Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

petraslov
11. aug 2012

@evicka1 krásne, moja dcéra keby tú Kitty videla, hneď by chcela, aby som jej ju uhačkovala 😉

lussy23
11. aug 2012

@evicka1 nádhera

lussy23
11. aug 2012

@petraslov krásna

petraslov
11. aug 2012

@lussy23 ďakujem 🙂

iwanna
11. aug 2012

ahojte, najde sa tu nejaka maminka, ktora by mi urobila priblizne takuto nejaku ciapocku pre moju malu? Ale chcela by som ju na zimu, tak najlepsie aj positu. Dakujem.

evicka1
12. aug 2012

juu ale sa nam ochladilo. normalne mi to pride tak ako pred zimou : sadni si zamotaj sa do deky sup hacik do ruky a jedeeeem .... akurat ze musim nejak zaujat a "zapratat" dieta 😀 ja newiem co ma za fanty ale uwazujem nad inzeratom : darujem dieta, sem tam pocuwa a dolezite je ze ma hygienicke návyky 😅

letuskah
12. aug 2012

@evicka1 ja uz sa tesim na september ked nam zacne skolka 😀 😀 😀

bambola
12. aug 2012

dievcata a existuje aj nejaky hackarsky casopis?

evicka1
12. aug 2012

@letuskah nám školka funguje cele prazdniny 😀

letuskah
12. aug 2012

@evicka1 nam len v auguste ale nemala som to srdce ho tam davat, ale buduci rok si to zlizne 😀

prahaxx
12. aug 2012

@bambola http://www.rolino.eu/casopisy.htm skus sa opytat v novinovom stanku, budes prekvapena kolko tam toho maju 🙂

evicka1
12. aug 2012

@letuskah srdce nesrdce nemam tolko dowolenky a ako samostatna jednotka sa newiem nakrajat 😀

letuskah
12. aug 2012

@bambola teraz som si kupila sabrinu a super veci tam su, to bude roboty, pre mna 😀 😀 😀

@evicka1 ja som na MD tak si to mozem dovolit ale tie nervyyyyy

monalisatko
12. aug 2012

tak mojkáčiky dokončené, viac už (aspoňže zatial) robiť nebudem.
@evicka1
@letuskah aj ja už čakám september, hoci som na predĺženej RD, malú aj tak dám do škôlky, lebo to potrebujeme obe 😀 Musím spraviť obrovskéééé upratovanie bytu a musím to stihnúť za 1-2 týždne, kým mi neochorie 😅 Vlani vydržala necelé 2 týždne, tak som zvedavá.

lussy23
12. aug 2012

@monalisatko nádhera

monalisatko
12. aug 2012

@lussy23 ďakujem 🙂

lulucertik
12. aug 2012

@monalisatko nádhera a mohla by som poprosiť o návod je to peknučké 🙂

monalisatko
13. aug 2012

@lulucertik ďakujem 🙂 Je to štvorec podla tohoto návodu http://www.lemondedesucrette.com/2012/02/13/the... a potom som spravila tú akože hlavičku a ozdobíš podla fantázie 🙂

agika1982
13. aug 2012

@zfidorka jeeej ano, super...a ja som na mimibazare hladala a nemohla najst...dakujem krasne....

agika1982
13. aug 2012

a kocky este jedna otazka...chcem robit kamoskinej malej ciapocku ako prekvapenie...ale taku aby mala uska zakryte a odtial snurky...len neviem ako sa to meria, kde mam urobit tie oblucky na uska....je na to nejaka tabulka, aby to sedelo?

katkadankova
13. aug 2012

@tretulka ahoj chcrm sa spytat aka je ta biela vlna co mas tu čiapočku hore?dakujem je nadherna
odpis mi prosim na katka.spirkova@centrum.sk

monalisatko
13. aug 2012

moja dnešná rýchlovka

bambola
13. aug 2012

@monalisatko super, akurat vcera som na to aj ja na razila na mmb 🙂

monalisatko
13. aug 2012

@bambola ano, aj ja včera večer, tak som dnes utekala kúpiť vlnu, lebo camilla sa mi už minula a mám len samé hrubé 😀

monalisatko
13. aug 2012

@bambola no ale ten otvor je dosť velký, tak teraz za chvílu sa pustím do druhej, ale tam to už spravím menšie

bambola
13. aug 2012

@monalisatko dobre to vyzera 🙂 treba ten silt aj nejako spevnovat?
ja to budem robit tak najskor o rok, lebo malej by to na hlave este dlho nevydrzalo 😀

monalisatko
13. aug 2012

@bambola ja som to robila presne podla návodu a stojí to pekne, ale možno preto, lebo mám tú bielu takú dosť tvrdú. Volá sa Nela. Inú bielu nemali, tak som nemala na výber 🙂

bambola
13. aug 2012

@monalisatko hej nelu poznam, nemam ju moc rada 😠 robila som z jednej ciapocku a vobec sa mi nepacila, ale zlakala ma cena 😅 ale teda na ten silt asi dobra 🙂

monalisatko
13. aug 2012

@bambola ja som ju ešte nemala, a asi ju viac ani nekúpim 😅