Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

rastulka
13. máj 2014

@tretulka @kadri Dakujem velmi pekne 🙂 😲

lulucertik
13. máj 2014

@kadri pončo wau
dakujem za inšpiráciu

harula1
14. máj 2014

caute kocky, som sa prave zamilovala do vcera dokoncenej mysky 🙂

jul17
14. máj 2014

Dneska sa narodila nasa najmensia susedka dufam ze kym pride domov vsetko dokoncim. Vitaj medzi nami 🙂 A kebyze niekto nejaky tip na ciapku k tymto topankam dopredu dakujem

milli86
15. máj 2014

Mamičky, máte prosím nejaké návody na háčkovanie z českých hobby špagatov?Som začiatočník. Hľadala somaj fóra na túto tému ale zatzatiaľ neúspešne ☹ ..Ďakujem.

oktoberka
18. máj 2014

Mamicky,poprosim o radu...................

z coho -z akej vlny je na zimu naj urobit pre 3rocne dieta nakrcnik....dakujem 🙂

zfidorka
18. máj 2014

@oktoberka ja uprednostnujem prirodne materialy, take aby neskrabali (cize nie cista ovcia vlna) - ja som robila z kombinacie vlna+alpaka, alebo super je aj 100 % merino

oktoberka
19. máj 2014

@zfidorka velmi pekne dakujem za radu 🙂
a este by som sa rada opytala,co tak Himalaya Everyday big-antipiling-je tam napisane 100%akryl...dostala som raz od kamosky ...bolo by to vhodne?ci radsej nie?dakujem

zfidorka
19. máj 2014

@oktoberka s akrylom neviem poradit, ja z takej vlny nerobim... ale z akrylu sa bezne hackuju zimne veci, ked je antipiling, znamena ze sa nebude zmolkovat... ale pozeram, ze je to hruba priadza, na hacik 8, to by bol nakrcnik pre dieta dost mohutny...

kerka13
19. máj 2014

@oktoberka najprijemnejsia prirodna je tak ako pisala @zfidorka vlna merino, robila som z nej mojej 3 rocnej dcerke na zimu supravu, ciapka bola v Drops Big Merina-100% merino hacik 5 a nakrcnik na 2x omotannie okolo krku som robila z dvojmo vlny, a hacik bud 10 alebo 12 uz si nepamatam a vobec to nebolo take mohutne, a tiez som jej spravila aj z Drops Andes a hacikom 9 aj ciapku a aj nakrcnik, taky bez omotavania a boli super obidve supravy. Pre seba som mala suravu z vlna-akryl - Ice Donna velmi jemnucka vlnka a mala mi stale brala nakrcnik a aj ciapku, robene hacikom 7.

mahulenka87
19. máj 2014

@kadri ja si prosím návod na tie pružné čiapočky 😉 Ďakujem

oktoberka
19. máj 2014

@zfidorka dakujem...vyskusam tvoju radu

oktoberka
19. máj 2014

@kerka13 dakujem

kadri
19. máj 2014

@mahulenka87 nemam navod, robim to podla nalady a potreby, princip je tu

http://mknvps.mkn.sk/pletena-ciapka

sven
27. máj 2014

Ahoj, je to trošku mimo téma - ale nemá některá z vás doma časopis Mollie tvoří? Sháním jeden návod z č. 2/2014 (mělo by to být předposlední číslo). Pokud by byl někdo ochotný mi ho nafofit, nascanovat, byla bych vděčná! Bohužel v ČR nemůžu ten časopis sehnat a z předplatného mi ani neodepsali ☹. Kdyžtak prosím IP, díky!

konecnefree
27. máj 2014

@sven ja mám všetky

atlaska25
1. jún 2014

@petraslov Tá čiapočka je nádherná joj keby som aj ja také vedela obdivujem prácu tvojich rúk!!! 😉 🙂

petraslov
1. jún 2014

@atlaska25 ďakujem pekne 😉 dá sa to naučiť 🙂

nelly912
1. jún 2014

@harula1 jéééj, návod ste kupovali? ak áno u koho? dík

hasleerka
2. jún 2014

môj ďalší výtvor z jens ... mala som 8 klbiek a vyšli dve tričká ...

harula1
2. jún 2014

@nelly912 ahoj, navod na mysku som kupovala tu https://www.etsy.com/listing/155920601/pattern-...
je v anglictine, ale super zrozumitelny, na prvy krat sa mi myska podarila 🙂

nelly912
2. jún 2014

@harula1 vďaka 🙂 už dávno sa na ňu chystám lebo je kráááásna a malej sa veľmi páči tak sa k nej hádam dostaneme 🙂 konečne

harula1
2. jún 2014

@nelly912 ja som u robila z Limone, krasne farby maju

jul17
2. jún 2014

prikladam moj najnovsi dneska ukoncene pre Petka
Prosim Vas a nevie mi niekto k tomuto nejaku letnu ciapku pre chlapceka obrazok navod hocico

harula1
3. jún 2014

a dalsi macko do ktoreho som sa zamilovala

martinjasen
3. jún 2014

Pekný deň,

mám pre vás dôležitú správu. Keďže dochádza k technickému oddeleniu stránok českého a slovenského koníka môžeme túto diskusiu nechať iba jednej z nich. Dôjde tak v priebehu najbližších 2 dni. Štandardne nechávame diskusiu na stranke, kde vznikla, v tomto prípade na Modrykonik.sk.

Ďakujem za pochopenia.

Martin Ďurina
Modrykonik Team

jul17
3. jún 2014

@kadri ta siltovka je krasna ale tomu siltovi moc nerozumiem

harula1
4. jún 2014

aha kocky, novy navod, teraz o euro lacnejsi, ja uz ho mam kupeny 🙂
http://lilleliis.com/product/treasure-the-teddy...