Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

pifina
9. okt 2012

@zfidorka super, dik 😅

tretulka
10. okt 2012

tak som konecne dokoncila supravu pre malu, stucne asi mohli byt trosicku sirsie, ale nevadi a tato mys ma dostala 🙂

adrika79
10. okt 2012

@lumimi Vdaka, vyskusam :D

janefonda
10. okt 2012

@tretulka velmi pekne, je to robene z reliefnych stlpikov??? Aj ja chcem nejaky komplet pre moju slecnu...bekovku si mala aky navod? vies mi hodit link?

tretulka
10. okt 2012

@janefonda ano, predne a zadne reliefne stlpiky, link som mala z mmb, teraz na rychlo Ti neviem dat link, musela by som pohladat, ale vecer sa na to pozriem 😉

denisa121
10. okt 2012

@tretulka je to krasna suprava, hlavne ta ciapka sa mi paci.. vedela by si mi poslat navod? Alebo link? Dakujem 😨))

tretulka
10. okt 2012

@denisa121 vecer poslem 😉

denisa121
10. okt 2012

@tretulka ok, super, tesim sa.. 🙂)). Inak si velmi sikovna 🙂

moma
10. okt 2012

Ahojte, mám možnosť zohnať priadzu Camilla za fajn cenu 1,40€ a pri odbere 10ks v jednej farbe 1,30€ + postovne podla tarif Slovenskej posty. Nemali by ste zaujem? Mozno su v ponuke aj ine priadze, dajte vediet ake by ste potrebovali a skusim zistit.

majus6
10. okt 2012

@letuskah diky 🙂 to me taky napadlo, asi to tak udelame, akorat nevim jak udelat okoli krcku, ale asi vezmu babi nejake bodycko a budto to vykoukame z toho nebo ho udelame jinak, treba na knoflik.

majkak99
10. okt 2012

konecne hotova 🙂

jovanka81
10. okt 2012

dievcata som tu nova, nieco lahke, strikovane pre novorodenca? nejaky svetik, ciapocka papucky, ale strikovane, hackovat zatiaľ neviem .-( budem vdacna za akukoľvek radu, navod, postup, odkaz 🙂

meggi0201
10. okt 2012

@pata31 robím ju z lady luxus, nakoniec som vypárala už skoro hotovú a pridala podľa návodu bambola
@bambola tak som to spravila podľa tvojho návodu🙂 a pridalo to len pol centimentra, tak supeeer 😉 🙂 🙂 🙂

meggi0201
10. okt 2012

@majkak99 ooooooooo prenádherná!!! dokonalá krásna! fakt mi padla sánka, tá kombinácia farieb a ten kvietok alebo vážka na boku je super, fakt pekunkááááá

majkak99
10. okt 2012

@meggi0201 dakujem. je to vazka ale nemala om navod tak som skusala vymysliet len to telo vazky mohlo byt inou farbou lebo splyva 🙂 nabuduce budem vediet 😀

pata31
10. okt 2012

@meggi0201 no sak ja som ti v podstate to iste radila, len inaksie napisane, sice neviem, ci som to zrozumitelne napisala 😅 😝

meggi0201
10. okt 2012

@majkak99 mne sa to hneď videlo na vážku, jasné, učime sa stále, ale aj tak je fakt senzačná 😀 😀 😀 😀

meggi0201
10. okt 2012

tak a ešte mi žienky poraďte ako urobím ušianku? našla som návody, že pomerať malému vzdialenosť obočia a podľa toho urobiť tie klapky, lenže on je 200km ďaleko, takže merať asi nebudem 😅 tak ako na to? týka sa to tej istej čiapočky na obvod 42 cm 🙂

letuskah
10. okt 2012

@majkak99 podla mna to telo je uple super, lebo z toho vidno ze je to vazne ale nebije to do oci, mne sa to velmi paci 😵

@meggi0201 nechala by som v predu asi 1-2cm viac medzi klapkami ako vzadu, skus na malom pomerat o kolko zhruba je na celo viac ako na temeno a podla toho si to prisposob a sprav ich o nieco sirsie aby mu boli pekne na uska aj keby si presne netrafila vzdialenost 😉 od oka je najlepsia miera 😀

miruska76
10. okt 2012

Ahojte dievčatá, robim prvú čiapku sovičkovú a potrebujem poradiť s uškami, nemáte niektorá návod, alebo skúsenosť, ako ich uháčkovať? Ďakujem.

miruska76
10. okt 2012

Jéééj, inak sú tu strašne krásne práce, tak tiež niečo pridávam zo svojich začiatkov 🙂

miruska76
10. okt 2012

skoro som si to odoslala, tak este pridavam 🙂

zabulka1
10. okt 2012

dievcata neviete mi poradit ako uhackovat spiderman oci uz sa s tym trapim dlho a stale mi to neide maly chce spidermana a ja sa neviem pohnut s ocami

zabulka1
10. okt 2012

zabudla som dat fotku

letuskah
10. okt 2012

@zabulka1 spravila by som polkruh z DS a v poslednom riadku by som na to zosikmenie spravila miesto DS par dvakrat nahodenych DS a zakoncila trikrat nahodenym... ale treba skusit ako to bude vyzerat

zabulka1
10. okt 2012

@letuskah skusim dakujem

zabulka1
10. okt 2012

@letuskah este taka otazka ze ako sa robi polkruh kruh viem ale polkruh som nikdy neskusala

letuskah
11. okt 2012

@zabulka1 spravis si stahovaciu slucku alebo kruzok zo 4 RO a do toho 6DS a pridavas ako pri kruhu ale nerobis dokola ale po riadkoch, vzdy si otocis a ides spat

tretulka
11. okt 2012

@denisa121 http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=1853 ciapku som robila podla tohto navodu

jahody11
11. okt 2012

@moma ja mam moznost zohnat po 1,25€ ... ak by mal niekto zaujem 🙂