Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

josefa
3. okt 2008

ahoj ma_se, tak babicka nam uz poslala cepici, neni to sice ta sloni, co je az na ramena, ale klasicka kukla, nam to ale bude stacit. Mam z ni radost 🙂 Prostredni dil utahla babicka tenkyma gumickama, je ted takovej nahrbenej, ma to mit ten ucel, ze kdyz je vytahnu, mohla by byt synkovi i pristi rok 🙂 Ted mu je akorat.
https://www.modrykonik.cz/_gallery/23982/23982_...

telinka
6. okt 2008

baby...dosli mi vzorkovniky z vsv.....na priadze elian.....teda tak strasne velaaaaaaa mi toho poslali ze teraz mam problem si z toho mnozstva vybret 😀 😀 😀

ma_se
7. okt 2008

josefa...prepac,ze az teraz reagujem,pozrela som sa na to,je to pekne-velmi...mate original....nieco...co nema nikto...a jasne,ze bude aj na druhy rok,pletene veci rastu s detmi/sice tiez sa musia upliest,tak aby rastli... 😀 /

josefa
7. okt 2008

ma_se, vubec se neomlouvej, vzdyt od toho jsou ty diskuze, ze az je cas, tak se clovek mrkne, co pribylo. Ja jsem vidis to, se prihlasila jeste pozdeji nez ty, byli jsme tri dny pryc, a dnes konik nesel 😉

ma_se
8. okt 2008

...ani mne vcera nesiel konik,stale som skusala,ale nic....problem v nacitavani mi pisalo...dobre to vyzera....ta capica... 😉 pekny den ti prajem...

ma_se
8. okt 2008

chcela by som poprosit kto ma nejaku stranku na HACKOVANIE...pre zaciatocnicky....dakujem... 🙂

gucz
8. okt 2008

niekde tu bola téma háčkovaná čapička, pohladaj, tam sú linky 🙂

vivere
8. okt 2008

telinka,
vsak je uzasny vzornik z vsv. ja som bola velmi prekvapena, ked mi prisla ta obrovska obalka a tesila som sa ako mala 🙂 ale porovnanim cien na nete a v kamennom obchode som zistila, ze eliany sa tusim viac oplatia v kamennom obchode.

telinka
8. okt 2008

viver...ja som to neporovnavala lebo u nas v kamennych obchodoch vobec nemaju taky velky vyber....ja som uz taka skazena internetovym nakupovanim ze az 😝 😝 😝

vivere
8. okt 2008

ja som po dlhom case bola v meste aj v takomto obchode, tak som si dala tu namahu a trosku som si to vsimla... a prisla som asi na to, ze cez net sa oplatia objednat priadze z vlnap.cz. 🙂

ma_se
8. okt 2008

gucz...dakujem/nie je to pre mna,ale aj tak dakujem,ja hackovat viem...ja by som porebovala pre zaciatocnikov..../

bambusko
9. okt 2008

dnes mi dosiel vzorkovnik sds z pleteni.cz, maju novinku 100% merino vlnu, vyzera dobre a nie je az taka draha, idem objednavat 🙂 aj bambina ta viacfarebna vyzera dobre, ma zaujimavu strukturu. co na nu hovoris ma_se? mas ten vzorkovnik, vsak? na zimne ciapky by bola asi pekna

http://www.pleteni.cz/rucni_45_bambina_color.htm
http://www.pleteni.cz/rucni_47_merino.htm

ma_se
9. okt 2008

bambusko...mam,je zaujimava,tiez sa chystam nieco objednat,ale az neskor,ja teraz pletiem z berusky...z MAKOVA...a davam dvojito farby,takze to vyzera ako ta bambina color...dam tie siltovky na blog...az pride dcera...
kombinovala som dva rozne farby....
inak bambusko...nemas nejaku stranku na hackovanie pre zaciatocnicky?pre jednu znamu,ktora by sa rada naucila hackovat...

bambusko
9. okt 2008

ma_se, pohladam 😉

bambusko
9. okt 2008

hackovanie pre zaciatocnikov

https://www.youtube.com/watch?v=rtC1s4dlN5g

a vpravo dole su videa s podobnou tematikou, popozeraj

ma_se
9. okt 2008

dakujem ti moc...
mozes sa pozriet na blog...su tam dva capice... 😉

ma_se
10. okt 2008

no,mam ten vzornik su pekne tie vlny,ale oplati sa az z CZ objednavat?ty objednavas nieco?
ja si podobne asi vyhliadnem tu,ale ostanem verna Makovu... 😉

telinka
10. okt 2008

ma-se...ja som uz objednala... 😉
z makova su krasne akurat ma nastvalo ze to trvalo skoro 5 tyzdnov nez mi dosli 😠 inak aj tie z makova su z CZ, oni tam maju len niekoho kto to posiela na SK , lebo som tam volala a oni posielaju k nam az sa im toho nazbiera viac......tieto "vsv" tiez dojdu z SK od ich obchodneho zastupcu 😉

ma_se
10. okt 2008

telinka...ale ja mam aj ceny v SK zMakova...a to viem,ze Makov je aj v CZ....
vcera mi prisli vzorky,ale len v CK....z pleteni.cz
no,asi toho maju vela...alebo nieco take...ja objednavam cez mail...ale stale az tak po roku dvoch,lebo ked si naobjednavam,tak mam dost vlny na pletenie...teraz mi dochadza...tak zasa budem objednavat....
😉

strasiak
10. okt 2008

ahojte,nemá niekto z vás postup na pletenú alebo hačkovanú čapicu so šiltom?A ešte aj postup na detské pončo?dakujem

telinka
10. okt 2008

ma-se ...ked si das www.pleteni.cz....tak tam v lavom hornom rohu je volba jazyka a ked si das slovencinu tak tam najdes aj ceny v sk 😉 a priadze toptext vyrabaju v obci Halenkov okr. Vsetín v čr

ma_se
10. okt 2008

diky,telinka....ale asi ostanem verna makovu... 😉

strasiak...ja pletiem siltovky,ale postup nemam,len v hlave...a neviem,ci by som dokazala popisat presne,lebo ja si to stale robim strih,podla hrubky vlny....a velkosti capice...
🙂

bambusko
10. okt 2008

telinka a kolko vyslo postovne z sds? som sa tam nedocitala ziadnu konkretnu sumu, len to, ze podla vahy balika, ale vybehlo tam nejake okno, ze teraz uz posielaju aj do sr od 190,- sk postovne 😨 pisala som tam mail, ale zatial neodpovedali. mna toptex uz tiez nastval, cakala som vyse mesiaca na vybavenie objednavky.

dnes som dokoncila malemu ciapku-hybrid 🙂 inspirovala ma josefa slonou capicou a kili tym rolakovym salom. aj siltik som skusala, ale nejako tam nesedel, tak som ho vyparala. fotky nahodim, kuknite do albumu 😉

bambusko
10. okt 2008

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

dievcata - nosicky, tu je slubeny navod 🙂

velkost je asi na 1 rok, marekovi je trolinku vecsia. robila som z priadze katerina na ihliciach c. 3,5, 80 ociek. najprv som urobila normalnu ciapku pruznym vzorom 1/1 na 2 ihliciach, hore uberanu, s antenou, ako som davala postup na str.2. zosila som ju a nabrala ocka po obvode okrem tvarovej casti /z 80 ociek ciapky som nabrala 50/ a robila uz len hladko asi 5cm. rolak som plietla zvlast, na 40 ociek, ale stacilo by aj na 30, pruznym vzorom 1/1 asi 8cm, aby sa to dalo zahnut. potom som pokracovala na okruhlej ihlici lice hladko, rub obratene, spojila som zadnu cast s rolakom a pridavala som na rozsirenie po ramena rovnomerne 10 ociek v riadku, opakovala som este 3x asi po 4.r., cize na konci som mala 50 + 40 + 40 = 130 ociek, celkova dlzka golierovej casti je 15cm. potom som uz len zahla rolak dopredu a po bokoch vsila a dozadu na krk vtiahla klobukovu gumu.

kili
10. okt 2008

bambu, tá čiapočka je bohovská, fakt závidím, závideli by aj malí, keby som ju ukázala, radšej to robiť nebudem 😀

bambusko
10. okt 2008

kili, nezavid, ale strikuj 😀 co tvoje salo-rolaky?

valka
10. okt 2008

bambu, tak ten navod budem dlho luskat 🙂 si sikula...

bambusko
11. okt 2008

valka, nuz co, nemam pedagogicke vlohy ☹ robim dalsiu tak pofotim postup 😉

ma_se
13. okt 2008

bambusko...velmi pekna... 😉

kili
13. okt 2008

bambu, ako dlho ti to trvalo? ja teda také schopnosti ani náhodou nemám, viem akurát tak obdĺžnik. Skôr uvažujem, či by si nestíhala uštrikovať také ešte dve 😀