Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

vera_vila
19. aug 2013

@evka555 DROPS jsem v galanterii ještě neviděla... Dá se sehnat bud http://tvoriva-ovecka.cz/ (tam jsem objednávala já a byla jsem moc spokojená) nebo www.ganella.cz (tam zasílají určitě i na Slovensko a lidi si Ganellu moc chválí), tohle je jejich oficiální shop a je tam větší pravděpodobnost, že budou mít všechny barvy i příze http://zapleteno.cz/

lulucertik
19. aug 2013

@vera_vila dakujem a popozerám

vera_vila
19. aug 2013

@paulie Jakýkoliv akryl nebo akryl+merino, alpaka - Tango, Favori, Comfort, Lada, Yetti - ty jsou tlusté, na zimu, na podzim potom Merino... V podstatě můžeš použít cokoliv, co má návin max. 250 m na 100 g

vera_vila
19. aug 2013

@lulucertik Můžu doporučit Hawai nebo Kateřinu od Toptexu nebo např. Pandu od Niťárny ČT...

vera_vila
19. aug 2013

@lulucertik ano, to je ono... Hawai nebo Hawai Multicolor...

lulucertik
19. aug 2013

@vera_vila tie multicolor sa mi strašne páčia 😵

lulucertik
19. aug 2013

@vera_vila a vdaka za vysvetlenie 😉

jenny.kay
19. aug 2013

@lulucertik Tu hawaii můžu doporučit. Teď z ní pletu deku a bude moc příjemná - bohužel jsem zatím jen v půlce.

lulucertik
19. aug 2013

@jenny.kay taky najprv deku chcem skúsiť a potom čiapku sukničku

vera_vila
19. aug 2013

@lulucertik jj, jsou moc krásné... Jinak na sukničku si myslím, že bude ta Hawai docela silná...

jenny.kay
19. aug 2013

@lulucertik Jo, na tu Hawaii na deku teda používám slabší jehlice. Výrobce uvádí 4-5, já to pletu 3,5, protože tam mám vzorek.

zaneta123
19. aug 2013

@sarafortuna trojku🙂

harula1
19. aug 2013

@evka555 no asi v dobre zasobenej galanterii by to mohli mat, ale ja som ju objednavala cez www.ganella.cz

lilinka77
20. aug 2013

@vera_vila Diky za info. A z coho si hackovala jarno-letne ciapocky? Nasla som aj Limone, ale to zlozenie je presne ako Camilla.Je lepsia priadza s bambusom? Aka je spotreba takejto vlny?To musim pozriet nejaku lespsiu galanterku.Bola som len u nas pri dome, kupila som Lada luxus.Tak uvidim.. Na zimnu ciapku je lepsi akryl alebo vlna+akryl? Ktory uplet je prijemnejsi?

vera_vila
20. aug 2013

@lilinka77 Já jsem na Camillu neslyšela moc chvály, takže tu jsem úplně vzdala, lepší je prý Limone... S bambusem je možná lepší v tom, že lépe odvádí vlhkost a více chladí a ani se tolik nevytahuje, jako čístá bavlna... Na dětskou čepičku je to většinou tak 1 klubíčko 50g, ale jak u které příze a podle vzorku... Já háčkovala z Emmy (Vlnika) nebo ze Scarlet (Elian)... Akryl+vlna je lepší v tom, že zase vlna saje více vlhkosti a více hřeje, ale spíš bych volila směs s merino-vlnou nebo s alpakou, protože čistá vlna je taková kousavá, ale já mám teď doma třeba Ladu Tweed a tam je složení akryl+vlna+viskoza a nekouše vůbec...

evicka1
21. aug 2013

mááááám ...Ďakujem za rady

janabanc
21. aug 2013
mamamajka
21. aug 2013
janabanc
22. aug 2013
lemge
22. aug 2013

@janabanc mala je podarenáá 😀 ,a ciapka tiez!super

janabanc
22. aug 2013
zaneta123
22. aug 2013

@janabanc tie sú úžasné, škoda, že ja mám doma len chalanov☹

nerreidda
22. aug 2013

něco pro moje klubka 🙂

tiffanka
22. aug 2013

@anoli85 jééééééééééj... nááááádhernááá je. Len zo zaujímavosti, čo je to za vzor... ?

tiffanka
22. aug 2013

@anoli85 jáááj potom som si prečítal príspevok vyššie... takže aj teba by to zaujímalo? 😀 ... dal ti niekto odpoveď? 😅

tiffanka
22. aug 2013

@jancip ja by som vsadila do 100% BA Camilla, Catania... možno aj dvojmo, háčik nejaká 5ka...aby to pekne stálo 🙂

tretulka
23. aug 2013

@janabanc tie satocky su neskutocneeeee, krasne 😵

jankabazalka
23. aug 2013

ahojte, nemate niekto navod na "supinkovu" ciapku? videla som ju na mmb, ale uz ju tam neviem najst...pripadne iba napisat, ako sa robi ten vzor

janabanc
23. aug 2013