Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

janefonda
5. sep 2012

baby tie co podsivate ciapky, vedeli by ste mi lahko vysvetlit ako na to??? Nema niekto nejaky strih na to? A co pouzivate? Dala by sa aj flisova deka taka tenka? Asi ano, ze...

janefonda
5. sep 2012

@babulatko dakujem si zlata 😉 vecer sa do toho pustim

gawiota
5. sep 2012

Ahojky.
mám k vám prosbu, či mi neviete poradiť návod na háčkovanú čiapočku so šiltom. Vek dieťaťa 18 mesiacov. ďakujem..

juny
5. sep 2012

@natalitimk
@dagina ešte je tu jedna baba čo predáva návody a má aj slovenský účet http://www.mimibazar.cz/bazar.php?album=853978

malejmonasek
5. sep 2012

Ahoj holky,prosím vás nevíte kde seženu návod na háčkovaného pejska alá Next? 😕

adrika79
5. sep 2012
adrika79
5. sep 2012

Moja milovana kombinacia sivej a ruzovej..

adrika79
5. sep 2012

A pre moje male zlaticko ...

malejmonasek
6. sep 2012

@adrika79 jj toho jsem také našla,ale já bych potřebovala na tohoto pejska...viz obrázek....té kočičky si nevšímejte 😅

adrika79
6. sep 2012

@malejmonasek jaj, tak to ti neporadim, ale urcite na mimbazare nieco bude... skus cez google navod na hackovaneho peska ala nexr..

malejmonasek
6. sep 2012

@adrika79 na minibazaru právě není....ale děkuji 🙂

ellysa
6. sep 2012

tak ja po veľmi dlhej dobe pridávam niečo pre moju vlasaňu, na modelke ešte bez kvietku

zlatokop
6. sep 2012

veľmi pekné a milé!

dominikaa
6. sep 2012

kocky,ako hackujete ciapocky na jesen-zimu? Ja som skusala z dlhych stlpikov,ale na zimu sa mi zda,ze by nebola(su tam"dierky")tak neviem ci nejakym mensim hacikom,aby to bolo "hustejsie"alebo iny vzor?Poradite prosim nejaky navod?Dakujem krasne

simisi
6. sep 2012

@dominikaa ja robievam kombinacia prednych a dlhych reliefnych stlpikov a vlnu dvojmo,skus 😉

simisi
6. sep 2012

takto nejako 🙂

letuskah
6. sep 2012

@ellysa super napad 😵

dominikaa
6. sep 2012

@simisi. dakujem,musim poskusat hadam nieco take zvladnem. A ako hackujes dvojmo mas dve take iste vlny,alebo si to pred tym namotas? (mozno blba otazka no ja som zatial urobila len 3letne ciapocky a tam boli velke ocka 🙂 )

letuskah
6. sep 2012

@dominikaa nic nenamotavaj, len si vezmi 2 klbka a priamo z nich 😉 mozes aj jednu tensiu a jednu hrubsiu, prip kombinovat farby ale na zimnu ti podla mna staci vlna na 4-4,5hacik aj bez zdvojovania, ono to ohreje, pripadne mozes tensiu a podsijes flisom 😉

blka
6. sep 2012

@dominikaa Já jsem si pro sebe dělala zimní z příze tango a jsou to dlouhé sloupky a dírky tam nejsou. A vypadá hodně teple. Dokončila jsem ji na konci zimy, takže ještě nenosila 😀 , ale fakt bude hodně teplá.

dominikaa
6. sep 2012

@letuskah
dakujem a hackujes,dlhe stlpiky?alebo nejky iny vzor?
@blka. dakujem pekne,len este tu vlnu zohnat 🙂

blka
6. sep 2012

@dominikaa Ta tango mi přijde relativně dobře dostupná 😉 . Já jsem se zamilovala do jedné vlny, jdu mrknout ještě do jedné galanterky a jestli tam nebude, tak ji asi objednám z netu. Ale to se mi moc nechce, když připočítám poštovné a ani si na ni nemůžu chytnou, jestli je jemná 😒

dominikaa
6. sep 2012

@blka ano? ale ja asi budem musiet objednat od niekial,u nas az taky vyber neni a je teda aj jemna,pre deticky?

blka
6. sep 2012

@dominikaa Já myslím, že ano. Já ji doma ochytám a dám vědět 😉 . Ale já bych si nic kousavého nekoupila 😀 . Mně přijde kousavé i merino od vlnapu a přitom si ho hodně chválí.

ellysa
6. sep 2012

@letuskah nie je môj je z MMB 😉

annesz
6. sep 2012

Ahojte baby, mala by som na Vás jednu malú prosbičku. Keby ste si našli trochu času pomerajte svojim detičkám hlavičky a vyplnte tento dotazníček. Je to len chvíločka a keď sa pozbierajú údaje tak myslím že to pomôže každej z nás. Veľmi pekne ďakujeme a háčku zdar
http://www.klbkoviny.sk/klbkoviny/79-rozmery-hl...

andy1978
6. sep 2012

@annesz dobrý nápad !!!

letuskah
6. sep 2012

@dominikaa aj DS aj polodlhe, ale ak sa bojis ze bude moc derave sprav polodlhe a mensim hacikom ako treba, bude to tuhsie

jahody11
6. sep 2012

@babulatko aj ja som rozmyslala nad Camillou, uvidim, urobim najskor ten prehoz cez gauc a do kociara az potom, na zimu mam aj tak fusak, takze asi to bude letna deka, kedze cakam zimne babatko 🙂