Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

susann83
11. aug 2014

@harula1 🙂 dakujem

jul17
12. aug 2014

@79marry mozem sa spytat na tu cervenu ciapku ze z coho si to robila? a na tie sovicky by si mala aj navod mam uz vela zvyskov dakujem🙂 a co di dala do toho?

79marry
12. aug 2014

@jul17 Ahoj! Myslíš tú červenú s bielym lemom a bielou kvetinou? Je robená z Elian Nicky návod je z http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=10863, je super lebo sadne na každú hlávku, aj keď podrastie, lebo je elastický vzor. A návod na sovičky večer napíšem k fotke v albume,tak potom mrkni 😀, vyplnené je to dutým vláknom, ale môžeš aj vatou, lebo toho nie je veľa 😀

79marry
12. aug 2014

@jul17 Už som to napísala k fotke vo fotobloku,pozri sa 😀 Háčiku zdar!

matylda18
14. aug 2014

zienky prosim vas nemala by niektora z vas catania 162 cokoladova 2kusy na predaj? surne zhanam, dakujem Martina

harula1
14. aug 2014

@matylda18 ahoj, ja osobne nemam, ale skus pozriet tu, myslim, ze ju maju a aj super cena je. Ja som pred dvoma dnami kupovala 2,20 za klbko :(
http://www.kreativnenapady.sk/index.php?page=sh...

matylda18
14. aug 2014

@harula1 dakujem 🙂 tam som uz kukala a nemaju co ja potrebujem...fuuu za 2,20 pre paaana to ja na fb u jednej kočky kupujem po 1,65 a ona mi aj objednala, takze buduci tyzden budem mat 🙂 ale si zlata, dakujem za ochotu 🙂

lucianka01
14. aug 2014

Pre naše krsniatko

janette4
14. aug 2014

@lucianka01 nemáš prosím návod na tie šatičky a botičky?taký s popisom.Ja tie kreslené nechápem ☹

lucianka01
14. aug 2014

@janette4 taký s popisom nemám momentálne, len nákres, ale ak to neponáhla, tak cez víkend sa pokúsim to dat na papier 😉

janette4
14. aug 2014

@lucianka01 Ďakujem pekne.bola by si moc zlatá.Chystám sa ísť na "opačky" a rada by som darovala niečo "iné" ako všetci.Na nete som našla väčšinou len posťahované z iných zahraničných stránok.

bubulacka
14. aug 2014

@lucianka01 oooo nádhera 🙂

lucianka01
14. aug 2014
janette4
15. aug 2014

@lucianka01 jedno krajšie ako druhé.zlaté ručičky máš 😉

tikivikiniki
15. aug 2014

@lucianka01 Nemáš fotku ako vyzerá tá deka z druhej strany?

lucianka01
15. aug 2014

@janette4 dakujem

@tikivikiniki z druhej strany bude podšítá flisom, ale možem ju odfotit bez toho

lucianka01
15. aug 2014

@tikivikiniki takto to vyzera zo zadu,len este nemam vlnu poodstrihavanu

tikivikiniki
15. aug 2014

@lucianka01 A to si ako robila že sa ti neťahajú tie nitky krížom krážom? Lebo ja som tiež teraz robila takúto deku ale zo zadu je to čistý horror!

lucianka01
15. aug 2014

@tikivikiniki fúúha, ako to teraz vysvetlím: deku som začala robit od spodu, a ako mi postupne pribúdali farby a častejšie som ich musela menit,...napr. pozadie na bokoch som mala každú vlnu zvlášt,tým pádom som netahala šedú cez celý obrázok, na nohy tiež, hnedú na stoličku tiež, čiže my trčalo ale 5 kusov vlny a tie som si vždy nadpojila, ked som prišla k tomu úseku. Hádam som to dobre vysvetlila. Ak nie , kludne sa pýtaj 😉

79marry
18. aug 2014

Opäť som háčkovala na želanie 😀

mystery22
19. aug 2014

Ahojte,chtela jsem vas poprosit,jestli by mi nektera sikovna pletarka nenapsala navod na tento svetrik.Jsem zacatecnik,tak bych to potrebovala nejak srozumitelne.Dekuji mooooc

ludik3
20. aug 2014

@mystery22 ja mám v albume, tento som plietla, vôbec nie je ťažký, potrebuješ len ovládať hladko, pretože stále sa pletie rub aj líce hladko. Niekde bol aj návod, len treba hľadať....

ludik3
20. aug 2014

@beatricer presne si ho našla 😉

beatricer
20. aug 2014

@ludik3 tak nech sa vydarí

ludik3
20. aug 2014

@beatricer ja ho už mám, to si našla pre @mystery22 🙂

beatricer
20. aug 2014

@ludik3 joj sorry, to je keď človek robí viac vecí a ešte sa deti motajú

ludik3
20. aug 2014

@beatricer nič sa nedeje 🙂 ja som robila už dva
https://www.modrykonik.sk/blog/ludik3/album/ple...

mystery22
21. aug 2014

Holky moooc dekuji!!!! Ten navod od DROPS jsem uz take nasla,ale nejak se v nem nevyznam a take je to trosku neco jineho. 😔

mystery22
21. aug 2014

@ludik3 ten tvuj kabatek je prene to co potrebuji.Mas ho nadherny 🙂