Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

janulka19
23. aug 2009

moc prosím nevlastní některá z vás návod na upletení svetříku a kalhotek z titulní strany časopisu diana Baby č 22?
Jsou bílo modré . Díky Janulka19

ivulka1980
7. sep 2009

ahojte, chcem sa opýtať, či je tu niekto, kto hačkuje čiapočky 😉 teraz ma to riadne chytilo...a chcela by som uhačkovať niečo na jesen, len neviem, ako začať..teda, kolko retiazok mi na to treba..hlavičku som si zmerala, aj hlbku a obvod 😉 tak ak je tu nejaká, čo tiež len začína,alebo už má niečo pohačkované, budem rada, ak sa mi ozve a budeme mať spoločnú tému...dakujem a teším na spoločnu reč 🙂 🙂 🙂

aksulvap
7. sep 2009

ivulka 1980 - super návody na čapičky sú na českom mimibazare, všelijaké druhy, aj aplikácie 😉

najpresnejší návod na jednoduchú čiapočku je http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=81

ten sedí úplne dokonale, háčkuje sa odhora, mňa to tak chytilo, že som malému uplietla hneď tri...

aksulvap
7. sep 2009

teda jednu čiapočku som plietla a dve háčkovala 🙂

monikajan
15. sep 2009

Ahojte,
veľmi ma potešila táto stránka, hlavne to, že aj mladé žienky sa venujú ručným prácam aj v dnešnej dobe 🙂 . Neplietla som už hrooooozne dlho, ale máme 11 mes. kprčúšika a chcela by som mu upliesť ponožky a čiapku podšitú flísom a svetrík. Pozerala som sa na ponuku Vlnapu, vidím, že aj Vy objednávate odtiaľ, tak mi, prosím, poraďte (som FANÚŠIKOM MERINA):

1. na ponožky chcem tú ponožkovú priadzu - aké máte s ňou skúsenosti? Je vhodná aj na ponožky pre mimi? Majú 3 druhy - ktorý kúpiť? Nechcem, aby boli mega hrubé. Chcem upliesť aj pre seba.

2. Ktorú vlnu s merinom by ste mi dopo na čiapku ? Bojím sa, aby ju neprefúkalo, tak by som ju chcela podšiť flísom - robili ste niečo také, máte návod, alebo prakt. rady/skúsenosti? Mohla by vyzerať asi takto:
http://www.branakdetem.cz/flausova-cepicka-disa...

3. Ktorá vlna s merinom by bola dobrá na svetrík pre malého? - nie veľmi hrubá, príjemná, aby nehrýzla.

Ďakujem, že mi poradíte. 😵
Ten ujo na Slovensku posiela len na dobierku, alebo aj balíkom po zaplatení na účet?

gucz
16. sep 2009

monikajan na ponožky neviem poradiť, merino som ešte neskúšala. Ja som malej plietla len z lady a perlety, a lady multicolor. A len svetríky, nie čiapky, tiež som sa bála toho prefúknutia. A áno posiela sa len na dobierku, teda aspoň mne tak vždy poslali balík 🙂

bambusko
16. sep 2009

monika, mam priadzu s vlnou alpina, je tepla a prijemna na dotyk. z ponozkovej priadze myslim plietla telinka

ssissi
4. okt 2009

Ahojte dievčatá - pletiarky,
viete mi, prosím vás, poradiť nejaký jednoduchý návod na rolákošál? Keďže sa zozimieva..
Takéto niečo
http://forum.rodinka.sk/viewtopic.php?t=3779&st...

videla som to predávať v h&m za nejaké 4 eurá, ale chcem vlastný. Ale vôbec neviem, kde začať - či hore pri krku, alebo tam dole na tej "náprsenke".
Viem pliesť len na 2 ihliciach, tak si to predstavujem tak, že to nejak zboku zošijem, ale neviem si predstaviť ani len, že ako vytvoriť strih.
Neviete?

shaden
5. okt 2009
ssissi
5. okt 2009

dakujem pekne za tip na navody, vecer to pozriem, ale vyzera to dobre 🙂

sofik
5. okt 2009

ahojte. Baby ja by som potrebovala nejaký návod na ponožky - nie velmi zložitý. Skúšala som to viackrát z časopisu ale nejako mi to nejde, dá sa to pliest aj na 2 ihliciach alebo len na 4.

renka9
5. okt 2009

ahojte 🙂
skoncilo leto ideme babenky na to? uz rozmyslam, do coho by som pichla 😀 . este mam v plane nejake pinokiovske ciapocky...a neviem co este...uvidime, dlhe zimne vecery su pred nami 😵

nevesta
5. okt 2009

Sofik: pozri u tej kocky, ma tie navody fakt premakane 😉 http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=1326

sofik
5. okt 2009

nevesta velmi pekne dakujem - skúsim ale podla toho čo čítam tak nie je písaný tak zložito ako v časopisoch 🙂

ssissi
5. okt 2009

ahoj Sofik, prihodím ešte toto -
http://www.kreativni-stranky.wz.cz/pleteni-pono...
asi to bude viac - menej to isté, ako hodila nevesta, neviem, ale hádžem to sem, lebo podľa tohto som to zmákla aj ja, a to je už čo povedať 😀 😅, keďže väčšinou všetko len tak motám 😝. Podarili sa podľa toho dospelácke pre švegru a miminkovské pre moju ratolesť - samozrejme s prepočtom očiek podľa priadze a veľkosti.

telinka
5. okt 2009

ihliciam a hackom zdar 🙂

veru renka , presne si to vystihla......ja este zo 5 ciapok musim urobit a vrham sa na ponozky....mam super navod zrozumitelny na 4 ihliciach , ale pokazeny skener , tak neviem keby mal nekto zaujem ze by som sa podujala napisat to do navodov na MMB????

slunicko552
5. okt 2009

Ahojte 🙂 já už se taky rozhlížím,co bych kde upletla 😀
shaden ta proužkovaná čepice je skvělá 😵
ssis a ty ponožky vypadají taky dobře,určitě je zkusím,ono strašně záleží na špičce a tam vypadá fakt dobře 😵

sofik
5. okt 2009

ssissi super - už sa teším ako uletiem ponožky sebe a malej 🙂

tereziep
11. okt 2009

Ahoj holky, tak nějak jsem začala ulítávan na háčkovaných čtvercích. Dělám si pončo a chtěla bych ještě přehoz. Háček je v tom, že krom jednoho popisu na čtvereček nic nemám. V časopisech nejsou. Chtěla bych se zeptat, jsetli nemáte náhodou odkaz na nějaké stránky s popisy na háčkování čtverců nebo zda neexistuje nějaká knížka. Vypadají docela surp.

telinka
11. okt 2009

terez tato baba ma v navodoch nejake stvorce...http://www.mimibazar.cz/navody.php?user=18658

sofik
14. okt 2009

ssissi tak uplietla som si podla toho návodu čo si dala ponožky a sú super - velmi pekne dakujem 🙂

a možem pliest celej rodine 😀

vivere
15. okt 2009

monikajan,
ja som robila pulovrik z priadze merino od vlnapu. zatial nie je noseny, ale je naozaj velmi prijemny, na zimu ako stvoreny 😉
z ostatnych som zatial nerobila, cakaju v zasobe 🙂

ojo
27. okt 2009

ahoj holky, tak také začínám plést...už mám za sebou šálu 😉

ráda bych upletla jednoduchý svetřík, aby byl rozepínací a bez kapuci....nejlépe bez těžkých vzorů, páč copánkový jsem jaksi nepobrala 😅

můžete mi doporučit, kde najdu nějaký návod?? díky 🙂

bambusko
27. okt 2009

ojo, pozri tu

http://www.pleteniproradost.cz/index.php?option...

alebo - len si treba upravit pocet ociek na vecise dieta

http://www.pleteniproradost.cz/index.php?option...

ojo
27. okt 2009

super návod, díky 🙂

jitulkabj
27. okt 2009

Ahojte,

uz ani neviem, co som si tu precitala, a co vsetko mi uslo, lebo na tuto temu ste popisali straaaasne vela a ja potrbujem cuvnut spat na zaciatok ☹

Poradte, ak s hackovanim len zacinam, resp. ak poznam iba jednioduche vzory a okrem ciapok a salov som este nic ine "v inom tvare" neuplietla, ako zacat s komplikovanejsimi vytvormi, napr. vesta ci jednoduche dievcenske satky??? Aj na to je dobra literatura, s ktorou mate osobne skusenosti??? Netusim, ci sa vysomarim zo zlozitych predloh a odbornej terminologie, ked v mojom ponimani su to len stlpiky a ocka....

...ale inac ma hackovanie velmi bavi a celkom mi to ide, len nemam nikoho po ruke na narocnejsie vytvory ☹

Poradte, prosim!!!!

musko
29. okt 2009

Ahoj dievčatá!
Neviete niektorá prosím Vás upliesť čapicu slonicu? To je taká tá čiapka + roláčik dokopy? Dík

kuko7
30. okt 2009

Ahojte babulky, zelam pekny vecer, chcela by som sa spytat, ci nahodou neviete jednu info....chcem sa strasne naucit hackovat, leebo by som chcela malej urobit nejaku capicku a proste nieco odo mna....len som uplny zaciatocnik (mama mi slubila, ze ma to nauci) a tak som si dnes bola kupit hacik a bavlnky,,,,no ale neviem ze ci som kupila dobre, lebo ta pani mi toho vela nevedela povedat.....haciky predavali roznych velkosti a ja som si kupila trosjku, neviem ale vyberala som to tak, ze som si skusila ako sa mi do toho chyta ta bavlnka a tento sa mi zdal taky naj....neviete ako sa to vybera???? dakujem za radu🙂

leniciatko
1. nov 2009

ahojte, jééééj.... ked som si prečítala názov tejto témy,hned som si predstavila ,ako kedysi za totáča u mojej babky sa plietlo : plietla babka, teta pre jej 4 deti, druhá teta pre svoje mimčo, moja mama, suseda prišla..... všetci plietli a trkotali. ja teda nepletiem,neháčkujem, nevyšívam....