Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

johanka.
20. jan 2014

Tak sa pochvalim aj ja, najnovsie dokoncene vytvory pre moju starsiu.

dana_l
21. jan 2014

@kolienko mohla by si mi prosim poslat navod na tu prvu ciapku - hnedo-bielu? dakujem

poki10
21. jan 2014

@kerka13 v tom navode na svetrik co si dala. zapacil sa mi, tak som chcela vyskusat , po prvy raz. nechapala som tu tabulku ako robit sedielko v navode. ale uz hackujem, snad aj dohackujem. dakujem 🙂

kerka13
21. jan 2014

@poki10 priznam sa ja som ten navod uz davno nepozerala, len viem, ze ho Vendulka ma na tej stranke. Ked som podla neho prvy krat robila ja svetrik, tak tam este tabulku nemala. Drzim palce, aby svetrik vysiel 😉

kolienko
21. jan 2014

@dana_l ahoj velmi rada by som ti ho poslala, ale to je robene z hlavy.klasika placka dlhe stlpiky a potom polodlhe, lebo som sa bala, ze budu velke diery.kvetinka je robena z videonavodu na youtube. Mam ho napisany, ale dobte bude ked si ho pozries, lebo neviem ako by som ti to vysvetlila 🙂 a aj kvetinku som musela upravovat, lebo bola velka na taku malu capicku. ak si uplny zaciatocnik, napis do spravy, poslem ti par linkov, nemusis tolko googlit 😵

tretulka
21. jan 2014

baby, viete mi poradit nejaky vzor na ciapku z hrubsej vlny, mam krasnu ruzovu zn.Everyday Big, nechcela by som ju robit len z dlhych stlpikov, dakujem za kazdy tip

kerka13
21. jan 2014

@tretulka jedna mamicka robila z tejto vlny(petrolejovej) ciapku podla tohto navodu a je velmi pekna: http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=10976 fotka je v sukromne skupine o hackovani: https://www.modrykonik.sk/group/1861/set-vyrobo...

tretulka
21. jan 2014

@kerka13 velmi krasne dakujem, velmi si mi pomohla 😵

susann83
21. jan 2014

Ahojte sikovnice!
Potrebovala by som znovu poradit. Ako zmensim obvod ciapky? Mam po celom obvode zhackovat 2 stlpiky, alebo len niektore ako ked rozhackovavam?? Dakujem 🙂

hricmajka
21. jan 2014

konecne som sa odhodlala aj ja urobit hracku, tak som k tej zltej ciapocke urobila Spongeboba ako darcek kamoskinmu malemu k narodeninam, dufam, ze sa potesi, bude to prekvapko 🙂

sofhia
21. jan 2014

Niektore z mojich diel. odkedy som sa naucila strikovat raglanovym vzorom, strikujem len tak... a striedam hackovanie so strikovanim, nech mam zmenu 😀 vlnu vacsinou beriem z Turecka vo vacsom, a co mi zostane, tak predavam tu v bazare, to postovne je neskutocne drahe 😖

kerka13
21. jan 2014

@sofhia soni prosim ta ten raglan robis podla nejakeho navodu? ak mas navod, potesil by ma 😉

sofhia
21. jan 2014

@kerka13 ano, daj si do googla navod na raglan a najde ti to.

kerka13
21. jan 2014

@sofhia diky, ja som len chcela, ci mas nejaky overeny, lebo na nete ich je viac B-)

sofhia
21. jan 2014

@kerka13 ja uz robim len od oka: spravim skusku vlny na pocet ociek, odmeram vystrih...rozratam a idem...a potom obcas zistim, ked mam uz skoro cely vrch hotovy,ze je velke..a. param 😀 😀 klasika...

matylda18
22. jan 2014

@susann83 preco chces zmensovat obvod?

susann83
22. jan 2014

@matylda18 pretoze by bola synovi velka ta ciapka. Vyriesila som to tak ze v dvoch riadkoch som uberala ocka a ukoncila to 3 riadkami polostlpikmi, tak to je uzsie, len to ma komicky tvar, ale uz sa mi to nechcelo parat, lebo tu ciapku robim sto rokov 😀

matylda18
22. jan 2014

@susann83 no supis, vidis aka si sikulka 🙂)) presne, to som si hovorila, ze ked to budes zhackovavat, aby ti to neurobilo blby tvar 🙂 ze niekedy je lepsie trosku vyparat a urobit mensiu placku 🙂 ale super si to zmakla, ciapocka je peknucka 🙂

susann83
22. jan 2014

@matylda18 🙂 🙂 dakujem ti
Na hlave vyzera o nieco lepsie 😀

harula1
22. jan 2014

moj najnovsi prirastok

vladikaw
22. jan 2014

@katulikzlatulik ahoj, sice neskoro, ale predsa ;) super, ze si sa vynasla. ako ti to nakoniec vyslo? dala si/das sem aj fotku?

katulikzlatulik
23. jan 2014

@vladikaw akurat to dokoncujem... potrebujem uz iba prisit.. a rozmyslam ako prisit, aby to nebolo vidno na druhej strane salu... 😉

dana_l
23. jan 2014

@kolienko no veru ja len retiazku viem. tak ak by si vedela nejake videa poslat bolo by super. dakujem

virivka
23. jan 2014

Ahojte hackarky🙂 Hackujem ciapku a chcem ju aj podsit. Poradite mi niektora o kolko ju mam urobit vecsiu a dlhsiu? Nejako sa k tomu nemozem dopatrat🙂

zuvinka102
23. jan 2014

ahojte vedeli by ste mi prosim poradit chcem ustrikovat ciapku vsetko uz na to mam len by som potrebovala vediet kolko ociek treba nahodit napriklad na obvod 47cm alebo ako zistim velkost ciapocky

nika1985
23. jan 2014

konecne aj nieco pre mna

kolienko
23. jan 2014

@zuvinka102 priemer základnej placky sa počíta obvod hlavy / 3,14 ciže 47/3,14 = 14,96 tak sprav si základnu placku o obvode 15 cm a malo by to sedieť. ja vzdy vynechám ten druhý rad a nepridávam do každeho DS 2 DS, ale v druhom rade pridávam do kazdeho 3 DS čize 1,1,2 ked som sa drzala podla toho, ako píšu, tak čapica bola vzdy velká, neviem prečo. dufam, že ti to pomože.

zuvinka102
23. jan 2014

@kolienko velmi pekne dakujem hackovat to viem ako ale chcela som ju strikovat a neviem kolko ociek si mam nahodit

vladikaw
23. jan 2014

@virivka je tu super navod na podsivanie ciapok, ja som podla toho urobila kazdu ciapku https://www.modrykonik.sk/catalog/vendor/krtko2...

vladikaw
23. jan 2014

@katulikzlatulik napisala som ti do spravy, ale pisem aj sem, mozno to niekto iny tiez oceni 😉 Ja som vysivala malemu na salik meno a z druhej strany som nasila iba obdlznik z tej istej vlny, do ktoreho som skryla vsetky tie vlnky, nikto si ani nevsimol