Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

monika837
15. mar 2013

Ahojte zienky, prosim vas staci mi 50g klbko na jednu ciapku, na obvod hlavicky cca 49cm? Dakujem za odpoved.... 🙂

letuskah
15. mar 2013

@janabanc padam na rit...krasny

letuskah
15. mar 2013

@monika837 moja 48centimetrova vazi 32g, je z red heart baby, dlhe a kratke stlpiky, plna, bez aplikacie, takze by to malo vyjst ak nebudes robit reliefne stlpiky alebo zhackovane

janabanc
15. mar 2013

@mirka20 Ako vzdy z hlavy 🙂

monika837
15. mar 2013

@monika837 A este jedna otazocka, Vlna zo 100% akrylu je aka? ked urobim ciapku nebude to drazdit pokozku?

mirka20
15. mar 2013

@janabanc jaaaj, tak sa s takym musim popasovat sama 🙂

letuskah
15. mar 2013

@monika837 ako ktora, ten red heart baby je makkucka, aj ked boli babetka som im z toho robila, aj ostatne baby vlny by mali byt fajn, a zas ine mozu skriabat...

flossie
15. mar 2013

baby, aka je vlna Elian klasik? na co sa hodi (na ake rocne obdobie)? mozu z nej byt pekne ciapocky?? dakujem

miruska76
15. mar 2013

k čiapočke pribudla aj šatka - moja prvá 🙂

malynamornik
15. mar 2013

Prosim vas nema niekto navod na hackovanu ciapocku macikovu pre 18 mesacneho? som zaciatocnik a mam bavlnu CAMILLE

baka
15. mar 2013

@malynamornik tu je návod na medvedíkovu čapicu. Na Camille používam 3 - 3,5 mm háčik - ale treba skúsiť.

tina1506
15. mar 2013
malynamornik
15. mar 2013

@baka kde ju najdem tu medvedikovu capicu ? no mam hacik 3 mm a dakujem velmi pekne
🙂

luciatomko
15. mar 2013

Ahojte zeny potrebovala by som nejaki navod na hackovane kuriatka na velku noc...budem velmi rada ak mi napisete link...vopred dakujem

vera_vila
15. mar 2013

@flossie Elian Klasik na jaro a podzim...

vera_vila
15. mar 2013

@tina1506 já taky, jen mít čas se do toho pustit 🙂

vera_vila
15. mar 2013
briketa
15. mar 2013

Dievcata, ahoj. Prisiel mi katalog Bergere de France 2012-13. Viete mi prosim vas povedat kde na Slovensku dostat ich vlnu? Teta mi strikuje s oblubou veci, len chcem dat nasim zohnat presne taku vlnu ako su robene tie veci v katalogu.
http://www.bergeredefrance.co.uk/modeles/par-ma...

Dakujem!

cicimon
15. mar 2013
briketa
15. mar 2013

@cicimon oh, mam ju. skvele, dakujem. uz sa teraz tesim 🙂. krasne veci su v tom katalogu

luciatomko
15. mar 2013

@vera_vila dakujem

tiffanka
15. mar 2013

Baby ahojte. Chystám sa robiť šilt na chlapčenskú č. z Camilly. Mám nejaký návod,
http://janac13.blogspot.sk/2012/02/hackovana-ci... ,
ale možno mi dáte nejakú radu. 🙂 Ak je čiapka robená háčikom č.3, tak šilt asi 2,5kou by som mala, či?...a potom celú dookola KS obháčkovať...

miruska76
15. mar 2013

@tiffanka ja robievam šilt podľa tohoto http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=9731 ale ak máš návod, tak skús podľa neho a tie háčiky môžeš tak ako píšeš a šilt tak viac uťahujem 🙂

popolo
16. mar 2013

moje jarní čepičky

lasirena
16. mar 2013

prvé bolerko pre malú na leto 🙂 z priadze ktorá mi zostala...

jujlucka
16. mar 2013

caute....mohla by mi niektora z vas poradit?hackujem dcerke tuto kabelku hello kitty, a hned pri prvej casti nemam take pekne zarovnane okraje ako na obrazku...mam tam akokeby schody po krajoch....v com robim chybu?
http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=11443

martilubka
16. mar 2013

ahojte. nevedel by mi niekto poradiť kde mám hladať návod na hačkovanu čapicu so znakom adidas. ďakujem

angel01
16. mar 2013

Ahoj maminky, neporadil by mi prosím někdo návod na nějakou jednoduchou aplikaci?? Třeba méďa nebo pejsek?? jsem začátečnice 🙂 děkuju