Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

monalisatko
11. feb 2012

@lucim ďakujem 🙂 🙂 🙂 aj ja toho chcem ešte tolko spraviť, že si začnem pomali robiť poznámky, aby som na nič nezabudla 😀

monalisatko
11. feb 2012

@nikuska4 jééééj, tá je krásna 🙂 🙂 🙂

lucim
11. feb 2012

@monalisatko ja mavam zoznamy - teraz nemam, a prave saham po papieri, pisem nan velkym hackovanie a dvojbodka. 😀

monalisatko
11. feb 2012

@lucim 😀 😀 😀

nikuska4
11. feb 2012

@monalisatko DAKUJEM 😉
@lucim že frčim 😀 práveže mám málo času na to,stále treba čosi iné pri týchto mojich 😠

nikuska4
11. feb 2012

@lelkesova nemám presný návod,je to proste z predných a zadných reliéfnych stípikov a velkost podla mojej malej,pridávam očká pokial treba a potom len skúšam aby sedela dobre,asi tak 😉

adrika79
11. feb 2012

@lucim Aha tak somd obre pochopila, ale doteraz som robila len po 1 KS, tak skusim toto... ale ako na potvoru, choroby k nam zavitali, jedno dieta uz kasle, manzel tiez odpadol, uvidime, co druhe dieta... takze strikovanie ide chvilu bokom ☹ akurat ked som pochopila, ako na to... No co uz narobis, len nech sme zdravi...

lenkalela
11. feb 2012

babulky dalsi moj prirastok🙂

twins8
11. feb 2012

baby vy ste strašne šikovné, ja nestíham pozerať tie vaše krásne prácičky. ja som dnes dokončila svoj prvý svetrík, podľa návodu od vás, musím spraviť ešte jeden, mám dvojičky....ale tento mi dal poriadne zabrať, tak neviem neviem....

monalisatko
11. feb 2012

@lenkalela jééééééj, krásne. Motýlik je nádherný. Aj ja chcem vedieť taký spraviť ☹

monalisatko
11. feb 2012

@twins8 fíha, krásny svetrík, neboj, druhý pôjde rýchlejšie 😀

lucim
11. feb 2012

@twins8 fiiiiha, do velkej ulohy si sa pustila, nadherny svetrik. 🙂
@lenkalela draha moja, capicu dole, ide ti to jak po masle, a ten motyl, perfis 🙂
@adrika79 ach chorobky ... tak nech vas rychlo prejdu ... ja som prave teraz ako bol maly chory viac pohackovala, kym bol malatny ... ako nabral sil, zacina byt zase nespratnik. 🙂 😉

bv_alexandra
12. feb 2012

ahojte nevedel by mi niekto povedať taký lopatistický návod na takýto svetrik? 🙂
http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=7636

deniskateniska
12. feb 2012

ahojte tak vy tu teda riadne makate 😀 ja momentalne nemam doma hacik som maminke pozicala ze ci nezabudla hackovat bo strikovat nezabudla 😀 a tak som zacala pliest z papiera, teda ucim sa robit rulicky 😀 a tu je najnovsi vytvor, nedokonceny sice ale tak musim dostat chut na to lebo chcem tam dat aj zips a este kapucku takze zatial takto..

tunylyk
12. feb 2012

pre kamoskinu princeznicku 😉

julianka777
12. feb 2012

dalsia supravicka pre moju lasku .-) a ciapocky pre predcasne narodene deticky na Kramare 🙂

reiva
12. feb 2012

Ahojte. Môžem sa k vám pridať? Ja som sa začala učiť štrikovať asi pred piatimi rokmi 🙂 moc mi to nešlo, zostala som vtedy len pri šáloch a vydržalo mi to cca rok. Teraz som sa k tomu vrátila, pletiem intenzívne len polroka 😅 a stále vidím koľko nedostatkov majú moje výtvory 😅 zatiaľ sú to len čiapočky, šály a vestičky...
Chcela som začať aj háčkovať, ale kým nebudem dobrá v pletení, tak sa mi do toho nejak nechce. Je to háčkovanie náročnejšie ako pletenie?

adrika79
12. feb 2012

@reiva Ja pletiem vsetko uz zopar rokov a mne sa zda hackovanie tazsie, hackujem len 2.tyzden... 🙂

adrika79
12. feb 2012

Baby, hladam navody na rozne kvetinky, napr. na taku trojitu v strede s kolieskom, nemate niekto vyskusany tip? taku, co sa spletaju listocky, uz mam... vdaka.a 🙂

lussy23
12. feb 2012

@lenkalela nááádhera
@julianka777 nádherné vecičky to sú háčkované alebo štrikované?
@tunylyk prekrásna čiapočka
@deniskateniska krásne
@twins8 nádhera

lussy23
12. feb 2012

@nikuska4 krásna

julianka777
12. feb 2012

@lussy23 to su hackovane 🙂

monalisatko
12. feb 2012

@deniskateniska z papiera???? ja nerozumiem ☹

monalisatko
12. feb 2012

@lucia32 ahoj, ty máš prosím galantérku? Nejak to neviem spätne nájsť ☹ Chcela by som tie šablónky na brmbolce.

rene82
12. feb 2012

@reiva háčkovanie je jednoduchšie, aspoň podľa mňa. štrikovať som vedela od mami (základy) a háčkovať som sa naučila z netu. a háčkovanie ide rýchlejšie, resp. výsledok vidno skôr. jeden riadok pletenia je nič, kdežto jeden riadok háčkovanie DS je už vidno 🙂

lucim
12. feb 2012

@deniskateniska aaaaa vitaj v klube, ako idu rulicky? ja som teraz papierove pletenie odlozila, boli ma pri tom chrbat, ked uz sa gulatim, a tebe drzim palce, nech sa dari.
svetrik je naaaadherny, a som zvedava na final. 🙂 🙂 🙂
@monalisatko lucia uz frci na galanterke, v pondelok mi posle druhu objednavku. 🙂
@julianka777 parada, krasne veccky, mala bude uplna modelka. 😵 😵 😵
@adrika79 ked mi das chvilku, pohrabem sa, co mam ulozene kvetinkove, hodim link.
a suhlasim s @rene82 hackovanie je lahsie 😲 😲 😉 😉 😉 🙂 🙂 😵
@tunylyk jeeeeej 🙂
@bv_alexandra ja neporadim, pletenie viem len zaklady, zatial ma nebavi .

letuskah
12. feb 2012

devy pekne veci ste popridavali, ja mam rozrobeny sveter pre mna, uz len rukav dokoncit a zosit a ten svetrik toeste rukavy a dokoncit 😵

@twins8 ja som mojim chalanom strikovala svetriky, sice nie su dvojicky ale chcela som rovnake a som to robila tak ze zadny diel jedneho zadny diel druheho a postupne, lebo ten druhy by som nikdy neurobila, sa poznam 😝

letuskah
12. feb 2012

@deniskateniska ja som plietla z papiera pri prvom ked bol babo, pri tomto sa neda a ani uz nemam trpezlivost nato ale mam narobene rulicky, mozem poslat 😀

letuskah
12. feb 2012

@bv_alexandra to je celkom jednoduche, mozes zacat od vrchu alebo od spodu na tych dlhych gulatych ihliciach a s ponozkovymi.
od vrchu: nahodis si pocet ociek podla obvody krku a pleties do kruhu bud striedas 1ocko hladko a 1 obratko, prip 2hladko2 obratko a spravis si bud rolak alebo len jednoduchy golier, podla toho ustrikujes bud moc riadkov bez pridavania alebo 4-5 riadkov. potom si pracu rozdelis na 4 casti. vacsinou si das v predu a vzadu viac a na plecia menej, zhruba to vychadza ze pocet ociek vpredu je rovny suctu ociek na obe plecia, cize napriklad 10 vpredu, 5 jedno plece, 10 vzadu, 5 druhe plece. medzi tie diely si na ihlicu navlec kusok inofarebnej vlny aby si rozoznala casti a odtial pridavas 1 ocko na kazdej strane oddelovacej snurky, cize na 1 riadok pridas 8 ociek a to v kazdom druhom. takto pleties az pod pazuchy. ked mas dostatocnu dlzku tak pred aj po kazdej snurke uzavries 5 ociek cize ti vyde 10 ociezk uzavretych pod kazdou pazuchou. ocka na rukavy si prehodis bud na inu ihlicu alebo na priadzu a teraz strikujes dokola ocka na trup do pozadovanej dlzky, pripadne rozsirujes ak chces, a spodok zakoncis bud patentom tak ako si zacala golier cize 1 hladko1 obratko alebo 1hl 2 obr. no a podom dorobis rukavy dokola zase do pozadovanej dlzky a sirky a zakoncis patentom. a to je hotovo
od spobu je to rovnako akurat ze najskor si urobis trup po pazuchy, potom kazdy rukav, zase uberies po 5 ociek tak aby si mala po 10 pod pazuchami a potom strikujes vsetko dokola akurat ze teraz ku krku uberas 1 ocko na kazdej strane snurky v kazdom druhom riadku, golier si ukoncis ako chces.

jaj a tie ocka ktore si pod pazuchami uzavrela tak tie zasijes.

lucim
12. feb 2012

@letuskah ja si prosim rulickyyyyyyyyyyy 🙂 🙂 🙂