Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

rene82
1. apr 2012

@monalisatko teraz nič. zháňam návod na čepček, ale šitý. teda skôr rozmery. neviem, ako to mám merať.
berem atb, ale špeci lieky asi nie sú. našťastie deti to chytiť nemôžu, lebo majú vysokú hodnotu protilátok

lussy23
1. apr 2012

@rene82 krásna
@marianna_c_ to je nádherná čapička

monalisatko
1. apr 2012

@rene82 tak aspoň to je dobré, že to deti nemôžu chytiť 🙂 no ja šiť neviem, tak žial neporadím 😅

rene82
1. apr 2012

@monalisatko ani ja šiť neviem. resp. nie som krajčírka

janemari
2. apr 2012

Tak konečne šiltovka pre chlapca hotová

kibuk
2. apr 2012

@janemari krasna je 🙂

marianna_c_
2. apr 2012

@lussy23 dakujem krasne 🙂

ankan
2. apr 2012

Konečne som spravila vestičku aj pre mládenca

ankan
2. apr 2012

@rene82 merať by si mala rovnako ako na háčkovaný + pridať na každý diel na švíky. Ale teraz neviem či chceš čepiec ako sú ku krojom, alebo taký ako klobúčik?

rene82
2. apr 2012

@ankan také tie moderné, čo sú teraz. kvázi obdĺžnik, vzadu stiahnutý, nad čelom krajka alebo stužka a na zaviazanie.
a neviem ani rozmer pre háčkovaný 😒

bv_alexandra
2. apr 2012

@rene82 tuna čiapke sú nakreslene miery. tak sa skús odrazit od toho 😉

leteku
2. apr 2012

@janemari - Ahoj, šiltovka je krásna a hlavne ten šilt. Mne sa všetky šilty nejako divne točia aj keď ich robím podľa návodu. Ako ich prosím robíš. Už som to párala x krát a stále je jedna strana iná ako druhá. Baby poraďte čo robím zle. ďakujem

rene82
2. apr 2012

@bv_alexandra toto mám aj ja, ale tie rozmery tam nevidím, teda je to také kockaté, ke´ˇd si t zväčším

rene82
2. apr 2012

@bv_alexandra a ako? volala si tam?

bv_alexandra
2. apr 2012

@rene82 skusim ti to prekreslit ja tam rozmery vidim 😀
volala majú väčšinu dr mimo. 😒

rene82
2. apr 2012

@bv_alexandra a podarilo sa vám rozprávať? či ticho je?

bv_alexandra
2. apr 2012

@rene82 rozprávat sa rozprávame cely týzden len k ničomu to nevedie pretože si nechce dat povedat. v podstate to vnima asi tak ze jednym uchom dnu druhym von. ☹

kibuk
2. apr 2012

ahojte,prave dokoncene ciapky pre mojich zlatych susedov 😉,verim ze sa im budu pacit

marianna_c_
2. apr 2012

@ankan ahojky, super vesticka, aj ja prave nieco podobne hackujem, ako si to urobila??? len klasika dva obdlzniky a okolo rukavov a krku si to obhackovala? ci? lebo to bude moja prva vesta, teda ak sa podari a neviem aky strih :-/ ja sa v tom vobec nevyznam...

rene82
2. apr 2012

tak, suknička zo včera upravená. vyzerá to o dačo lepšie a je kratšia. a dnes som spichla ešte jednu riflo-recyklo, len k nej ešte uháčkujem kvetinku farebnú a prišijem. tu je tá včerajšia

ralka
2. apr 2012

Ahojte babiky prosim vas mozem poprosit chcela by som sa naucit hackovat ktora dobra vila by ma to naucila alebo aspon troska otom popisala dakujem..

monalisatko
2. apr 2012

@rene82 vidím že ti to nedalo 😀 krásna je 🙂 🙂 🙂

rene82
2. apr 2012

@ralka stačí vedieť retiazkové očká, tie sa spoja do krúžku a do nich idú už len dlhé stĺpiky (taký základný vzor). 6RO spojiť do krúžku, do neho urobiť 18DS. v druhej rade sa rozdvojí každý druhý DS, v tretej každý tretí atď. až do potrebného priemeru placky. ten si vyrátaš tak, že obvod hlavičky delené 3,14 a vždy zaokrúhluješ smerom nadol (aj keď o centimeter, tak nadol). potom sa už háčkuje rovno bez pridávania.
no a ten DS, prípadne retiazkové očká si pokukaj na youtube. skús dačo ako basic crochet si vyhľadať

rene82
2. apr 2012

prikladám foto ešte jednej sukničky zo starých riflí doplnenú o háčkovanú kvetinku pre osvieženie

naty1987
2. apr 2012

baby neviete postup ako spravit tuto ciapku???
http://i.mimibazar.cz/h/bc/12/120201/20/p42068.jpg

naty1987
2. apr 2012

neviem ako mam spravit ten vzor ☹

rene82
2. apr 2012

@naty1987 krásna. takú som ešte nerobila. základný vzor bude asi zadný reliéfny a tá špirála predný. nie som si istá. daj link na celý postup

naty1987
2. apr 2012

@rene82
http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=8928
takto som to nasla ale tomu popysu vooobec nerozumiem 😅

rene82
2. apr 2012

@naty1987 základný krúžok a do neho 12 ks. v druhej rade každý jeden rozháčkuješ na 2DS. ukončíš. takže na konci druhej rady máš 24stĺpikov.a potom tie reliéfne stĺpiky. bože, ťažko sa to inak opisuje slovami. možno to bude vedieť polopatisticky dakto iný 😒 urobiť by som to ale vedela

naty1987
2. apr 2012

@rene82 uy som yacala ako viem ako sa hackuju reliefne stlpce len som nechapala ako mam spravit abz sa mi to vlnelo a ze ci to mam otacat ale uz som haaadam na to prisla 😀 a tu 6,7 preskocim urobim 8 a potom dohackujeme ako pisala pani no uvidim aky bude vysledok 😀