Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

gucz
25. nov 2008

hodila som foto 🙂

kili
25. nov 2008

gucz, no teda, fakt nádherný 😎

bambusko
25. nov 2008

gucz, si dobra 😉 ja na vypletanie nemam nervy, na to je odbornik moja svokra 😎 ta robi kdejake obrazkove veci. ktora priadza je to?

telinka
25. nov 2008

gucz......kjaaaaaaasnyyyyy 🙂

gucz
25. nov 2008

diky 🙂

http://www.vlnap.cz/Default.asp?CatID=1170&TYPT... táto a farba malina, ružová a biela. bambusko ja mám pletenie ako psychickú očistu, ja pri tom oddychujem. A aj som párala viac krát, kým to bolo také ako som chcela. Ale na vypletanie vzoru na rukávy som už nemala nervy 😎 , tak som to zjednodušila.

Vlnap má už zastúpenie aj na Slovensku, takže vlna by už mala chodiť skôr, teda nejaké 2 - 3 týždne po objednávke. Ja som si objednala ich katalóg najprv a potom som mala problém, oni majú také krásne farby (naživo), že som si nevedela vybrať, tak preto som vybrala klasiku.

bambusko
25. nov 2008

aj pre mna je to relax a zabava, okrem vypletania. radsej budem robit superzlozity vzor jednej farby alebo pruhy 😵 ale paci sa mi to 😉

bambusko
25. nov 2008

aha perleta 🙂 jasne, ved si to pisala. to sa stale vyraba? prvy pulover, ktory som si robila bol z perlety, myslim, ze farba jahoda sa to teraz vola, bol s dierkovanym vzorom a miestami boli aj chyby 😝 ale nosila som ho cely gympel a to bolo uz pomaly pred 20 rokmi 😀 takze klasika je to

telinka
25. nov 2008

bambu ....co si ty vsetko nepamatas 😅

lubii
1. dec 2008

Tak som konečne uplietla kuklu. Skombinovala som návod od Bambusko a Eriky a Valky 😉 : https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

gucz
1. dec 2008

lubii je perfektná, si moc šikovná, ani by som nepovedala, že je robená ručne, vyzerá ako kúpená z obchodu 😉

kili
1. dec 2008

lubii, krásny kríženec 😵

telinka
3. dec 2008

dievcataaaaa sikulkyyyy pomooooc 😅
tak som zacala pliest ponozky na 4 ihliciach.....no des a hroza....sa mi to furt v rukach motaaaa...sa divim ze som si este oko nevypichla 😝 potrebujem poradit s patou.....to ju budem pliest len na dvoch ihliciach zvlast a hed bude hotova , potom budem pokracovat zase na vsetkych 4???? vdaka za vsetky rady 😵

telinka
3. dec 2008

fiiiha lubii...no nadhera...dokonalost sama 😉 by si mohla aj predavat...urcite by isli na dracku 😵

ankan
10. dec 2008

téma je štrikovanie, ale vie tu niekto aj hačkovať?

kili
10. dec 2008

ankan, a čo by si chcela? ak sa to chceš naučiť, tak si prečítaj od str. 10, tam som sa to začala učiť a na str. 16 už bola hotová čiapka 😎

josefa
10. dec 2008

lubii, ta Tvoje kukli je moc hezka, presne neco takoveho by se mi libilo udelat, mam tady nejakou prizi, kterou bych rada takto vyuzila, ale jeste jsem se k tomu nedohrabala

slunicko552
10. dec 2008

ahoj holky já k vám sem tam nakouknu máte to moooc pěkné.Lubii mohla by jsi mi dát návod na tu kuklu,je skvělá ráda bych ji upletla prckovi.

ssissi
11. dec 2008

Ahojte, ten návod na kuklu aj mňa zaujíma. Je perfektná.
Teda ak je štrikovací, háčkovať ešte stále neviem.

Otázočka - galantéria Motýľ - to je taký malinký obchodík s pultovým predajom na záhradníckej? Som v takom na záhradníckej bola a som dosť sklamaná. Všetko za pultom a plný obchod babiek, asi bol nejaký výpredaj, tak nebol čas na nič, len povedať čo chcem a koľko kusov, čo teda netuším ☹ všetko si potrebujem čítať, porovnávať, pozrieť kvalitu, cenu... farbu, tam to moc nejde. Nepoznáte taký obchod v BA?

kili
11. dec 2008

ešte majú na špitálskej obchod z vlnami, ale neviem, či tam majú 100% vlnu a ani som tam nebola, len valka hovorila, že 50% vlna za 59,-

lubii
11. dec 2008

Ahojte, návod od Valky je na tejto stránke príspevok o 9.38 : https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

lubii
11. dec 2008

Podľa toho som začínala,len s tenšími ihlicami - 3,5 a 4 a tenšou vlnou,tak mám viac očiek. Potom tam,kde sa pridávajú očká na šálik na zaviazovanie,som pridala toľko očiek, koľko som ubrala na čielku a spojila, ďalej som plietla zas na 5 ihliciach dookola .

lubii
11. dec 2008

A ďakujem za pochvaly 😉

slunicko552
12. dec 2008

lubii moc děkuji 😉

telinka
12. dec 2008

tak sikulky ste mi s ponozkami neporadili , tak som si poradila sama 🙂 z tej samovzorovacej priadze z www.klbkovlny.sk su suproveeeee , akurat som myslela ze mi z toho klbka za 191 sk vyjdu aspon dvoje , ale na tych druhych budem musiet pouzit aj inu priadzu aspon na zaciatok , patu a spicku 😒 podotykam ze pletiem velkost 38

bambusko
12. dec 2008

telinka a fotky su kde? 😅 som neradila, lebo ponozky na 4 som nerobila. tak napis ako to nakoniec slo, budem mudrejsia

ssissi
12. dec 2008

ahojte, práve pozerám ten recept na tú kuklu.
Prosím vás, čo sú to obojsmerné ihlice? Také že z ani jednej strany nie je ten čudlík na konci? Dá sa tá kukla robiť aj s dvoma klasickými ihlicami? Inak sa k nej nikdy nedopracujem, ak to má byť na 4 ☹

bambusko
12. dec 2008

ssissi, presne tie. videa ako robit na 4 som tu davala par stran dozadu 😉 nie je to zlozite, len zvyk

ssissi
12. dec 2008

bambusko, vdaka, pozriem to, ale sa vidim cela v tom domotana 😀 .
A robit tu kuklu na dvoch klasickych ihliciach a vzadu zosit je moc otrasne?

kkaattkkaa
12. dec 2008

100 % vlna v BA je k dostaniu v galanterke pri dvoch levoch-skusny vyber farieb, ale uz len posledne kusky. 100g za 110,-

janinah
13. dec 2008

maminky,priplietla som sa do témy o pletení,mám nedokončený svetrík pre dievčatko asi na 4-6r.,zabudla som naň a dcéra je už veľká,ak by sa niekomu hodil,tak sa môžeme dohodnúť cez IP 😉
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=4372827