Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

matja
8. aug 2011

@baskaj - prosím ťa, aká je spotreba vlny na takúto malú čiapočku?

baskaj
8. aug 2011

@matja na túto čiapočku som minula necelé 1 klbko tej červenej. Tedatrošku mi ešte aj zostalo. Ja som zatiaľ na žiadnu nepotrebovala viac ako 1 klbko.

baskaj
8. aug 2011

kočky, a taká aspoň trošku podobná priadza, než ako používa sweetlove creates http://sweetlovecreates.bigcartel.com/products sa neviete kde dá zohnať???

matja
8. aug 2011

@baskaj - už si robila aj niečo pre damiho?

baskaj
8. aug 2011

@matja nie, pre neho ešte nie. Na chlapcoch sa mi háčkované veci moc nepáčia. Muselo by to byť niečo fakt štýlové, aby som mu to urobila. Na dievčatkách to musí byť roztomilé, na chlapcoch štýlové 😀

baskaj
8. aug 2011

!!KOČKY ZO SK!! Zatiaľ iba čisto informatívne a nezáväzne - mal by niekto záujem o objednávku materiálu z tejto časkej web stránky? http://www.prize-linja.cz/?p=item&id=1232

veru0603
9. aug 2011

@baskaj Ahojky Barbaro, máš vzkazík 😎

katja78
9. aug 2011

Čaute žienky,
len vám chcem povedať, že obdivujem vašu kreativitu a zručnosť, ste veľké šikulky 🙂
@baskaj @matja @dievcatko84 - super, že ste sa tu zišli 😵

matja
9. aug 2011

@katja78 - ahoj Katka, pridaj sa aj ty k nám 🙂

baskaj
9. aug 2011

@katja78 ahoj kati! čo ty tu? 🙂

katja78
9. aug 2011

@baskaj @matja - som vás tu zjastrila, tak reku vidím, že sa máte dobre 🙂 hačkovať neviem, len vyšívať, a zatiaľ si moc netrúfam 😅

ankan
10. aug 2011

neváhajte a pozrite sa ako končia "závisláčky" (samozrejme ručných prác)

https://www.youtube.com/watch?v=M6ZjMWLqJvM

😀 😀 😀

dievcatko84
11. aug 2011

@katja78 ahooj 😉 no je to fajn, stretnut sa na takejto teme 😉 Pridaj sa ku nam 😉 nie je to take tazke ako sa na zaciatku zda 😉
@baskaj Ohladom toho priemeru ciapocky, sa cudujem ako si to dobre premyslela, lebo fakt na nej vobec nevidiet, ze je kadejako pridavane 😉 Si velmi sikovna a robis obrovske pokroky!! 😉

@ankan cha 😉

dievcatko84
11. aug 2011

Tak a som tu 😉
moje najnovsie vytvory 😉 chi 😉

baskaj
11. aug 2011

@dievcatko84 tá modrá a šedá súprava sú krásne! 🙂 A to biele je čo? Ľahká prikrývka?

dievcatko84
11. aug 2011

@baskaj dkaujem Baska 😉 Ano je to len taka lahka prikryvka pre dietatko na take chladnejsie dni 😉 Je to objednavkova vec 😉 Nie je to pre mna 😉 A ta modra suprava strsne skresluje, je fialova 😉 chi 😉

etuska
11. aug 2011

@dievcatko84
prekrasne vecicky 🙂
ja sa asi zmozem maximalne na ponozky 😀 😀 😀
kedysi som dost strikovala-len teraz akosi nie je cas-teda mozno v decembri ked pojdem konecne na metarsku 😀 😀 😀

etuska
11. aug 2011

@myzma
prekrasne vytvory a este krajsia modelka 😉

dievcatko84
11. aug 2011

@etuska jeeej ved my mame takmer rovnaky termin 😉 No a ked na ponozky, sak to nie sranda ani take ponozky 😉

etuska
11. aug 2011

@dievcatko84
to teda mame.ja som mala najprv termin 30,1 ale potom mi ho posunuli o 2tt

letuskah
11. aug 2011

@dievcatko84 si sa rozbehla, pekne veci
@etuska este budete mat dvojicky 😀

katja78
11. aug 2011

@dievcatko84 @etuska - možno si vaše miminká vyberú spoločný termín 😵 😉

lucia32
12. aug 2011

Dobrý dievčatá....taká otázočka: Chcem uhačkovať šalik z kvetov,ale skôr teky prechodný, ten z ruží na mimibazare sa mi zda, už hrubý, robím ho z camilly ku bekovke, mate nejaku osvedčenu kvetinu do takeho šalu?

A ešte niečo pre potešenie zraku 😎 😀

dievcatko84
12. aug 2011

@lucia32 jej lucka paradne!!! 😉 Ta s lienkou ci s tym jezkom a motylikom su super napady! A s tym motylikom si sa pekne teda pohrala 😉

matja
12. aug 2011

dievčatá, prosím vás, ako sú číslované háčiky? Dnes som obehala galantérky, chcela som podľa návodu k čiapočke č. 3 a márne, nikde také číslo nemali. V najväčšej galantérke mi povedali, že trojku ani nedostávajú, iba 2 a 4. A keď mi ich aj ukázali, boli to také tenučké. Až v poslednej štvrtej galantérke mali jeden jediný hrubší háčik - č. 3,5 - tak som si zobrala aspoň ten. V jednom obchode nemali vôbec takéto číslovanie, iba na milimetre, ale to boli tiež tie tenučké háčiky.
Môžem teda jesennú čiapočku z Camilly háčkovať aj háčikom 3,5?

dievcatko84
12. aug 2011

@matja Mati nerozumiem...ja pouzivam hlavne 3-ku a je to normalna hrubka, nic extra tenke..a teraz mam haciky aj z Lidlu co bola akcia asi okolo Velkej Noci a v Nemecku v Lidl je teraz na haciky a ihlice a tam tiez je normalne cislovanie...tak nerozumiem co sa ti cudovali..to dake trubky...Ja haciky meriam tak, ze tam pichnem vlnu a ked pekne "sedi" tak je dobry hacik 😉 Tak skus chodit s kuskom vlny a vyskusaj si ich priamov predajni ci ti pekne vlna vojde do toho miesta. Pani a ja pozeram, ze ty si uz v 30tt!!! Ako to leti!!!!

matja
12. aug 2011

ináč ten háčik 3,5, čo som si kúpila, mi pripadá dosť hrubý. Je tam napísané: 3,5-10.
Neviem, ako sa v tom orientovať. 😒

matja
12. aug 2011

@dievcatko84 - ďakujem za odpoveď. Tie háčiky, čo mi ukazovali, boli na tenučké priadze, tie, čo sa háčkujú dečky. Camilla mi ešte neprišla, možno dnes alebo zajtra, tak skúsim háčkovať aj s týmto, čo sa mi podarilo kúpiť... Keď použijem hrubší alebo tenší háčik, čo to na takej čiapočke spôsobí?

baskaj
12. aug 2011

@matja mne v galantérke povedali, že rovnakými číslami sú značené aj háčiky na tie dečky a aj háčiky na vlnu (rozumej tie na Camillu a pod., z čoho robíme my čiapočky). To keď som do galantérky poslala muža po 2,5mm háčik, lebo 3mm som už mala od svokry. Takže potom, druhý krát, im priniesol ukázať ten môj starý 3-kový a pýtal menší - 2,5 na vlnu. Ja som tie čiapočky robila 3kou a 2,5kou. Možno to aj 3,5 bude dobré 🙂

Menším háčikom sa ti bude podľa mňa robiť ťažšie, a výsledok bude hutnejší a rozmermi o niečo menší a väčším háčikom sa ti bude tiež robiť horšie, lebo nebudeš vedieť ako máš uťahovať a budeš to mať také vzdušnejšie. Neviem.

dievcatko84
12. aug 2011

@baskaj
@matja tak tak, vacsim hacikom to bude akoby roztahane...a mensim veeelmi nabite, a mozno na zimnu ciapocku dobre, ze bude akoby nabite a nebude ti to tak pekne pracovat na hlavke. To je moj nazor. Ta 3-jka je taka idealna, vela veci sa s nou da robit. Ale toto co pises, ze 3,5-10..hm.nerozumiem...