Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

bisy
23. mar 2012

Ahojte, mate niektora navod na hackovanu suknicku pre 3r.slecnu? okrem mmb navodov. Diky

smejkoh
23. mar 2012

@kibuk Ahoj, skus pletenie.sk alebo broz-brachnak.com alebo mimibazar.
@sonka31 ja idem skusit tuto http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=3775

rene82
23. mar 2012

@smejkoh tá je pekná. ja som ich už urobila 3 ks (tá bekovka jarná). ja som robila s priadze Katka, takže nevyzerá ako tá na obrázku, je viac "dierkavá" skôr letná. toto je asi hrubšia vlna

smejkoh
23. mar 2012

@rene82 ano, ta na obrazku je z hrubsej vlny, ja mam nachystanu tiez tensiu, chcem taku letnejsiu, uvidime co z toho vznikne 🙂

sonka31
23. mar 2012

@smejkoh Dakujem Ti, pozriem si to.

rene82
23. mar 2012

@smejkoh takto to vyzerá z katky (rovnaké to bude aj z camili, catanie, možno aj kačenky)

smejkoh
23. mar 2012

@rene82 kraaaaaaasna, uz aj idem na to 🙂 🙂 🙂

kibuk
23. mar 2012

@smejkoh dakujem skusim

uz hackujem dalsiu (je vo vyrobe) pre najstarsieho 😉 ale svrbia ma prsty na tu krasnu bekovku ale sa bojim do nej pustit ...

smejkoh
23. mar 2012

@kibuk Len skusaj, moja prva bekovka bola 3 krat parana, aj tak vysla kriva. Druha a tretia uz boli OK.

kibuk
23. mar 2012

@smejkoh budem musiet,doma paradnicu mam noo uvidim 😉

idris
23. mar 2012

Ahojte kočeny potrebujem poradiť stiahla som si jedem obrázok a neviem ako to uhačkovať 😅

bv_alexandra
23. mar 2012

@idris pošli mi ten obrázok do mailu vricanova.veronika@gmail.com skúsim to rozluštit 🙂 🙂

janemari
23. mar 2012

Tak mňa bude asi treba zastaviť,mám ďaľšie dielko 🙂

simisi
23. mar 2012

@janemari je krasna,mas nejaky navod,dakujeeeeeeem 🙂
kocky,ako mam ist na stucne,poradite?

janemari
23. mar 2012

@simisi to je len klasická čiapka jedenkrát nahodený stlpik a tá ružova len krátky stlpik cca 5 riadkov a šiltík a nakoniec dookola obhačkovať 😉

lussy23
23. mar 2012

@rene82 - nádherná
@janemari krásne a aj modelka

lussy23
23. mar 2012

@julianka777 krásne dievčatko aj uhačkované vecičky, ktoré má oblečené🙂
@kibuk krásny chlapček aj čiapočka
@iloha nádherné

kibuk
23. mar 2012

@lussy23 dakujem moje malicke 🙂

a prave dokoncena ciapka pre mojho najstarsieho,snad bude spokojny 🙂

lemge
23. mar 2012

@rene82 dakujem za navod,si moc-mocc zlata... 🙂 ,nieco sa mi podarilo,este sa ozvem ako pokracujem.
🙂

brumca
23. mar 2012

@janemari kraaasna ciapocka aj modelocka 🙂 robila si podla nejakeho navodu?

janemari
23. mar 2012

@brumca nie nerobila,len základ čiapočky a improvizácia 🙂

brumca
23. mar 2012

@janemari dakujem 🙂 musim aj ja skusit urobit ten silt...ale radsej si najdem navod, niesom taka sikovna este v hackovani 😀 pozeram,ze mame rovnako stare bambulky 😉

janemari
23. mar 2012

@brumca však ja som prvú čiapočku urobila pred pár dňami,takže ani ja nie som zručná 😀 a šiltíksom robila jeden krát nahod.stlpik.3 rady a v každom ďaľšom rade som ubrala po jednom stlpiku.Ale ďaľšiu urobím zase inak 🙂 Aj ty máš aprílovú bábu 😀 ?

lunana
23. mar 2012

Ahojte, keď chcem háčkovať čiapku pre dospelého, tak takisto začínam na 6 RO? Alebo ich tam mám dať viac?

lucula73
23. mar 2012

@rene82 ahoj,prosímťa,v tom druhom riadku sa pridávajú dlhé stlpiky v každom alebo v každom druhom stlpiku predch.riadku.............lebo mi ten počet čo si uviedla /36/ sedí na každý,ale v popise si uviedla že najprv dva ,potom jeden a atď,............. 😕 🙂

bv_alexandra
24. mar 2012

@idris aha čo som ti našla 🙂

pooi
24. mar 2012

ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla a je tu zase spousta překrásných věcí k inspiraci. 🙂 poctivě jsem tvořila, tak přidávám pár foteček.

pooi
24. mar 2012

a tady dáreček pro trojčátka 🙂

adrika79
24. mar 2012

Na zakazku - jedna mamina z farebnej latky usila svojim 3 dcerkam satky a chcela doladit ciapocky - jednoduche biele s farebnym motivom - hnedy kvet, modry motyl, hnedy motyl - ten este nie je hotovy... nemala som vsetky farby, tak neviem... hadam sa mi to podarilo doladit... na mna je to velmi farebne, ale hadam k tym satockam to bude dobre vyzerat... 😉

tretulka
24. mar 2012

ahojte, pre zmenu som urobila ciapku kamaratke pre syna a stale neviem aky svetrik urobim Terezke...uz mi prisli aj vlny od Lucky, tak neviem co skor robit 😵 , tesim, tesim