Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

olina22
25. apr 2013
pempusik
25. apr 2013

@vierka82 kraasne, davala si nieco do podrazky? ci len si ju urobila dvojmo?

lemge
25. apr 2013

moja najnovsia🙂

lemge
25. apr 2013
tretulka
25. apr 2013

@lemge dakujem 🙂 , zle som ju odfotila a uz je darovana 🙂, je to tento vzor http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=6646, uz som ju raz robila v trosku inom prevedeni a asi ju spravim aj pre moju malu 🙂

terezka1947
25. apr 2013

@vera_vila dakujem za radu 🙂 🙂 si zlata

vierka82
25. apr 2013

@pempusik nie to nie je dvojmo ani tam nic nie je, len to treba urobit mensim priemerom hacika ako je predpisane na priadzi 😀

pempusik
25. apr 2013

@vierka82 aha, dakujem 🙂

janabanc
25. apr 2013

Celenka 🙂

dada200
25. apr 2013

Práve dokončená

nika1985
25. apr 2013

baby odkial beriete navody ja vsetko z mimibazar.cz ale nejako sa mi tam teraz nepaci ziadna letna

winona24
25. apr 2013

@nika1985 to by som aj ja rada vedela...pretože ja som český MMB prelustrovala zhora dole,zľava doprava a nejako si neviem vybrať... 😅

tiffanka
25. apr 2013

...tu je moja prvotinka a konečne som ich už aj odfotila! 😀 Fotenie je môj úhlavný nepriateľ. 😀

dagina
25. apr 2013

Holky prosím radu, háčkuji čepičku z Daniely háčkem 2,5 pouze z klasických dl.sl, dělala jsem již dvě a obě jsou takové volnější, neříkám jak na slona, ale trochu jo. Děláte základní placku spíše menší, větší, nebo akorát??? U té druhé mě vyšla placka přesně jak mát být, ale stejně je čapka volnější. U té první jsem dělala trochu menší, asi o půl cm, a je také volnější, ale méně. Tak co s ní, s potvůrkou....

ajja21
25. apr 2013

Ahojte dievčatá, prosím Vás, poraďte mi. Začala som háčkovať, ide mi to celkom fajn, až na jeden problém. Keď robím čiapočku, tak presne podla postupu, obvod hlavičky/3,14, čo predstavuje priemer placky, očka pridávam, že prvý riadok do každej dierky dve, druhý riadok, ob dierku atď...robím z camilly, háčikom 3 a aj napriek tomu mi to vzadu kde spájam riadky robí taký bubon...dosť to na hlavičke vidno a ja už neviem kde robím chybu...už som pátrala kdekade, ale neviem prísť na to, čo robím zle. Pridávam aj foto. Dakujem za každú radu...

blka
25. apr 2013

@vera_vila Děkuju, našla jsem tam jeden video návod, kde je to pomalu, tak snad to podle toho půjde.

poisonblu
25. apr 2013

@ajja21 robi sa ti to pri sviku? Mozno tam nejak vela pridavas

poisonblu
25. apr 2013

@tiffanka krasne sa podarili 🙂 aj fotka je super

letuskah
25. apr 2013

@babatenko ja som tie stvorce namocila avypla a trochu sa ostvorcovateli, ja som zhackovavala pri hackovani posledneho riadku ale kludne ich zosi, ocko s ockom, oni sa potom natiahnu. zhackovavala som podla tohoto videa

https://www.youtube.com/watch?v=oiFnxsWtZiI
rebroza
25. apr 2013

@pitruskaskarolinkou ahoj, chvalim ciapocku a chcem sa spytat, ci nie je niekde na nete navod na nieco podobne. zatial som robila ciapocky take klasicke - same stlpiky dokola. a chcela by som svagrovej dcerke nieco pekne na leto - a taketo "derave" by bolo to prave orechove 🙂 dakujem.

letuskah
25. apr 2013

@ajja21 na zaciatku si uber par stlpikov, zacni na pocte o 2 menej ako mas, na camilu a podobne staci pri KS 6-8 stlpikov, pri DS cca 14. ten bubon je preto lebo pridavas moc a tam sa to vyduva 😉

letuskah
25. apr 2013

@babatenko aaa to spajanie je nic oproti schovavaniu nitiek, to len zacne robota ked to budes robit 😀 😀 😀

babatenko
25. apr 2013

@letuskah takto som to skúšala, zháčkovať krátkym stlpikom očko s očkom, také voľajaké vypuklé to potom je a neviem, či je to pre mňa postačujúco dobré, skúsim, ako to ukáže v spoločnom zošívaní...
a myslíš to čistenie zadnej strany štvorca? no, to mám tak na pár večerov 😀
a inak moc moc moc ďakujem 😵 idem sa do toho pustiť 😉

nerreidda
25. apr 2013

@tiffanka tak ty jsou dokonalé 🙂 nádhera !!!

vera_vila
25. apr 2013

@dagina Daniela se prý vytahuje, takže bych dělala menší placku...

@ajja21 myslím, že špatně přidáváš... Pokud máš buben v místě, kde už jsi jela jen rovně bez přidávání, tak jsi tam i přesto přidávala a háčkovala stále do prvního a posledního, ale to už se háčkuje jen do jednoho, buď do prvního nebo do posledního - nejlépe na střídačku jednu řadu do prvního, další do posledního atd. Ale tady to vypadá, že je to u placky - tak jsi pak někde přidala moc, nevím, jestli jsi nepřidávala u rozháčkování jeden sloupek na začátku i na konci...

vera_vila
25. apr 2013

@rebroza na MMB.cz je takových dírkovaných spousta, zadej si do vyhledávání "čep" (s diakritikou) a najde Ti jich to snad 30 stran všech možných čepiček různých vzorů...

blka
25. apr 2013

@vera_vila Tak jsem si myslela, že ten šátek zvládnu podle tohoto videa

https://www.youtube.com/watch?v=aTz9YNBK-_M

, ale asi je to nad moje síly ☹ . Vůbec nechápu, jak se ta práce otáčí. Zhruba od minuty 3:30. Nevíš, jak to je?

vera_vila
25. apr 2013

@blka Koukala jsem na to a pochopila jsem to tak, že vlastně jakoby zdvojíš jednu stranu toho čtverce, čímž se dostaneš na začátek další řady a tam pokračuješ 3 -2 - 3, pak zase zdvojíš tu jednu stranu, dostaneš se na začátek další řady, otočíš a pokračuješ dál...

tiffanka
25. apr 2013

Ďakujem babulky za vaše "lajky" 🙂 😲 . Neviete mi poradiť, kde by som splašila návody na nejaké morské záležitosti / mušle, hviezdice,... /? Kdesy som to videla...ale jasné, že teraz to nenájdem! 😠 😅 Chcela by som ich použiť ako aplikáciu.

tiffanka
25. apr 2013