt 2013

@dana_l Tak to problém nie je vôbec, stačí sa to naučiť a je to fakt jednoduché 🙂 (ked som to zvladla ja zvladne každý..... 🙂 ) Dlho som sa na to len pozerala a nariekala že je to ťažké, že to nepôjde, a ked som to konečne skúsila a pochopila..... Nadávam si že som nezačala ked bola dcérka ešte miminko :( Tak držím palce :(
PS: ja zas neviem štrikovať..... 🙂

tomaskovamaminka
3. okt 2013

@mamamajka Ked si zvladal hackovanie, zvladnes aj strikovanie ;) len skusit🙂

mamamajka
3. okt 2013

@tomaskovamaminka No to by som vážne rada... Ale aj to háčkovanie ledva stíham, teda nestíham urobiť všetko čo by som chcela :( Ale snáď sa k tomu raz dostanem 🙂

vera_vila
3. okt 2013

@dana_l tak se naučíš 😀

vera_vila
3. okt 2013

Jedna čepice pro chlapa, která padne tak akorát mému synovi 😀, takže si to zopakujeme a druhý pokus snad už padne dospělákovi 😀

ajja21
4. okt 2013

Baby prosím Vás, nemáte nejaký vzorec alebo fintu na to, koľko očiek treba nahodiť na ihlice keď chcem štrikovať čiapočku....Išlo by o obvod hlavičky 51 cm, ihlice 4-8 a vlna Dora. Žiaden extra vzor, čisto hladko obratko 🙂 Dakujem Vám 🙂

harula1
4. okt 2013

@broucek2 vecicky su krasne, ta melirovana vlna to je aka?

yarnie
4. okt 2013

@ajja21 neviem aka je Dora hrubá ale na štítku je určite uvedené koľko očiek je 10 cm. Z toho treba
Vychádzať, potom treba spraviť skúšobný vzorček. Na lem treba pružný vzor a tenšie ihlice, potom prehodiť na hrubšie. Ja som teraz robila z merina (ihlice 4 a 4,5) na obvod 54 a na lem som nahodila 100 ok, ihlice 2,5 a bolo to akurát.

ajja21
4. okt 2013

@yarnie Dakujem, veľmi ste mi pomohli 🙂

dada200
4. okt 2013
poisonblu
4. okt 2013

@vera_vila krasna capicka..a vzor je ako robeny?

broucek2
4. okt 2013

@harula1 který melír - Jeden je Duha a druhý je Dancing Baby

jaja32
5. okt 2013

Ahojte, poradite mi ako uhackovat nakrcnik pre dieta ? Našla som návod , vyzera ako sál, ale ja chcem aby vyzeral ako rolak. Dufam, že som sa spravne vyjadrila.

ducik
5. okt 2013

Dalsi pocinek pro prcka 🙂

vera_vila
5. okt 2013

@ajja21 Určitě si udělat zkušební vzorek... Na Doru bych použila jehlice tak 3,5, na lem jehlice č. 3, aby ta čepka byla pěkně teplá...

andy1978
5. okt 2013

@ducik Krásna 🙂

janula2011
5. okt 2013

ahojte, nemate nahodou navod na hackovanu satku na krk, taku zimnejsiu, pripadne mi poradte aspon ci mam zacat z tej sirsej alebo z uzsej casti? dakujem 😉

alenitka
5. okt 2013

Ahojte baby chcem robit takuto ciapku a neveim z akej vlny a aky to je vzor ? neviete nahodou, nezda sa mi to ako dlhe stlpiky, a myslite ze to bolo robene z klasickej vlny na hacik 4 - 4,5 ? zabudla som dat fotku takze ta je az v dalsom prispevku 🙂

alenitka
5. okt 2013

a este sa chcem opytat, z akej priadze hackujete hrube zimne ciapky ?

alenitka
5. okt 2013

tak tu je ta ciapka co chce kamoska odomna

jaja32
5. okt 2013

@vera_vila dakujem 🙂

vera_vila
5. okt 2013

@janula2011 Záleží, zda chceš opravdu šátek (třícípý) nebo nákrčník (tunel)... Tunely se dají háčkovat oběma způsoby, záleží na tom, kolikrát ho chceš omotat kolem krku... Pokud chceš klasický šátek, tak koukni na MMB, zadej si do vyhledávání "šát" a nějaké návody tam najdeš - myslím, že i na zimní šátky jsem tam asi 2 viděla

vera_vila
5. okt 2013

@alenitka ta čepička vypadá na polosloupky a asi bude háčkovaná z nějaké silnější bavlny... Zimní čepice doporučuji z Tanga, Lady Luxus, Merina, Comfortu, Yetti, Dory... záleží, na jak velkou zimu ji chceš (Tango, Yetti jsou hodně silné na studenou zimu)

alenitka
5. okt 2013

@vera_vila dakujem, si zlata 🙂 velmi si mi pomohla 🙂

alenitka
5. okt 2013

@jaja32 ja som malej uhackovala takyto nakrcnik, ale na minibazare som nasla taketo http://www.mimibazar.cz/navody.php?user=0

a hla moje prve hackovane dielko v zivote ... 😀

alenitka
5. okt 2013

aaaa este jedna otazocka, kedze som uplna zaciatocnicka, dajte nejake rady, kde by som dobre nakupila priadze 🙂 nejaky overeny lacny eshop mam na mysli, lebo u nas v MT je to bieda celkom s galanterkami ...