Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

monalisatko
4. apr 2012

@vera1132 ahoj. no skús si nájsť pár strán dozadu, dievčatá sem dali linky, kde sa dá úplne lahučko naučiť od prvého krôčika. Vela pomoci nájdeš na českom MMB alebo videá na you tube

monalisatko
4. apr 2012

@kibuk vidieť na nej že sa velmi teší 🙂 🙂 🙂 Ak dnes stihnem, tak dám aj ja moje dokončené dielo 🙂

vera1132
4. apr 2012

@monalisatko dakujem, prvé očka mam zasebou, 🙂 ale dalej som sa zasekla. ale pozriem spätne čo baby pisali, dik.

zuzkazv
4. apr 2012

@vera1132 http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=23 ahoj tu sú veľmi dobré videá 😉

ankan
4. apr 2012

@silvia2406 prevlečieš konce priadze z čerešien a potom ich pár krát opletieš na čiapke pod nimi, aby to nebolo vidieť z vrchu. Väčšie aplikácie väčšinou prišívam cez obidve versty buď rovnakou farbou ako je aplikácia, alebo podľa potreby. napr. Kitty som prišívala okolo priadzou vo farbe čiapky a nos som vyšila tiež na čiapke, tým som dosiahla, že sa "neodúva"

dievcatko84
4. apr 2012

@vera1132 skus si popozerat navody na youtube je ich tam spustu, uplne od zaciatocnych ociek az po zlozite vzory 😉 drzim palce!

vera1132
4. apr 2012

@dievcatko84 dakujem. 🙂 🙂

evelin116
4. apr 2012

@julianka777 ten svetrik je krasny mas aj navod ci si len podla seba robila?:

evicka1
4. apr 2012

ahoj ženy
vyzerá to tak,že sem chodím stále keď niečo potrebujem ale nieje to tak 😀 aktívne vás sledujem všetky robíte nádherné veci (ja sa na vás s mojimi výtvormi moc nechytám ) 😀
ale potrebujem radu
ako mám urobiť šilt na háčkovaniej čiapočke aby bol pevný krásne držal a bol proste dokonalý .. ako to robíte vy
dakujem
krásny slničkový (u nás prší 😝 ) deň Vám prajem

iloha
4. apr 2012

😉

monalisatko
4. apr 2012

tak konečne som dokončila gaťušky a čiapku aj pre dievčatko 🙂 🙂 🙂

marianka99
4. apr 2012

ahojte neviete mi poradit ako by som uhačkovala takúto čiapočku??? díky za rady

lucula73
4. apr 2012

ahojte kočky

všetkým čo mi poradili,veľmi pekne ďakujem.....podaril sa mi aj šilt....to som skúšala na takej úplne prvej čiapke,len som chcela vedieť či to zvládnem...
a moje čiapočky 🙂

janemari
4. apr 2012

Tak niečo pre moje krsňa 🙂

reiva
4. apr 2012

Ahojte. Minule mi tu maminy veľmi dobre poradili. Potrebovala by som opäť pomoc, lebo si neviem rady 😅 štrikujem dcérke svetrík, taký raglánový, robím to prvý krát, mám už zadný diel, ale v návode je písané, že sa urobí len do výšky 27 cm, čo už mám, a zvyšné oká treba preložiť na pomocnú ihlicu a odložiť, takto mám údajne urobiť lavý predný a pravý predný diel a rukávy... potom mám na kruhovú ihlicu navliecť najprv predný lavy diel, lavy rukáv, zadný diel, pravy rukáv a pravý predný diel a mám zvyšok svetríka doštrikovať spolu 😅 a teraz som vedľa, lebo zo zadného diela mi zostalo klbko, neostrihla som ho, keďže očká sú na pomocnej ihlici, nie sú ukončené a teraz vlastne, keď mi z každého diela svetríka bude ostávať klbko, tak ako to mám vlastne štrikovať na tej kruhovej ihlici? 😅 😕 😕 😕 Vie niekto poradiť prosím? Ďakujem vopred.

letuskah
4. apr 2012

@reiva odstrihni klbko odstrihni a stikuj dalsie veci potom ked to budes mat na kruhovej tak pripojis klbko akoby si nacinala nove, je to jednoduchsie ako to vyzera 😉

reiva
4. apr 2012

@letuskah A ked to odstrihnem, tak mám ten kúsok nejak vpliesť do toho zadného diela svetra? Bojím sa, že sa mi rozpletú očká... a keď to všetko budem mať navlečené na tej kruhovej ihlici, tak to si budem musieť aj tak otáčať, však? Nebudem môcť pliesť dokola, keďže to má byť svetrík s gombíkami a nie pulovrik ???

julianka777
4. apr 2012

@evelin116 na mmb ceskom je navod 🙂 svetrik next

letuskah
4. apr 2012

@reiva hej budes si to otacat, budes na tom robit ako na normalnych rovnych len tam by sa ti ten pocet ociek nezmesti a ocka ti neudu neboj, no a na konci potom navlecies nitky do ihli a zaposijes takze si tam nechaj takych cca 10 cm trcat

reiva
4. apr 2012

@letuskah ďakujem za radu 🙂 vyskúšam, dúfam, že sa mi to podarí... vôbec som si nevedela predstaviť ako to myslia v tom návode 😅

lucia32
4. apr 2012

Baby dávam do pozornosti...Velkonočná akcia- zľava v galanterke http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=13830773&tab=0
a najnovšie 2 kúsky

dievcatko84
4. apr 2012

@evicka1 ja robim z ks v prvom riadku ich takmer vsetky rozdvojim a potom v dalsich stale zhackujem prvy a druhy, pripadne na konci riadku predposledny a posledny a na zaver komplet cele aj s ciapockou obhackujem.

lussy23
4. apr 2012

@ankan krásna
@lucia32 nádhera
@janemari krásnučké
@lucula73 krásnučké čiapočky
@monalisatko krásne
@iloha nádhera

lussy23
4. apr 2012

@dievcatko84 krásne fotky aj dielka
@kibuk krásna aj modelka

lucula73
4. apr 2012

@lussy23 ďakujem,aj ostatnym za laiky.............normálne som závislák..........a to som háčik chytila do ruky tri týždne dozadu 😀

lucula73
4. apr 2012

@evicka1 ja som robila presne podla tohto postupu dnes..aj foto tu je kuštek vyššie,derží pekne 😉
http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=3866

monalisatko
4. apr 2012

@lussy23 ďakujem 🙂

adrika79
4. apr 2012

@vera1132 skus http://www.mimibazar.cz/tisk_navodu.php?id=2938...
precitaj si zopar stran dozadu, kazda ktora zacina, vela para, para a para... :D ja som zacala vo februari, viem, o com hovorim :D

silvia2406
4. apr 2012

@ankan dakujem 🙂

adrika79
4. apr 2012

@rene82 Vdaka, pytam sa preto, ze teraz zuzitkovavam stare priadze, zvysky, tak pletiem len tak podla mier, nikomu konkretnemu....
na ukazku - tzv. recyklacia zvyskov :D
inak dali by ste na takuto ruzovo bielu ciapocku kvetinku? mne sa zda aj bez nej vyrazna, kamoska zasa tvrdi, ze jej sa zda bez kvetinky ako nedokoncena... je to vec nazoru?