Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

letuskah
28. máj 2012

@evicka1 no podla toho ake rukavy dlhe chces musis si nahodit pocet retiazkovych ociek a sirka zase zavisi od toho ako vysoko budes hackovat, dostanes potom tvar do T, ale kvoli tym rukavom budes musiet dohackovat predok a zadok zvlast, urcite sa do taj aj celkom v jednom kuse ale rozmyslam rozmyslam, neviem ako...

lussy23
28. máj 2012

@kulenka ako to myslíte, že krúti? Tak, že s az toho robí už čiapočka? Mne sa to tiež stalo,.. ono tie postupy na youtube nestačia, treba si kuknúť ten návod na mimibazare. Od druhej rady s apridáva, vždy do toho očka, ktorú radu robíte. Napríklad druhá rada - DS - 2DS, DS... a v každej ďalšej rade pridávate...

kulenka
28. máj 2012

@lussy23 No, to právě ne, dělají se mi tam jakoby volánky 😒 Nemůžu to vyfotit, mám foťák v opravně ... Zkusím to ještě znovu, obávám se, že to bude hlavně rukama 😀 Návod mám z MMB, přišel mi srozumitelný 😅 😀

letuskah
28. máj 2012

@kulenka tak potom pridavas moc, skus si dat do zakladneho kruzku menej stlpikov a skus tak, ked sa bude aj tak krutit tak daj este menej 😉 ked nebude dobre tak pridavaj menej ako sa pise, malo by sa ti formovat najskor kolecko

kulenka
28. máj 2012

@letuskah Díky moc, zkusím to tak 🙂

ppskate
28. máj 2012

@emilly Ahoj ja háčkujem prevažne z camilly a kamarátky tiež. Ešte som aj z Kačenky,ale spravila som zatiaľ 5 čiapok tak budem skúšať aj iné,, 😉

ppskate
28. máj 2012

@evelin116 Ja chodím na mimibazár.cz do návodov,, 😉

julianka777
28. máj 2012

kocky,ktore mate chut a cas mozete pomoct a prispiet 🙂 https://www.modrykonik.sk/fotoblog/julianka777/...

marianeta
28. máj 2012

Ahojte.
Chcela by som poprosiť Vás skúsené v hačkovaní o radu.(ja ešte len začínam.) čiapku zvládnem uhačkovať bez problémov no chcela by som synovy spraviť čiapku so šiltom a tu je problém,že neviem ako..podla návodov na MMB mi to nie je jasné.Neviem pochopiť kde začať uberať.A podla návodu ked som skúšala tak sa mi robili na okrajoch(vyzeralo to,že sa to aj začalo formovať)také hrče že som tam proste nevedela najsť očko. Prosím ak možte vysvetlite mi to ,,polopate˝.Dakujem

jawan
28. máj 2012

dalšie hotové

jawan
28. máj 2012

@marianeta no tak ja robím tak že zoberiem si dvojitú nitku lebo ked to urobíš dvojmo krajšie to stojí a každé tretie očko rozháčkuješ a robíš krátke stlpiky ked už máš dosť šírku šiltu tak otočíš a háčkuješ dlhými stlpikmy a po oboch stranách v každom rade uberáš po jednom oku a do dlžky si urobíš ako chceš záleží to aj od hrubky s čoho robíš ale ked chceš môžeš robiť aj s krátkych stlpikoch celý šilt len tam musíš urobiť aj 6-7 radi a ked robíš dlhé stlpiky tak ti stačí tak 3-4 priložím ti aj fotky ako to vyzerá

kulenka
28. máj 2012
lussy23
29. máj 2012

@jawan krásne dielka

baskaj
29. máj 2012

kočky, existuje nejaká tabuľka aj na dĺžku klobúčikov? dĺžky čiapočiek mám, ale potrebovala by som aj klobúčikov. ďakujeeem 🙂

letuskah
29. máj 2012

@baskaj spravila by som ako ciapku ale s tym okolo...

princes218
29. máj 2012

@evelin116 na tu bielu som užb vydela vzor na mimibazar.cz skus kuknut 🙂

marianeta
29. máj 2012

@jawan Dakujem za odpoved.Budem skúšať,a este jedna otázka,že kde mam začať ten šilt mam si normalne ukončiť čiapku a najsť si miesto približne odkial bude šilt začinať a tam napojiť priadzu? a medzi každym novym riadkom treba aj ret.ocka podla stlpika ci je kr.alebo dlhý?

jawan
29. máj 2012

@marianeta ano ukončíš čiapku a približne nech máš v strede ten šev v zadu aby si mala šilt v strede vpredu a napojíš nitku a môžeš urobiť aj retiazku ako píšeš lebo lepšie vidno potom začiatok radu

jawan
29. máj 2012

@marianeta len nezabudni vždy na začiatku radu ubrať ošku aby sa ti ten šilt pekne zaokruhlil

monalisatko
29. máj 2012

žial musím napísať zlú správu. Neviem sa z toho spamätať, ale dievčatko o ktorom som písala je od dnes už v nebíčku ☹ Najhoršie je, že by som strašne plakala, ale kôli mojim deťom nemôžem...

letuskah
29. máj 2012

@monalisatko to mi je hrozne luto, ani nemam slov ☹

lucim
29. máj 2012

@monalisatko to je hrozna sprava, placem tu 😢 aspon jej uz je lahsie.
...ani sa mi uz nechce pridavat fotky ....

monalisatko
29. máj 2012

@letuskah
@lucim ja som tiež mimo. Každú chvílu sa mi oči zalievajú. Je to pre mňa úplne nepochopitelné ☹ Prečo sa to stalo??? Veď jej mali len vybrať nosné mandle. Presne pred týždňom!!!!

jawan
29. máj 2012

dokončenéééé jupíííí

monalisatko
29. máj 2012

Ešte vo februári som hovorila s jej otcom, že konečne majú termín na tie mandle na máj a dúfa že potom už nebude tolko chorá. Navyše si on včera v robote zlomil nohu!!!! Prečo????? Je to slušná a milá rodinka, tak prečo??? NECHÁPEM.....

lucim
29. máj 2012

@monalisatko vyplac sa, ale su to veci, ktore nepochopime. zivot ... krasny aj kruty ... len verit, ze nam sa to nestane... posielam objatie.

monalisatko
29. máj 2012

@lucim ďakujem, si zlatá. Viem že sa v živote stávajú aj takéto kruté veci, ale prečo malým detičkám, čo majú život ešte len pred sebou??? Bojím sa dňa, keď sa to dozvie Lara. Ona je aj tak strašne citlivá. Rozplače ju aj dojímavá časť v rozprávke, hoci ju vidí už stý krát.

lussy23
29. máj 2012

@jawan krásne ako vždy. Inak na FB vidím, že vy ste celá rodinka nadaná. Som zvedavá, aky talent bude mať najmladší člen🙂

jawan
29. máj 2012

@lussy23 no sme sme veru a už som aj ja hovorila že čo kubko bude robiť ked vyrastie ale zatiaľ ststočne nás vytáča všetkých hi hi hi 😀 😀 😀