Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

stankapk
18. dec 2013

@meggi0201 je krásny 🙂

lienka1986
18. dec 2013

Ahojte kočky, ja som sa začala učiť štrikovať, už mi to celkom pekne ide, chcela by som uštrikovať mojím babulkam čiapočky, prosím vás, kolko očiek si mám nahodiť na priemer hlavičky 45? Dakujem za rady 🙂

letuskah
18. dec 2013

@lienka1986 nahod si 20 ociek, strikuj hladko asi 15 riadkov a zmeraj si sirku, tak si potom preratas kolko ti treba na dany obvod. to sa inak neda, 😉

lienka1986
18. dec 2013

@letuskah Dakujem 😉

luci66
19. dec 2013

@lienka1986 ahoj,prosim Ta podla coho sa ucis strikovat? Ja ako tak viem hackovat (nie ako profik), ale tusim sa mi tie strikovane vecicky pacia viac a chcem sa naucit ustrikovat ciapocku aspon...dakujeeeem

meggi0201
19. dec 2013

Baby raďte, čelenka pre 3 mesačné bábo, ako ju urobiť? Vzadu na zaväzovanie šnúrkami, či tam všiť gumičku, alebo len klasika ro do kruhu? Aby to netlačilo a zároveň na takej malunkej hlávke aj držalo? Vopred ďakujem! 🙂

meggi0201
19. dec 2013

@stankapk ďakujeeem 🙂

lienka1986
19. dec 2013

@luci66 ahoj 🙂 aj ja som sa naucila hackovat a to podla netu, nie som v tom profik, no hackovanu ciapocku uz zvladnem 😉 Tie strikovane veci sa aj mne viac pacia, tak som sa to zacala ucit- tiez z netu a nieco mi ukazala svokra. Alwked si das youtube a tam zaklady pleteni alebo zaklasy gackovania, su tam aj velmi dobre videa 😉 taktiwz aj na mimibazar.cz- navody- pleteni.. ..su tam rozne postupy na ciapocku. Ale ako zaklad ten youtube 😉 dufam, ze som pomohla ja teraz strikujem ( snazim sa) ciapocku, tak som vypocitava pocet ociek a podobne, ale uz som sa rozbehla a ked bude ciapocka velka, tak ju dam starsej dcerke , este ze mam dve 😀 Prajem vela trpezlivosti pri uceni 😉

zuzulkaba
19. dec 2013

@mami29 ahoj,prosim ta podla akeho navodu si robila tu fialovu ciapocku na strane 633? Je krasna

nikush
20. dec 2013

PROSIM VAs, neviete mi poradit nejaky link na hackovany svetrik netopierieho strihu? nedokazem to nikde najst....vdakaaaaaaaaaa

esmemia
21. dec 2013

@meggi0201 ja som robila tenku asi na 12 ro a striedala jednu radu DS a druhu radu DS+ro a nakonci spojila...kamoska bola spokojna a malu to netlacilo a aj to drzalo

meggi0201
21. dec 2013

@esmemia díky, ja už ju mám hotovú, spojila som to cez gumičku, takže je to pružné a hádam to bude ok

79marry
21. dec 2013

@dabon Prosím Vás poradíte mi ako sa robí takáto čiapočka? Ďakujem 😀

esmemia
22. dec 2013

@meggi0201 urcite to bude dobre

dabon
22. dec 2013

@79marry Jasne 🙂 základ sú krátke stlpiky, uhačkujete základnú placku na požadovaný priemer, pecičky som robila podľa tohoto návodu

https://www.youtube.com/watch?v=e_aVEWSoEeI

,len ja som robila 1radu kratkych stlpikov a jednu radu peciciek a zas radu kratkych a radu peciciek. Čiapočku som ukončila perličkovým lemom podľa tohto návodu http://www.mimibazar.cz/tisk_navodu.php?id=9601 🙂

dabon
22. dec 2013

Pre neterku Anabelku 🙂 šálik zo zbytku, nevyšiel dlhší, tak som ho spravila na zapínanie 🙂

79marry
22. dec 2013

@dabon Ďakujem veľmi krásne , pokúsim sa ju urobiť 😀.Prajem krásne Vianočné sviatky!

tretulka
22. dec 2013

@meggi0201 aj mas byt na co hrda, nadherny je 🙂, ja som skusala raz, zajaca, malej sa sice pacil, ale nebolo to az take suprove, tak som nateraz na hackovane hracky zanevrela 😝

evaviki
22. dec 2013

@dabon ta vlocka je super..

esmemia
22. dec 2013

O🙂

jaja32
23. dec 2013

Ahojte, chcem urobit dcere hackovanu tutu suknicku, navod som si nasla, len teraz neviem či kazdu volanovu radu ukoncim a odstrihnem vlnu alebo sa volany robia spiralou, teda pekne prechadzam z jedneho radu do druheho. Neviem či som sa spravne vyjadrila, ja som taku suknicku videla asi len na obrazku, ak mozte poraďte. Dakujem 🙂

kolienko
27. dec 2013

Ahojte sikovne babenky. Zacala som sa zaujimat o hackovanie,uz mam aj prvu capicku, dva nakrcniky za sebou.capica bola robena pre mna a je sice trochu velka, ale neva, naucim sa. Rada by som sa kvam pridala anieco sa od vas naucila. Pozerala som par prispevkov a tie fotky od vasnieco nadherne... Capicku z dlhych stlpikov zvladnem bez problemov, len vlna ktoru som kupila je velmi tvrda.hackovala so to dvojmo a je nepoddajna. Prosim podla coho mam vyberat vlnu? S ktorou mate skusenosti, ktora je maka a prijemna na dotyk? Chcem hackovat detickam, tak aby ich to nepichalo. 🙂

zuzulkaba
27. dec 2013

@kolienko ahoj,ja pre babo hackujem z vln batola a baby,su take jemnucke..

beatricer
27. dec 2013

pridávam zopár výrobkov na inšpiráciu

nika1985
29. dec 2013

Ahojte baby potrebujem poradit najdes sa tu nejaka dobra dusa? Zacala som hackovat capicu podla tohto navodu http://www.mimibazar.cz/navod.php?strana=2&id=8253 a neviem ako na konci lebo ked urobim az do posledneho ocka nenormalne sa capica rozsiruje a ak vynecham to posledne ocko zas mi ide sev ziskma a je moc stiahnuta uz som ju 5x parala vzor je to pekny aj lahky len to ukoncovanie kazdej rady uz neviem ako vyskusat. PROSIM

hricmajka
29. dec 2013

@natuskaf ahoj, máš návod na ten krásny svetrík? ak áno, poprosila by som ťa onho, díky 🙂

denike87
29. dec 2013

@ankan ahoj ak mas navod na tento bublinkovy vzor vedela by si mí napisat dakujem.

ankan
29. dec 2013

@denike87 prosím ťa napíš presnejšie o aký vzor sa jedná

emmilly
1. jan 2014

ahojte nejaky pekny a ôahky navod na hackovany svetrik? moze aj s kapucnou..