Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

eriqe
31. okt 2008

hm tak mozem ist pozriet a odfotit 😉

valka
31. okt 2008

dakujem 🙂 mozem aj ja dat foto, len pc aj tak casto skresluje podla nastavenia monitora....
alebo ti poslem s vlnou ten odparany jednosmerny...teda jeho polovicu 🙂

eriqe
31. okt 2008

no mozeme sa aj tak dohodnut a ja tu pobeham galanterky, mame asi 4, tak snad niekde budu mat

valka
31. okt 2008

dakujem....mocmoc

bambusko
31. okt 2008

dievcata, normalny vymenny obchod 😀 esteze sa neteperite s kocikmi 😉

kili
31. okt 2008

červené merino na záhradníckej majú, je fakt nádherná, ma to na ňu ťahalo, ale peňaženka nepustila 😀
a je fakt tá pani protivná, ja som chcela proste lacnejšiu, nie 100% a tak nebola tomu naklonená. Ja že som na materskej, a ona, však máte čas tak môžte spraviť halušky z vajcom 🙄

bambusko
31. okt 2008

kili, to je fakt sila 😨

kili
31. okt 2008

mase, tak myslíš, že mám spraviť tých 13DS? že to bude už OK? alebo to mám nejak odmerať a vypočítať? hádam by som to zvládla, skúsim.

valka
31. okt 2008

kili, na spitalskej maju 50% merino za 75sk, myslim...a maju aj cervenu...luckina ciapocka je z nej a je prijemna...aj predavacky 😉

ma_se
31. okt 2008

ano skusaj tak...a podla seba pridavaj...ale ci to bude ok,to na 100% neviem,ale ja tak hackujem....len podla oka...a podla hrubky vlny...lebo ked mas popis,tak tam je uz aj urcena hrubka vlny a hrubka hackovky...a ked vsetko nemas podla popisu tak ti to nesedi...to je ako ked pecies zakusok...musis mat presne pomeri potravin ,co do zakuska potrebujes...
skus menej ociek...a ako si pisala...nejak podla seba pridavaj...

ma_se
31. okt 2008

kili,keby si nahodou nieco chcela tak pis na IP,lebo ja stale necitam vasu diskusiu,a ked mi napises na IP tak skor to najdem... 😉

kili
31. okt 2008

valka, dík, nabudúce pôjdem radšej tam. ešte by som chcela upliesť svetre 😀
mase, dík

valka
31. okt 2008

ja si na svetrik netrufam...kym by som ho urobila, uz by bol malej maly 😀

kili
31. okt 2008

hmm, že by som ja začala pliesť rovno na druhý rok?

valka
31. okt 2008

tak mozno to vies rychlejsie...ja len ze som to u seba tak odhadla...tak radsej nieco usijem...to je za tyzden (niekedy aj skor) hotove....a stihne co to vynosit...

kili
31. okt 2008

no ja som právešte prííííšerne pomalá, tak neviem. no skúsim a druhý dám robiť mojej mame, sa ponúkla

kili
31. okt 2008

tak som vypočítala, že by som mala spraviť 11 a pol očka 😀 , tak teraz neviem, no spravím z 12tich, hádam to nebude tak vadiť.

valka
31. okt 2008

tak dnes bola teta straaaaaaasne mila...som nechapala...😨

kocky, teraz maju tam 100% ovciu vlnu na tzv filzovu techniku...je to taka riadne hruba vlna cca. hrubka 5 ihlice...a robia sa z toho krasne papucky...kedze doma mam taku vlnu, ale nefarbenu - prirodnu, rozmyslala som, ze nieco take urobim...nemate skusenosti s farbenim vlny?

eriqe
31. okt 2008

Vali ja nie, ale na baby-cafe.cz baby co strikovali vlniaky farbia normalne potravinarskymi farbami. Ja neviem zase ako vyzera to plstenie 😕

kili
31. okt 2008

eri, a čo sa ťa aj duskaf pýtala, ako si ty robila tie čiapočky, keď si robila z hrubej vlny, koľko tých DS v prvom riadku?

valka
31. okt 2008

to je jednoduche...operies ovciu vlnu na 40 alebo 60...ono sa to zrazi a vznikne z toho taky filc....
vyskusam tie farby..nasla som jednu stranku, http://www.chytrepleteni.cz/Barveni_priroda.htm, tak hadam nieco vymyslim...alebo skusim tie potravinarske, len neviem,kde sa budu dat kupit...

kili
31. okt 2008

valka, a to potom nepichá taká vlna?

eriqe
31. okt 2008

Kili na hrubke vlny nezalezi ja vzdy zacinam rovnako s rovnakym poctom ociek, len nepridavam potom tolko v dalsich riadkoch

eriqe
31. okt 2008

ja mam 100% rucnu pradenu ovciu vlnu a ta teda dost picha, tak ju musim viac krat lanolinovat

kili
31. okt 2008

eri, aha, a koľko pridávaš asi? podľa čoho sa riadiš?

eriqe
31. okt 2008

no meriam to, alebo uz podla uhackovanych ciapok sa riadim a ja celkovo dost param 😅 uz mam vela, tak param

valka
31. okt 2008

troska ano...ale ked splsnatie, tak je to v pohode...malej davam z nej upleteny obdlznik a je to v pohode...
eriqe, ja som kupila vlnu z jednej firmy v novych zamkoch myslim...a tiez bola asi rucne predena, lebo som nasla aj travicku 😀 ale je super...tak chcem skusit nafarbit...a potom tie papucky...to bude parada..uz teraz sa tesim...

ramzesa
31. okt 2008

jeeej, ja tiez velmi rada pletiem a co mam uz casopisov,ze ked budem na dochodku vsetko popletiem 😀 😀 😀 . Teraz nemam velmi cas,ale vzdy sa dam na nejaku drobnost, teraz skor hackujem, ale tak pri telke sa velmi dobre pletie,hlavne nenarocne vzory, take pasiky mam rada,lebo nemusim nejako komplikovane ratat riadky anis ledovat vzory a tak. uz som skusala aj nieco narocnejsie,nejake vrkocikya tak,ale ked sa mi dieta zobudilo uz som neskor nevedela pokracovat. Tak som ostala pri hladko obratko :-P. Casopisy su super Diana Baby a Katarinka a semtam aj v Praktickej zene sa nieco pekne pre babatka dalo najst.

ramzesa
31. okt 2008

juj,ja som si precitala iba prvu stranu 😅