Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

deniskateniska
3. jan 2012

@monalisatko som zvedava 🙂 no alebo to naskrobit ak to nebude drzat to je tiez riesenie, ved uvidis 😉

matja
3. jan 2012

ahojte kočky, niektorá z vás tu má galantériu, zabudla som nick. A možno je vás aj viac, nemáte náhodou niektorá v ponuke Camillu? Ďakujem.

monalisatko
3. jan 2012

@deniskateniska ahoj. Zatial fotku nedám, lebo ešte nemám hotový klobúčik, len idem oznámiť, že ten lem som už raz párala a teraz ako ho znova robím, sa mi vlní. Inak vôbec to nevadí, nie je to škaredé, tak ho asi nechám takto 🙂 Možno zas s druhým budem skúšať. Pri tom ma ešte napadlo, že možno by som mala háčkovať lem dvojmo, asi by to bolo pevnejšie. Zajtra by som už asi aj mohla hodiť foto 🙂 🙂 🙂

deniskateniska
4. jan 2012

@monalisatko tak si si vymyslela novy klobucik parada 😉 no tak skus ked budes potom skusat v dalsich riadkoch nedavat po 2ks ale menej ved budes skusat... mna na tom to bavi ze skusam a vzdy nieco pekne z toho vyde 🙂 😉

deniskateniska
4. jan 2012

@matja lucia32 ma nick 😉

inak kocky vcera som bola v meste pri nasich a v stanku jedna pani ma burdu casak a podobne casaky len skoda ze len na pletenie - je casak 56-92 cisla pre babatka a potom pre dospele.. normalne sa pojdem popytat ci mi nieco na hackovanie take nemoze zohnat 🙂

deniskateniska
4. jan 2012

tak prave pozeram na nete tak je to tento casak a vypada ze to su pletene a hackovane modely tak si ho pojdem dnes kupit 😀 😀 http://predplatne.cz/katalog/casopisy-pro-zeny/...

dievcatko84
4. jan 2012

@deniskateniska ten casopis je super!! toto cislo som nevidela,nemam vsetky,ale vsetky co zatial mam vyuzivam na 100% ci ako inspiraciu, ci velkostove rozmery,ale su super!!! odporucam 😉 nieco je hackovane ale vacsina je strikvana 😉

deniskateniska
4. jan 2012

@dievcatko84 🙂 no prave mozno nebudem vediet podla toho robit ale sa lepsie inspiruje z papiera ako z netu 🙂 a aj ked podla toho ako je to pletene tak strih alebo ako to povedat by sedel len si domysliet hackovanie 😀 😀 a to ma bavi bo podla navodu uhackujem rychlo a potom nemam co robit 😀 😀 😀 joj uz sa tesim ked pojdem do mesta 😀 😀

deniskateniska
4. jan 2012

@dievcatko84 pozeram ze to mas uz za par 🙂 aj ja by som chcela 😀 😀 ja ete brucho vlacim a to mam ete pred sebou peknych par tyzdnov 😀 😀

dievcatko84
4. jan 2012

@deniskateniska 😉 A kedy mas termin krasavica? No veru, uz za par..stresuju ma od 20-teho, ze je to na spadnutie a pozri ako som pekne potiahla, dnes to mam 7-10 dni do termnu 😉 zbytocne stresy mi narobili 😉 A viete co budete mat? my ideme na prekvapko 😉 tak uz sa fakt neviem dockat a to brucho...no to je teda "radosti" 😉 tiez si pripadam ako slonica v poslednom dni tehotenstva 😀

deniskateniska
4. jan 2012

@dievcatko84 6.4. - na velky piatok 😀 😀 dufam ze pojdeme aspon o tyzden skor lebo pri prvom som bola mega slonica 😀 😀 😅 a maly mal 4020g...a tiez mi vraveli kazdy raz na poradni "dufam ze sa uz neuvidime a pride len sms ze sa drobec narodil" a ja som stale chodila na kazdu poradnu poctivo 😀 😀 az do poslednej den pred porodom 😀 no chlapca cakame 🙂 pri prvom sme chceli prekvapko - ja som sa pozerala kde som nemala a na utz som videla gulky 😀 a teraz som vedela ze to bude chlapcek tak som to nehala na muzovi ci chce vediet a ten chcel dcerku tak chcel vediet ze co to bude 🙂 dnes idem na poradnu tak som zvedava ze co mi povie zase "jooooooj a vy mate uz brusko ako niektore pred porodom" 😀 😀

monalisatko
4. jan 2012

@deniskateniska tak dávam foto môjho ešte nedokončeného klobúčika na strapatej modelke v pyžame 😀

dievcatko84
4. jan 2012

@monalisatko no kraaasne!!!

monalisatko
4. jan 2012

@dievcatko84 ďakujem, malo to vyzerať trocha inak, ale nevadí. Teraz robím naň kvietky. Ak stihnem ešte dnes, tak hodím výsledné foto 🙂

dievcatko84
4. jan 2012

@monalisatko super tesim sa!! 😉 Mne sa velmi paci a nieco take chcem aj ja dcerke na jar-leto spravit, lebo tie co som robila minuly rok tak bol siltik taky iny, nebol az tak zvlneny,ale rovnejsi a to nie je take pekne ako toto, ako kvietok vyzera 😉 kraaasne 😉

monalisatko
4. jan 2012

@dievcatko84 😀 😀 😀 ja som zas chcela práveže rovný ten lem, ale takýto sa podaril. Privela očiek som nazberkala.

monalisatko
4. jan 2012

@deniskateniska
@dievcatko84 tak dievčatá, klobúčik hotový 🙂 🙂 🙂 Malej sa velmi páči a samozrejme aj staršej, tak aj ju som v ňom musela odfotiť. Tak a môžem ísť na ruksačik 🙂 🙂 🙂

deniskateniska
4. jan 2012

@monalisatko tak ale toto je nadhera fakt.. waw... vypada to uzasne aj modelky su krasne 😉 tak ked budes chciet rovno tak asi pomensi pridavat 🙂 ale je nadhernyyyyy ..

monalisatko
4. jan 2012

@deniskateniska ďakujem ti, si zlatá. Je to môj prvý klobúčik 🙂 No a rozhodla som sa, že neurobím ruksačik, lebo to je predsa len športovejšia taška a nehodí sa k šatočkám a klobúčiku. Spravím taký príručný batôžtek. Mám v albume pod názvom "konečne dokončené" vecičky čo som do teraz urobila. Tak ak sa nudíte, kludne nakuknite 😉

deniskateniska
4. jan 2012

@monalisatko no ved ruksacik mozes urobit taky mini a urobit tam tie doplnky - kvietky... ja som nosila mini ruksacik ku vsetkemu hlavne ku satam - neznasala som kabelky.. 🙂 ja nemam dcerku ale hned by som ho urobila 😀 😀

monalisatko
4. jan 2012

@deniskateniska no to je pravda. Takže bude mini ruksačik 😉 Jasné, tie doplnky čo sú na klobúku, dám aj na to. Veď aby to ladilo, no nie?
hodím sem link, čo mi pred chvílou poslala kamoška cez skype. Možno sa niekomu niečo zíde. Nie je to len o háčkovaní.
http://www.etsy.com/search/handmade?search_subm...

julianka777
5. jan 2012

@monalisatko jej,nadherny 🙂

monalisatko
5. jan 2012

@julianka777 ďakujem 🙂

lucia32
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
julianka777
5. jan 2012

@lucia32 jej,to ty mas tu novu galanterku,nie? 🙂 nemas nahodou aj camilu? a ak ano za kolko?dakujem 🙂

matja
5. jan 2012

@lucia32 - už som si kúpila pred Vianocami bambulkovač. Ale tiež by som brala tú camillu

letuskah
5. jan 2012

@lucia32 ja ja ja ja chcem bambulkovac 😀

matja
5. jan 2012

tak idem sa aj ja pochváliť s mojim dielkom. 🙂

baskaj
5. jan 2012

@matja super Mati, veľmi pekné! 🙂

katkabb1
6. jan 2012

@lucia32 to na fotke je jedno balenie? alebo je cena len za jeden ks? ďakujem