Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

monalisatko
27. apr 2012

@bv_alexandra 😀 😀 😀 veru, veru, čas rýýýýýchlo letí, hlavne keď sa začítaš na MK a zabudneš na robotu 😀 😀 😀

monalisatko
27. apr 2012

@princes218 jaj, teraz pozerám, že to ja som poplietla.

evelin116
27. apr 2012

@bv_alexandra no ja by som sa mu velice potesila si sikula

princes218
28. apr 2012

@monalisatko dakujem

matja
28. apr 2012

@princes218 - krásne čiapočky, môžeš mi dať vzor na lienku? ďakujem

kibuk
28. apr 2012

dnes len taka rychlovecka zelena siltovka 🙂

lucula73
28. apr 2012

kočky idem si po radu,kamoška chce že zelenkavú šiltovku,ešte s niečím,poradíte mi prosím,toot mám doma,že ktoré farby by sa hodili k tej zelenej?či len jedna alebo aj dve........../hnedá,biela,maslová,zelená sú tam/
ďakujem vám 🙂

lussy23
28. apr 2012

@kibuk krásna

matja
28. apr 2012

@princes218 - už som návod na lienku našla 🙂

danusica83
29. apr 2012

kocky prosim Vas o radu,chcela by som sa naucit hackovat hlavne ciapocky (neskor nejake papucky,....pred dcerku),aka knizka ma postup od A-Z (nemam nikoho naokoli kto by mi to ukazal). Vopred dakujem

lucim
29. apr 2012

ahojteeeee, tak uz som opat tu, snad mi naskoci aj hacik niekedy zase do ruky,
a tu je moja nova modelecka, budem sa mat na kom realizovat a este chvilku nebude protestovat pri skusani 😉 🙂 🙂
vola sa Terezka a narodila sa 23.4. ahojte tety sikulky. 😵 😵 😵 ... prave predvadza model, ktory maminka doladovala este na porodke (prerabala len a pridala snurku ) 😀
dakujem za gratulky kocickam, ktore si nas uz vsimli, ze sa rozmnozujeme. 🙂

kibuk
29. apr 2012

@lucim tfuj tfuj na princeznicku aka ja krasnučka modeločka 😵 😵 😵 😵

rene82
29. apr 2012

@lucim krásna princezná. veľa zdravíčka 🙂

lemge
29. apr 2012

@lucula73 ano,super,to je ten navod cosom hladala,dakujem
😉

dida84
29. apr 2012

Ahojte kočky,
akú priadzu používate na jarné-letné čiapočky? a odkiaľ objednávate? Ďakujem

lussy23
29. apr 2012

@lucim krásne čiapočka aj bábätko veľa zdravíčka

julianka777
29. apr 2012

@lucim gratulujeeem 🙂 a taku krasnu modelecku malicku by som aj ja brala 🙂

pooi
29. apr 2012

@lucim moc gratuluji k tak nádherné holčičce. Ať ji hlavně krása a zdraví vydrží po celý život. 🙂

ankan
29. apr 2012

@lucim gratulujem k princeznej a prajem veľa zdravia. Maminu nech veľa svrbia prsty aby bola princezná stále originálne oblečená...

lussy23
29. apr 2012

ahojte. Po dvojmesačnom trápení som konečne dokončila svoju prvú čiapočku. Veľmi mi poradila kamarátkina mama, potom mi to už išlo od ruky. Háčkovala som pomaličky, každý deň tak jednu radu..Veľmi ma to baví a už robím ďalšiu.. Tu je výsledok. ale nesmejte sa mi prosím.

bv_alexandra
29. apr 2012

ahojte takže dnes som koberec podarovala, a reakcia bola veru neskutočna. čomu som sa velmi potešila. 🙂 až som ostala zaskočená ako ju to potešilo a mam objednávku na veľku deku 🙂

monalisatko
29. apr 2012

@lucim ježíííííííš, ona je nádherná. Ako bábika 🙂 🙂 🙂 Tak si ju užívaj, kašli na háčik, lebo čas strašne letí a ona rýýýýchlo vyrastie. Prajem ešte raz vela zdravíčka a mliečka 🙂 🙂 🙂

monalisatko
29. apr 2012

@lussy23 no, si šikulka. Neboj, chce to tréning a bude to stále lepšie a lepšie. 🙂 🙂 🙂

lucula73
29. apr 2012

babenky,nikto mi neodpovedal,tak sa spýtam takto,hodí sa k zelenej a bielej ešte hnedá,alebo nie?na čiapoočku pre chlapčeka.,..............prosím napíšte mi,kamoške je to jedno,ale zas aby som neurobila dáky guláš 😠

@lussy23 šikulka,čiapočka je pekná...no ale jeden riadok za deň kebyže ja spravím,tak mám celý deň abstinenčné príznaky 😀

stelca
29. apr 2012

@lucula73 je to pekna kombinacia 😵 😵

lucim
29. apr 2012

@lucula73 ja rada kombinujem 3 farby .. asi by som si vybrala tu smotanovu, tmavu hnedu a zelenu ... bud pasiky alebo z jednej ciapku a z ostatnych lem 🙂
@monalisatko @ankan @kibuk @pooi @lussy23 @rene82 dakujeme babulky, ste zlate, s Terinkou posielame pusu. 🙂

lucula73
29. apr 2012

@lucim jej,ďakujjem,konečne nápad 🙂 ,lebo ja neháčkujem veľa,takže nemám až také skúsenosti.....ona chce zelenkavú čiapku,dnes som snou bola a že jej je jedno,ako to urobím.
keby som spravila teda čiapku zelenú a okraje pásikavé smotanové a hnedé,to by šlo?a dáke autíčko ešte........alebo ako....
moc ďakujem,si zlatá 🙂

tunylyk
29. apr 2012

@lucula73 ja som robila chalanom zeleno smotanovu kombinaciu,tiez pre kamoskinu dcerku,hned bude aj foto 😉
@lucim gratulko k princeznicke 🙂

na tej prvej mi pozuje nas Matusko 😉

lucula73
29. apr 2012

@tunylyk asi spravím aj ja tak............ 😉

a nemáte niekto náhodou postup na opičku /našiť na čiapočku/?ja asi neviem hľadať................. 😒