Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

lemge
16. mar 2013

ahojte baby prosim poradte mi ako mam ozivit toto čudo...je z tenkeho svetrika,a na hlavicke to vypada celkom milo 🙂 ...len stale neviem ako ju ozivit.
-...ci tam nechat tie brmbolce,alebo len omotat priadzou ako cukrik.ci gombicky,a ake 😕 😝 ...som zufala... 😀 dakujem vam

lemge
16. mar 2013

este som zabudla dodat,ta horcicova latka -take budu nohavice,a rada by som to doladila k tejto farbe--. 😉 🙂

angel01
16. mar 2013

@janula2011 děkuju 😉

elixia
16. mar 2013

kocky, neviete mi poradit co je toto za vzor? 🙂

vera_vila
16. mar 2013

@elixia Nejsem si úplně jistá, ale vidím to tak, že je to ks prostřídaný s řo a další řada je pak háčkovaná ks do těch mezer utvořených řo a mezi to zase řo a barva je prostřídaná každou druhou řadu.

vera_vila
16. mar 2013

@elixia a možná tam ani nejsou žádná řo mezi, ale jen ks a každou druhou řadu je prostřídaná barva...

elixia
16. mar 2013

@vera_vila myslis ze prvy rad je ks-ro-ks-ro atd a potom druhy rad opacne ro-ks-ro-ks? mozne to je,vyskusam 🙂 a dakujem

janula2011
17. mar 2013

@elixia ..mne by sa to aj na tuto ciapku podobalo: http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=6538

vera_vila
17. mar 2013

@elixia Ano, přesně tak... ale jak jsem psala, je možné, že tam vůbec nejsou řo mezi ks (maximálně možná jen v případě přidáváním, ale podle toho, jak to vidím, tak přidáváno je jenom rozháčkováním - což jde dobře vidět ve třetím šedém proužku)... Ale chce to asi vyzkoušet...

malynamornik
17. mar 2013

Prosím Vás nemá niekto navod na zirafu a medvedika?priala by som si uhackovat pre malemu drobcovi. Ďakujem

zuzikkaa
17. mar 2013

jarno-letné dievčenské čiapočky

elixia
17. mar 2013

@janula2011 noooo...dost mozne ze je to ona,alebo aspon dost podobna, skusim s chlapcenskymi farbami 🙂
@vera_vila dakujem za radu 😉 hladala som nieco pre chlapca na jarnu ciapku, pre dievcatka je toho plno ale zaujimavu chlapcensku najst je celkom problem 😠

vera_vila
17. mar 2013

@malynamornik obojí najdeš na mmb (žirafu např. tady http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=4053 a medvídků je tam několik různých druhů)

letuskah
17. mar 2013

@lemge a co to chce byt, tazkzo nieco poradit, aspon teda ja vobec nechapem o co ide 😕

cenculinka
17. mar 2013

@kotito chi chi super su tie "botasky" 🙂 aj ja som sa ich pred casom pokusala spravit, ale rozhodne nevyzerali takto 😀 😀 😀 boli asi o 15 cisiel vacsie ako v navode, pomaly pre mna 🙂 asi nie som stvorena na hackovanie papuciek ☹ 😉

kotito
17. mar 2013

@cenculinka mám úžasný návod! Dělám je teda trošku jinak...jako vzorky,ale jinak super !http://josicroche.blogspot.cz/2009/04/passo-pas...
tady u těchto mám dělanou jinou šlapečku...držej s ní daleko líp

malynamornik
17. mar 2013

@vera_vila dakujem, a este aj ciapocky na zirafu a medvedika by som chcela navod ciapocky

denisa121
17. mar 2013

@janabanc ahoj, kabatik je nadherny. Nechcem byt otravna, ale chcem sa opytat, ci by ste mi nemohli poslat do IP návod, ako také niečo urobiť? Prosím, prosím 😅

broucek2
17. mar 2013
lemge
17. mar 2013

@letuskah ciapka🙂 😀

symoona
17. mar 2013

Dievčata neporadíte prosím ako na hačkovanu pelerínku? Kamoška by chcela pre malu na krst. Neviem celkom ako na to 😒
Ďakujeeem 😉

janabanc
17. mar 2013

@denisa121 Vobec neste otravna ale ja na vod nemam robim to len tak z hlavy

broucek2
17. mar 2013
broucek2
17. mar 2013
cenculinka
17. mar 2013

dievcataaaaa, neviete nahodou, ako sa robia tieto super "slapky"? ☹ lebo ja som taky antitalent a podla obrazku to isto neviem spravit ☹ dakujem za snahu mi pomoct 😀 obrazok som "ukradla" jednej mamine tu na MK, ma ho z netu, dufam, ze sa nebude hnevat 🙂

cenculinka
17. mar 2013

vedela by som ten spodok aj ten predok spravit, ale neviem ako mam docielit to, aby ta zadna cast okolo päty tak pekne stala dohora, ja ju mam vzdy len taku "rozplacnutu" ☹

vera_vila
17. mar 2013

@malynamornik postupovala bych dle klasika návodu na čepičku http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=81

letuskah
17. mar 2013

@lemge aha akoze z pulovrika ciapka a rukavy ako chvost alebo ako to nazvat... ja by som dala nakonce tych rukacov brmbolce a mozno rad gombikov ako je na prostrednom obrazku, 3-4 rozne gombiky od najvacsieho po najmensi...

vera_vila
17. mar 2013

Holky, mám prosbu o radu... Poprvé háčkuju podle střihu a mám ujímat přikládáním na střih... A zde je kámen úrazu... Je to totiž krajkový vzor a já vůbec netuším, jak ujímat (sháčkování je nereálné)... Poradíte? Bohužel nikde nenapsali, jak to dělat ☹

janabanc
17. mar 2013

Z nedelnej nudy vzniklo toto. 😀