Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

evicka1
4. jan 2013

ahojte
chcem chlapovi uplietkovať 😀 ušianku. no neviem kolko nahodit v zadu očiek medzi uškami a kolko na celicku 😎

vera_vila
4. jan 2013

@evicka1 Hupni pro metr a chlapovi tu makovičku přeměř, zkus si nějaký zkušební vzorek, abys věděla, kolik ok máš na 1cm a podle toho pak nahoď 😀

tiffanka
4. jan 2013

@lilyen2011 http://www.galanterka.cz/index.php?page=113&pod...
...ja som s tým tiež niekedy viazala tapiko 🙂
ale to bolo pred štvrťstoročíííím 🙂))

lilyen2011
4. jan 2013

@tiffanka ďakujem!

matusiatko
4. jan 2013

no ako tak pozerám, veľa šikuliek je tu 🙂, kedysi som štrikovala, donedávna som vyšívala obrazy a tieto čiapočky sa mi tak páčia, že sa asi naučím aj háčkovať... skúsim prelúskať túto tému, a budem skúšať.. nikdy som neháčkovala, čo je k tomu všetko potrebné? okrem chuti, samozrejme 🙂

kittynnkaa
4. jan 2013

@sjuz das mi link na tie krasne papucky pre babo 🙂

ludik3
4. jan 2013

@matusiatko háčik, vlna alebo priadza, dobré oči no a ideeeeš 😉

matusiatko
4. jan 2013

@ludik3 práve som vytiahla asi 50 ročnú knihu o háčkovaní, štrikovaní a našla som ako začať 🙂 aj háčik mám zdedený po mužovej babke, tak sa skúsim cez víkend na to pozrieť 🙂

ludik3
4. jan 2013

@matusiatko no vidíš, veď všetko máš, aj chuť, tak určite to zvládneš 😉

avanka
4. jan 2013

@vvvecna dakujem za tipy, na mna velmi komplikovane ☹ myslim ten navod....vy robite kvetiny z hlavy? ja lepsie pochopim nakresu ako vysvetleniu

vvvecna
4. jan 2013

@avanka já zattím ne na kytky se taky terpve chystám

avanka
4. jan 2013

@vvvecna teraz robim tuto, konecne asi na 3 krat som to pochopila http://www.kouzlenishackemajehlicemi.cz/product...

vvvecna
4. jan 2013

@avanka pěkná,taky to většinou dělám několikrát 🙂)

ludik3
4. jan 2013

@pitruskaskarolinkou akurát budem taký robiť 😉

meggi0201
4. jan 2013

žienky, poraďte, robím čiapku s vháčkovaným logom "adidas", akosi som sa zastavila na zmene farby na to logo, ako naviazať druhú farbu, aby mi neostávala tá predchádzajúca v stĺpiku? také ľahké to vyzeralo a som z toho akosi vedľa 😅 😕 😕 😕

luckybara
5. jan 2013

@meggi0201 já navazuji než ukončuji sloupek,(před chtěnou změnou).např.u KS,nahodím na ks,protáhnu a ty 2oka na protažení,už protahuji novou přízí..

luckybara
5. jan 2013

@lilyen2011 nebo nějakou kamenou galanterku,u nás to mají ve všech..

kittynnkaa
5. jan 2013

kočky potrebujem nejaky navod na detske capacky pre novorodenca .....dakujem za rady 😉

meggi0201
5. jan 2013

@luckybara díky moc, čiapku som včera spravila, nakoniec som na to prišla 🙂 🙂

anco
5. jan 2013

😀 m

kaara1980
5. jan 2013

Ahojte dievčetá.Nedávno som začala háčkovať,ide mi to v celku fajn(ak nerátam pár krát páranie 😀 ).Chcem sa ale opýtať,skúšali ste niektorá háčkovať šál z tej volánovej vlny?Nemáte nejaký polopatistický návod?ď

vera_vila
5. jan 2013

@kittynnkaa na mimibazaru jich najdeš spoustu... http://www.mimibazar.cz/navody.php?user=0 jen si vybrat

kaara1980
5. jan 2013

@vera_vila Ďakujem

mami29
5. jan 2013

Holky nějaké navody na dámská bolerka nemáte? Na MMb skoro nc neni ☹

ludik3
5. jan 2013

@mami29 daj si do googla
crochet bolero pattern
tak ti dá veľa návodov 🙂

sjuz
5. jan 2013

@kittynnkaa http://www.craftsy.com/pattern/crocheting/acces... napravo das download pattern (tento je zadarmo) a potom ho vies stiahnut ako pdf....

monhla
5. jan 2013

@sjuz Máš ho ako pdf? Mne nejde ten návod na papučky stiahnuť.

sjuz
5. jan 2013

hej, posli mi email a poslem ti ho.