Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

matilda99
21. nov 2012

ahojte mamicky neviem, ci to patri sem ta moja otazka, no velmi sa mi pacia tieto vase vecicky, ja k tomu nemam vztah. no chcem mojjem mame kupit k vianociam haciky a ine veci . poradte mi prosim co vsetko treba kupit, moja mama sice strikuje vysiva ale toto je tiez nieco nove pre nu. chcem jej to dat pod stromcek a tiez nejaku knihu pre zaciatocnikov. pripadne by som od vas aj kupila ak nepotrebujete. dakujem velmi pekne . 🙂

mami29
21. nov 2012

Jak se háčkuje volánkovou přízí? Uvažuji že udělám k Vánocům. Jaký háček a tak?

pifina
21. nov 2012

@zufzufmeister fantazia, vdaka 😅

letuskah
21. nov 2012

@matilda99 no to tazko, haciky jej mozes kupit od 3 do cca 5, to su take najpouzivanejsie, ale haciky na strikovanie sa to tusim vola, aby ti v galanterke nepredali take tie na decky a pod. no a vlny podla toho ze co, ja by som kupila napr 4-5 klbiek Lady luxus na nejaky sal, ze si spravi a knizku hocaku, najlepsia co ja som videla je http://vydavatel.sk/media/filter/m/img/006_4_1_... ale sa mi zda ze ju nie je dostat, ale v podstate aka kolvek knizka kde su nakreslene zakladne postupy je dobra.

tretulka
21. nov 2012

@dendinka nadherne 😵 dufam, ze aj moje budu casom take dokonale 🙂

roo
21. nov 2012

@mami29 Prave som vcera dorobila prvy volankovy sal, robila som hacikom 3,5 , skusala som aj 4,5, je to uplne jedno. Hlavne nepustit ocko a ked pleteninu odkladas, zachytit ocko trebars na velky zatvaraci spendlik.

sjuz
21. nov 2012

@roo Aj ja som vcera urobila svoj prvy a strasne sa z neho tesim 🙂 take lahucke a tak dobre ten vysledok vyzera...

sue500
22. nov 2012

Ahojte vsetky sikovne mamicky, rada by som sa sem k vam pripojila a naucila sa cosi o hackovani. Ako dieta som hackovala, no polovicu som pozabudala. Co odporucate ako rozbeh? Ciapocku alebo skor filetove hackovanie?
Dakujem za vsetky cenne rady.

janefonda
22. nov 2012

@sue500 kludne hned ciapocku, ja som zacinala tak 😉 urob nejaku s dlhym stlpikom na zaciatok. 😉

sue500
22. nov 2012

@janefonda Dakujem, idem sa pustit do jednej milej podla navodu z mimi. Kolko vam asi trva vyroba jednej ciapocky? To uz je skor len taka recnicka otazka.

dandik
22. nov 2012

@sue500 já dělala teprve 3 čepičky a většinou po volných chvílích 2-3 dny, 1-2 večer po cca 3hod. a 2 spaní prcka cca po 1,5hod....takže asi 8hod... 🙂 v kuse, když se to sečte, záleží, jak je to pracné a hlavně většinou je potřeba to na hlavičku vyzkoušet, takže jsem to musela přerušit a počkat, až mi prcek vstane 😎

janefonda
22. nov 2012

@sue500 tak mne pri dvoch detoch dlho 😀 nedokazem to odhadnut presne na cas, lebo ja to stale prerusujem 😉

miruska15
22. nov 2012

Moje šáliky

meinkonka
22. nov 2012

ahojte
mohli by ste mi niektora poradit rsp. hodit link na navod, ako uhackujem nakrcnik na prstoch? videla som na sashe.sk krasne objemne nakrcniky robene prstami, ale netusim, ako sa to robi. ked ich uhackujem klasicky hacikom, nie je to taky pekny vzor 😝 dakujem 🙂

meinkonka
22. nov 2012

a este mi prosim viete poradit, ktora priadza/vlna je podobna ako TANGO? taku makksiu potrebujem. este Merino sa mi pozdava, ze by som na dvojmo ci trojmo hackovala, ale nazivo som ju este nevidela, tak neviem, ci je makka.

dnpo
22. nov 2012

nema niektora navod na hackovane gatky na profi fotenie? dik

17anit07
22. nov 2012

dievcata nemate navod na vianocnu vločku alebo iny vianocny motiv ? dakujem 😉

lussy23
22. nov 2012

@miruska15 krásne

lussy23
22. nov 2012

@mami29 krása
@dendinka krásnučké

janemari
22. nov 2012

A daľšie výtvory 🙂

miruska76
22. nov 2012

@janemari veľmi pekný vzor 🙂

miruska76
22. nov 2012

á moje posledné 🙂

janemari
22. nov 2012

@miruska76 ďakujem 🙂

smejko
22. nov 2012

kočky, ak by ste mali niekto záujem, rozpredávam svoej zásoby :
https://picasaweb.google.com/103651502294271357...

miruska15
23. nov 2012
sue500
23. nov 2012

ako sa to robi prosim vas s dierkou, co ostava navrchu v strede? ostane dierka alebo ju nejako zakryvate?

majkak99
23. nov 2012

@lemge uz vela krat som chlpaty drotik videla aj v kauflande medzi vecickami vy vypredajoch. balicek stal 1e

evicka1
23. nov 2012

koncim.. dajte tip jak na damsku baretku 😀 si to s tymi ihlicami hodim

ellysa
23. nov 2012

Dnes začínajú vianočné trhy, tak aby sme zapadli 🙂

miruska76
23. nov 2012

@ellysa krásnunká 🙂