Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

telinka
17. nov 2008

ssissy...ja len tak zo zbytkov co mam doma...asi take hrubsie akrylove....ale ja to tak pre baby do korculi alebo namiesto papuci na behanie po dome a to vzdy budu mat pod tym aj klasicke bavlnene ponozky 🙂
najlepsie by asi bolo z nejakej vlnenej priadze myslim... 😵

ssissi
21. nov 2008

telinka, aj ja tak teraz, akrylove. Preto robim o nejaky pol cm vacsie, nech sa zmesti nozka s ponozkou do nich. Tak do kocika, manduci a tak.. budu dobre.

Baby, vlnena priadza nepicha??

bambusko
21. nov 2008

ssissi, len prirodna, ale su nove merina superwash a tie su jemnulinke 🙂 a kde su fotky ponoziek??? 😅 vsetko vyparane, snad nie 😕

ssissi
21. nov 2008

Ponozky som dost vela vzoriek vyparala, jedny boli male, jedny velke, malo pruzne..... teraz uz viem presne kolko coho, 1 kus mam, potom odfotim a dam do albumu, s druhou som v prostriedku.

Ale hodila som do albumu ostatne vytvory, zatial su len tri 😅 .
Na tu vesticku som si sama urobila navod, tak nejako od oka, ale zblizka je dost jednoducha, ziaden vzor, len hladko obratene 😀 😅

Odtialto
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vRefer...

telinka
21. nov 2008

ssissi...az teraz som kukla....kraaaasne fotecky 🙂

ssissi
21. nov 2008

takze merina, vdaka, aj take som videla v tom toptexe, pozriem este

ssissi
21. nov 2008

Jaj, a este som urobila salik, klasika obdlznik, nezaujimave 😀, a rukavicky, ale bez prstov 😀.
Mne sa velmi paci ta vec - ciapka - hybrid, co ma bambusko v albume. Super vec, ked je zima.
Stale premyslam, ako by som to urobila tak, aby z toho nebol nepodarok.
Najlepsie by bolo asi upliest klasika ciapku, len taku dlhuuuu, ze nasadim az na krk, a do nej vystrihnut ten otvor na tvaricku 😀 😀 😀 😀 😀

telinka
21. nov 2008

ssissi...to mozes na nu aj pancuchu natiahnut a nemusis strikovat 😀 😀 😀

telinka
21. nov 2008

ja som uhackovala petke taku s krytim na uska a s tou spletenou snurkou a musela som jej tam aj snurky na zavazovanie prirobit , lebo ona si ju furt chcela sama napravat 😅

ssissi
21. nov 2008

Vidis, telinka, to ma nenapadlo 😀 😀
Ta s uskami, to je ta ruzovo - biela, co mas v albume? Je krasna.
Usi som musela aj ja dorobit, lebo to bolo viac cez tvaricku ako hore na hlave, tak na pirata 😀,
teraz je to trocha lepsie.

telinka
21. nov 2008

nie...ta gulickova bola pre kamosku...taku vlnenu na zimu , tu nemam vyfotenu , a tiez som robila k nej aj rukavicky take kojenecke lebo si neviem predstavit ako dlho by mi trvalo nez by som jej tam co i len palcek navliekla 😅

ssissi
21. nov 2008

potom odfot, som zvedava. Tu vlnenu si robila z merina?
Ozaj to merino nie je take moc plstnane? Ako take, ze vobec nebude vidiet tie ocka a uplne sa v tom zamotam? 😀
Palcek som neplietla, lebo to neviem. Ale je fakt, ze takto to ide na rucicku lahsie.

Stale riesim dokola ten material 😀 . Keby som mohla, tak vyrobim vlastnu priadzu. Mala by pevnost a stalost, ako tie rastlinne (konope, lan..), makkost ako bavna, tepelne vlastnosti ako tie zivocisne (vlna, prir. hodvab..) a elasticitu ako nejake chemicke vlakna 😀 😀 😀

bambusko
21. nov 2008

ssissi, vlna plstnatie az pri noseni a prani. robila som vlniaky z tenuckeho merina dvojmo na ihliciach c. 3, mam v albume, tie biele

telinka
21. nov 2008

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

prepac ssissi...som ti dala na konci y 😝

ssissi
21. nov 2008

bambusko, tieto?
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vRefer...

telinka, tá čiapka je krásna. Až mi je ľúto, že neviem háčkovať. A celá tá fotka nemá chybu 🙂 .

bambusko
21. nov 2008

ssissi, kili sa naucila hackovat sama podla youtube, popozeraj dozadu, su tu linky 😉 ano, tieto gate su to

telinka
22. nov 2008

ssissi...aj ja som sa ciapky naucila podla netu a toho co mi tu baby poradili 🙂 takze co nieje moze byt 😉 hodim ti ten link na hackovanu ciapku a skuuusaj

kili
22. nov 2008

sissi, ja som sa naučila háčkovať od strany 10 a na strane 16 už bola hotová čiapka 😀

ssissi
22. nov 2008

baby, dakujem, počítam, pozriem to.
Kili 😀 😀 😀
internet je super vec

eriqe
22. nov 2008

baby odkial kupujete vlnu, teda ak kupujete na nete, ja som obehla celu BB a teda merino, to este asi ani nepoculi a 100% vlnu nemali nikde 😒 v jednej galanterke na mna teta cela happy krici, ze nasla aj s vlnou, ale tej bolo 20% 😒

kili
22. nov 2008

eriqe, minule sme sa bavili, majú v galantérii motýľ na Záhradníckej, možno pošlú aj cez net. majú stránku, tak sa skús spýtať. ináč tá je super, majú buť tenšiu na ihlice 3-3,5 a potom hrubšiu, tú neviem na akú. a farby sú tiež pekné, najmä červená. Stoja tuším nejakých 130-150,-. A potom valka hovorila, že na špitálskej majú 50% vlnu za 59, tak tú by som chcela kúpiť, teda ešte neviem, keď doštrikujem návleky, tak by som možno ešte skúsila vesty na doma, však zima ešte len začala, tak to možno stihnem 2x

eriqe
22. nov 2008

dakujem Kili, to budem musiet zase otravovat daktoru z vas, alebo pozriem na ten motyl na nete

eriqe
22. nov 2008

tak stranku sice maju, ale objednavat cez net sa neda 😒

kili
22. nov 2008

eri, to viem, že sa nedá, ale možno, keď napíšeš, tak ti pošlú.
ja by som ti aj zbehla, ale je to od nás dosť ďaleko a vonku je teraz taká kosa, že sa mi nechce apsolútne niekam ísť. Jedine, že by si počkala, kým sa vyberiem na tú špitálsku, to je kúsok od tiaľ, ale to bude asi za dlho, ak teda vôbec sa do toho dám, lebo to ešte neviem.

telinka
22. nov 2008

baby tu su nejake aj vlnene priadze

ssissi...ponukaju tu aj original vhodne na ponozkyhttp://www.klbkovlny.sk/index.php?cPath=31_48

ssissi
22. nov 2008

tie farebné sú krásne.
Baby a neviete, za tých 191,-/100 g klbko, koľko ponožiek vyrobím? Dúfam, že aspoň dvoje, nie ako tie moje bavlnené výtvory 😅 .

bambusko, tie gate nevyzerajú byť splstnatené, dobré sú.
a práve som dokončila tie ponožtičky, aj s tým splietaním, tak nech sa páči, fotka
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

bambusko
22. nov 2008

ssissi, ponozticky su krasne 🙂 nozicky sa budu tesit 😉 ved si z ba, bola si pozriet v motylovi - pri justicnom palaci? maju tam plno priadzi a za lepsie ceny ako klbkovlny.sk. podla mna su predrazeni a ja nie som s priadzami od nich velmi spokojna. modrozelene gate vobec nedrzali vlhkost, mam pochybnosti, ci to ozaj je 100% merino 😨

ssissi
22. nov 2008

bambusko, vdaka.
motyla nepoznam. To je v tej casti ako je socialna poistovna, alebo v tej novej stavbe?

Kupovala som v tescu na kamennom, len tam je dosť draho. A bola som na špitálskej, ale tam ma nahnevala jedna predavačka, drzá k jednej pani, lebo dlhšie vyberala, tak som nekúpila u nej, ale aj tak prd mala 😅

telinka
22. nov 2008

ssissi...sikulka 🙂
ja som akurat teraz tiez doplietla ponozku...ale mne to trva trochu dlhsie lebo moje pubertacky maju az 38cku 😀
tak som chcela objednat tie farebne ponozkove ,ale bambu ma schladila tak teraz neviem ci to mam riskovat , alebo radsej nie 😕