Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

bambusko
13. okt 2008

kili, 2 dni, intenzivne a bez kona 😀 radsej strikujem ako upratujem 😨

kili
13. okt 2008

no páni, ty si teda rýchla 😲

telinka
17. okt 2008

no pani kili...ty si ale vynaliezaváááááá...som dnes kukla do tvojho albumu...jak sa ty sikovne dokazes vyhnut tym ihliciam 😀 😀 😀 super napad 😉

telinka
17. okt 2008

tak ja nestacim zirat...bambusko gate zo svetra 😅 .....to je vyhlasena nejaka sutaz??? 😀 😀 😀

bambusko
17. okt 2008

teli, nie je, len rodicovsky zdvihli az o 220,- Sk/7,30 € 😀

telinka
17. okt 2008

ale teda sikulky ste baby 😉

telinka
20. okt 2008

caute kocky strikovacky 😉
dnes mi dosli priadze z VSV , bolo to za 1200 sk a vobec mi nenauctovali postovne a balne a dodali to do dvoch tyzdnov od objednania takze supeeeeer 🙂

bambusko
20. okt 2008

teli, kolko si toho objednala? lebo citam, ze nad 100ks sa neplati postovne 😕

http://vsv.cz/vyrobkyshop.php?l=s

inak z sds mi napisali, ze balik do 1kg je psotovne 79kc pri platbe vopred a 109,-kc pri dobierke, co je dost 😒

pacna
20. okt 2008

baby plietli ste niektora pončo?nemate nejaky link na jednoduche pončo?dakujem 🙂 🙂

bambusko
20. okt 2008

pacna, robila som take z 2 obdlznikov a tie sa zosili, bolo to v niektorej katarinke. este tu su:

http://www.pleteniproradost.cz/index.php?option...
http://www.pleteniproradost.cz/index.php?option...

telinka
20. okt 2008

bambu...za 1200 sk tak teraz neviem ci sa nahodou nepomylili a nezabudli priratat 😅

kili
20. okt 2008

teli 😉 😀 , dnes kúpim ešte jedny podkolienky a spravím aj S. rolák, lebo cez ten on neprevliekol hlavu.

bambusko
20. okt 2008

fiha kili, aj rolak si vyrobila 🙂 ty si hotovy mcgyver 😀

kili
20. okt 2008

ale nie, ja som jeden aj uštrikovala, len to furt nie je to čo som chcela, také "nadýchané", asi som mala malé ihlice, potrebovala by som fakt veľké, už som myslela, že kúpim, ale keď som objavila toto a sú fakt tie podkolienky teplé a org. z vlny, tak je to o moc lepšie 😵

bambusko
20. okt 2008

a kolko casu si usetrila 🙂 tiez som sa na tych vlniakoch zo svetra narobila menej ako na strikovanych. tak si ja konecne mozem dokoncit pulover, co som zacala v porodnici 😀 strikovanie jednoducho milujem 😅

kili
20. okt 2008

bambu, ten rolák uštrikovaný som mala asi za pol hodinu, ale keďže som predtým viackrát začala a potom rozmotala, tak mi to trvalo večnosť. a aj toto by som rozplietla a začala znova a zas asi na viac krát, keďže neviem, ako by to bolo dlhé pri väčších ihliciach. takže časo som asi ušetrila dosť. vlňáčky som neplánovala štrikovať, takže tam som si robotu pridala a ak budú OK, tak ešte minimálne jedny budú.

gucz
20. okt 2008

ja som malej včera dokončila vestičku. Pôvodne to mal byť svetrík, ale plietla som zo zbytku vlny (páraná z inej pletenej veci), a na rukávy tej vlny neostalo dosť. poobede hodím foto

kili
23. okt 2008

poradíte mi? chcem vedieť, ako pri štrikovaní robím rozširovanie, teda že na nejakom mieste chcem aby sa to rozširovalo. chápete ma? 😕

bambusko
23. okt 2008

kili, musis pribrat ocka, pocet zavisi od toho ake prudke ma byt rozsirenie, pripadne mozes pridavat postupne vo viacerych riadkoch. su 2 sposoby:
1/ nahodis nove ocko,vtedy vznikaju dierky
2/rozpleties 1 ocko na 2, cize urobis ho hladko, nepreberies na pravu ihlicu, ale vpichnes donho este raz sprava /ako anglicke, ked tu mame tu kralovnu 😀 / a urobis dalsie ocko

https://www.youtube.com/watch?v=t0qU4wGEYDs
kili
23. okt 2008

dík, keby nebolo toho videa, tak neviem, o čom pletieš 😀
tak to tak spravím. a koľko toho mám asi spraviť, keď to chcem rozšíriť tak akoby na ramená? ale chcem to len kúsok, potom to na bokoch ukončím a predĺžim to do predu a do zadu

kili
23. okt 2008

no nejak som niečo vytvorila, len mám zas otázku. ten diel, čo je na hrudníku, tak by som nechcela aby bol taký pružný, ako by som to mala upliesť aby tak nepružil?

bambusko
23. okt 2008

kili, skus vrubkovany zerzej, lice aj rub hladko. ak to mas na okruhlej ihlici, jeden riadok hladko, jeden obratene. nepruzi to a neskrucaju sa konce

kili
23. okt 2008

tak ako, hladko a obratko alebo stále hladko? či jeden riadok tak a druhý tak?

bambusko
23. okt 2008

kili, robis normalne riadky na 2 ihliciach alebo na 4? lebo ked robis dookola, nemas licovy a rubovy riadok

kili
23. okt 2008

robím na 2 ihliciach

valka
23. okt 2008

bambu, to by ma zaujimalo, ze ako robis jeden riadok hladko a druhy obratko, ak robis na kruhovych ihliciach 😨 ako vies, ze konci riadok?

valka
23. okt 2008

jop, uz mam takmer hotovu pruznu cast ciapocky 🙂

bambusko
23. okt 2008

kili,tak potom vsetko hladko, rub aj lice.

valka, oznacis si vlnkou inej farby, ale si pametas podla vzorky 😉 rychlo to ide, vsakze?

valka
23. okt 2008

no co ja viem? 😀 kedze este musim okrem toho rysovat, tak ani nie 😝

bambusko
23. okt 2008

rysovanie nieeeee 😠