Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

meggi0201
6. dec 2012

@pitruskaskarolinkou nie je začo aj nabudúce s radosťou 🙂

pitruskaskarolinkou
6. dec 2012

@meggi0201 děkuji jsi zlatá 😵

78lenka
6. dec 2012

@tiffanka ano dakujem

lussy23
6. dec 2012

@meggi0201 šIKUľKA KRáSNE @miruska76 šikuľkááááááááááááááááááá krásna
@luckybara KRáSNA

tinal
6. dec 2012

Ahojte! Mám na Vás jednu prosbu. Neviete, či sa dá tento časopis kúpiť aj na Slovensku?

bezaz
6. dec 2012

@tinal jasne, v kazdom poriadnejsom stanku 😉

luckybara
6. dec 2012

tak holky traktorka hotova,zítra půjde majiteli

tinal
6. dec 2012

@bezaz Ďakujem za odpoveď. Myslela som, že to sem nedovážajú, lebo sestra sa dnes pýtala v kiosku v Kauflande, a tam jej to hľadala ževraj aj v PC a že oni také nedostávajú. Tak som chcela vedieť, či to zoženiem, či mám vôbec aj hľadať. Už to dneska aj niekto kupoval alebo ešte budem musieť počkať, kým do dodistribuujú na SR.

bezaz
6. dec 2012

@tinal zvycajne v nakupakoch ich mavaju, kde maju vacsi sortiment, do kauflacu nechodim, ale napr v tescu mavaju a pod.. tento novy neviem, zatial som nevidela 🙂

luckybara
6. dec 2012

@tinal to je ted vydání?

blka
6. dec 2012

Myslíte, že bude stačit čepice z elian klasik jednoduše na zimu? Je to jen pro mě a takovou barvu, jaká byla v tom elianu, jiná značka neměla. Možná bych našla na internetu, ale to by se mi špatně odhadoval odstín.

meggi0201
6. dec 2012

ťažké rozhodovanie, neter chce čiernu čiapku s fialou, na boku ružu.... mám málo čiernej, normálne sa neviem rozhodnúť, ako to skombinovať k elegantnej ruži sa pásikavá čiapka asi hodiť nebude.... keď dám širší spodný lem fialový, zase mi na ňom zanikne fialová ruža, na čiernu ružu mi isto nevýjde.... kokso aký dilemaaaaaa 😅 😅 😅

juny
6. dec 2012

@tinal ano ja si ho kupujem okolo 6.12.by mal byť,ak sa nemýlim

juny
6. dec 2012

@tinal a tento si mala? http://www.casopis-dekor.cz/ je tiež dobrý 😉

juny
6. dec 2012
winona24
6. dec 2012

pekný večer...ďalší môj výtvor....hačkované dlhým stĺpikom ,háčikom nr.7 ,vlnou Eskimo od Drops

miruska76
7. dec 2012

@lussy23 ďakujéééém 🙂

luckybara
7. dec 2012

za chvíli celý adv.kalendář

matusssa18
7. dec 2012

bambulky, zaaaas idem prosit 🙂 ja som uz toho tolko presla a som asi magor :P nemate nahodou navodik na skriatkovsku ciapocku hackovanu? ja som nasla nejaky navod, ale je to nejak do spiraly a ja by som chcela klasicky po riadkoch...dakujeeem

lenadka
7. dec 2012

@winona24 vyzerá super, tá vlna je mäkučká?

luckybara
7. dec 2012

@matusssa18 já dělám takhle:
.3ŘO oka do kruhu
1. 6KS -pevné oko
2.6KS
3.6KS
4.6 x 2ks(12)
5.-9. 12KS
10. 1KS,1KS,2KS OPAKOVAT DO KONCE ŘADY
11.16KS
12.1KS,1KS,1KS,2KS OPAKOVAT DO KONCE ŘADY
13.20KS
14.1,1,1,1,2 OPAKOVAT
15.-16. KS DO KAZDEHO OKA
17. 1,1,2,1,1,2 OPAKOVAT
18.-21. 32ks
22. 1,1,2 OPAKOVAT /40ks/
23.40KS
24.1,1,1,1,2 (48KS)
25-27 48KS
28. 1,1,1,1,2 OPAKOVAT
29.-32. 58KS
33.1,1,1,1,1,2 OPAKOVAT
34.43 66KS
VĚSTŠINOU POSLEDNÍCH 6 ŘAD DĚLÁM RELIÉFNÍMA SLOUPKAMA ABY ČEPICE MĚLA JAKOŽE LEM,A JE I PRUŽNÝ.FOTO

matusssa
7. dec 2012

@luckybara jeeej dakujem si pokladik 🙂 myslim, ze toto je presne rozpis tej co mam ja tej do spiraly, akurat som to skusala robit takto a nejak mi to neslo :D tak vyskusam tuto :D dakujeeeem este raz, a krasne fotecky :o)

luckybara
7. dec 2012

@matusssa jeste jsem zapomela dopsat na konci kazde rady Pevne oko 🙂

matusssa
7. dec 2012

@luckybara to mi je jasne :D

matusssa
7. dec 2012

@luckybara nvm preco to mne tak robilo, ze ked som robila tu radu napr 1,1,2 a ptm po jedno stlpiku do kazdeho oka, tak mi to robilo taky skok vzdycky... a nie ze sa sa mi to pekne rozsirovalo...

luckybara
7. dec 2012

@matusssa tusim co myslis,me se to zdalo taky se zacatku cepice ale pak uz dobre 🙂

matusssa
7. dec 2012

@luckybara oki tak ja to vyskusam :DDD este raz velke diiiiky :D

luckybara
7. dec 2012

@matusssa pak hod foto jak to dopadlo

tinal
7. dec 2012

@luckybara áno, to teraz vyšlo. Malo by to byť dvojčíslo.
@juny Včera som ho hľadala v Tescu, tam ho včera nemali,ale ani neviem, či ho mávajú, lebo pani na informáciách mi len klasicky odpovedala, tam niekde medzi českými časopismi jedine by bol. No krásna odpoveď. A v jednej trafike mi povedala,že jasne, že ho mávajú, ale už ho vypredala. Ja jej na to, ale to ešte len včera vyšlo v Čechách. Ona, mi na to, že to chodieva tak každé 2 týždne, ja jej, že to je mesačník. Pozerala som na ňu, 3 krát som sa pýtala, či ho naozaj mávajú, aby som sa zbytočne neprehnala preň, ale tak sa tvárila ani do PC nekukla, že na 100 % ho mávajú. Iné časopisy som doteraz nekupovala, do háčkovania som sa pustila len nedávno a toho macka chcem urobiť môjmu drobcovi, lebo vyzerá fakt dobre. 🙂

juny
7. dec 2012

@tinal akurát dnes som si ho kúpila stojí 4,03€