Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

janemari
14. sep 2012

Môj ďaľší výtvor

lalipop
14. sep 2012

@janemari pekná 🙂 🙂 🙂 my ju mame s menším šiltom

janemari
14. sep 2012

@lalipop ja som najprv urobila menší,ale nejako mi to nesedelo tak som ho prerobila 🙂

janemari
14. sep 2012

@lalipop ja som robila 3,5

lalipop
14. sep 2012

@janemari jarne a jesenne som tiez robila 2,5, ale na zimu som vyskusala 3 a je to lepsie, lebo ja dost utahujem 😉

janemari
14. sep 2012

@lalipop aj ja uťahujem veľmi 😀 ,ale pri tejto zimnej som sa naučila robiť volnejšie

garzonka
14. sep 2012

Maminky, má dotaz: akú vlnu / priadzu použiť pre dieťa atopika ? Aká značka event. typ ? Vdaka !!!

kadri
14. sep 2012

@garzonka bavlnu, bambus, merino. pozrie cesky web toptexu, napr. priadza hawai, bali, alebo aj cesky vlnap a garnstudio drops

monalisatko
15. sep 2012

@janemari krásna. a modelka berie svoju úlohu úplne vážne 🙂

jancip
15. sep 2012

Moje první čepička. Vím, že jste tu mnohem větší "profici" a toto je úplný základ, ale i tak jsem z ní měla velkou radost🙂

evicka1
15. sep 2012

ahoj slniecka moje
ako sa tu mate??? my super. dostala som super napad ze sa naučím pliesť tak som si kupila ihlice a ze hura na to...no vymyslela som si kamase. tak ze namiesto 2 mám ihlic 5 😀 sranda .... len prosím vás ako sa to pletie? jedna noha zwlast aj druhá na tych ponozkowych a potom ako urobim sed???? akoze pisu nieco s kruhowymi ihlicami ale netusim co to chcu... chcem tieto no len cisto modre 😀

prsky
15. sep 2012

@evicka1 pletu sa najprv nohy a potom sa spoja a strikuje sa do kruhu asi .. a mozes na ponozkovych alebo na kruhovych, kazdemu vyhovuje ine..ja mam radsej kruhove 🙂

evicka1
15. sep 2012

@prsky no to ze sa to spaja som pochopila ale ako som nepochopila 😀

letuskah
15. sep 2012

@evicka1 hodis to vsetko potom na tie kruhove lebo na ponozkove ti to nevyde, su kratkea aoska by ti z nich padali, das si na ne jednu nohavicu, pristrikujes par ociek na sed, najlepsie postupne 1, 3, 7, 13, podla hruby vlny, potom prihodis druhu nohavicu a pokracujes pletenim tej prvej, uzavrie sa ti kruh a pleties potrebnu vysku

blka
15. sep 2012

@evicka1 Ty kamaška se mi hrozně líbí. Já bych je chtěla takové, jak na tom obrázku, s něčím na prdce, ale to bych teda nezvládla 😒

meggi0201
15. sep 2012

@letuskah ešte poprosím poradiť pri ukončení, posledný rad mám KS, ukončený pevným okom a dál??? nejak to asi zaháčkovať?

letuskah
15. sep 2012

@meggi0201 bud pretiahnes hacikom dnu alebo ihlou zasijes 😉

vera_vila
15. sep 2012

@evicka1 no, já bych spíš prvně udělala ten sed na kruhové jehlici a pak oka rozdělila na nohavice... Možná bych zkusila pohledat někde na internetu návod...

janabanc
15. sep 2012
janabanc
15. sep 2012
juny
15. sep 2012

@janemari krásna čiapočka aj modelka 😉

lussy23
16. sep 2012

@janabanc krásne výtvory
@jancip krásnučká
@janemari krásny aj modelka

evicka1
16. sep 2012

hura hura zeny ...ono sa to aj na nieco zacina podobat ... 😀 teda zatial mam len wrch 😀 he hehe heh ale ja tam vidim kamase :-P

lussy23
16. sep 2012

Moja štvrtá haťčkovaná čiapočka.

garzonka
16. sep 2012

@kadri super, dakujem !!!

blka
17. sep 2012

@evicka1 Prosím tě, kde jsi našla obrázek těch kamašků? Třeba by se dal najít i návod, ale já jsem mizernej hledač ☹ . Budu totiž objednávat vlnu a tohle mě tak navnadilo, že bych to zkusila, ale potřebuju návod.

blka
17. sep 2012

@letuskah Prosím tě, řekla bych, že umíš na netu hledat, rozhodně víc než já 😉 . Nevíš, kde bych našla návod na ty kamašky, jak jsou na poslední stránce? Jen kamašky jsem našla, ale chtěla bych i s tím obrázkem na prdýlce.

letuskah
17. sep 2012

@blka nech sa paci https://docs.google.com/document/edit?id=1FXM8D... ale to je cista nahoda ze som to nasla hned na prvy sup 😀 😀 😀 😀

blka
17. sep 2012

@letuskah Tý jo, neuvěřitelné. Já v tom vůbec neumím hledat. Akorát ten anglický návod, hmm, to teda nevím nevím 😀 . A to tam jsou všechny takhle příšerkové? Žádný veselý? Chcu toho moc, že 😅