Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

adel22
9. aug 2012

zfidorka

Ďakujem, idem na to🙂

zfidorka
9. aug 2012

@adel22 nech sa ti dari 🙂

monalisatko
9. aug 2012

@zfidorka jéééj, tie papučky sú milučné 🙂

monalisatko
9. aug 2012

ja tu moc nestíham byť, lebo som s deťmi stále niekde. Aj teraz sme sa boli bicyklovať, len sme prišli domov obedovať. Potom ideme do záhrady, lebo musíme obrať paradajky. Už s nimi aj snívam, tolko ich máme 😅

adel22
9. aug 2012

@zfidorka no ta moja jedna tak nevyzera :(

zfidorka
9. aug 2012

@adel22 mhm 😒

lussy23
9. aug 2012

@zfidorka nádherné papučky

cicimon
9. aug 2012

baby, ako nahadzujete novu vlnu - len spravite uzlik na staru alebo tym speci sposobom?

https://www.youtube.com/watch?v=DTeywzv8cc4
zfidorka
9. aug 2012

@cicimon ja tak ako je na videu... konce potom zauzlim a skryjem...

cicimon
9. aug 2012

@zfidorka myslis ze obyc. uzlikom to nebude drzat?

zfidorka
9. aug 2012

@cicimon nebudes mat ten uzlik co najskrytejsi, cize to nemusi byt take pekne...

jana0706
9. aug 2012

Ahojte, tak tu je moja prvotina, je este trosicku velka, ale do jesene dorastieme 😉

jana0706
9. aug 2012

@cicimon ja som nahadzovala tak ako je v tom videu...vlastne cela ciapocka je robena presne podla navodov autorky toho videa, je to perfektne vysvetlene pre zaciatocnikov...

evicka1
10. aug 2012

ahojte zenusky
aby sa nepovedalo ze sem chodim len ked nieco potrebujem tak sa vas chcem popytat ako sa mate ako as vam dari 😀 no ja nejak moc na hackovanie teraz nemam cas ako je teplo lietame von a vecer padam za vlast...ale tak v zime tu budem staly "komarik" 😅

letuskah
10. aug 2012

@cicimon robim tak ako vo videu ale neuzlim, len konce zaposijem a schovam

@evicka1 😀 ja nehackuje, stvorce na deku a to je vsetko, dako sa mi nechce 😝

cicimon
10. aug 2012

diki za rady
viete mi este poradit nejake nazvy vln vhodne na zimne ciapky? nie prilis chlpate?

lussy23
10. aug 2012

@jana0706 krásne

lussy23
10. aug 2012

baby mne sa veľmi páči tá čiapka - sovička. ako sú urobené tie ušká na nej:?

juny
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petraslov
11. aug 2012

Tak som nedávno dokončila čiapočku pre sesterkinu 6-mesačnú kočku, ešte pre jej 6-mesačného synčeka urobiť nejakú frajerskú, len ešte ani v päte nemám nápad, ale snáď ma večer kopne nejaká múza 😀

juny
11. aug 2012

@petraslov krásna 🙂

simisi
11. aug 2012

@petraslov ta je uzasna,nemas nahodou link na nu,aj na kvetinku 🙂
Dakujem

kurci
11. aug 2012

dorý dník mamule, ktoré štrikujete, chcela by som urobiť dcére nejakú ušanu, ale neviem ako na tie uši. Hačkované sú krásne, ale to neviem. poradťe mi prosím...........

petraslov
11. aug 2012

@juny ďakujem, je pekná aj vďaka vašej priadzi, ktorá sa neskutočne rýchlo míňa 🙂

petraslov
11. aug 2012

@simisi tu sú obrázky - návody na kvietok 😉 a na ten vzor nemám link, mám ho uložený v mobile medzi stiahnutými súbormi, ale keď pridávam fotky, tak sa mi dajú pridať len tie mnou fotené, tak ak mi pošleš tvoju mailovú adresu, v prílohe ti pošlem ten vzor na čiapku 😉

naty1987
11. aug 2012

baby viete mi napisat tento postup vobec tomu nerozumiem 😒
http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=5037

simisi
11. aug 2012

@petraslov no hadam to nejako pochopim,dakujem krasne 🙂

roo
11. aug 2012

@emilly Citam tuto diskusiu spatne (pri tom dnesnom dazdivom pocasi ma chytaju jesenno-zimne hackovacie a pletacie chutky) a vsimla som si, ze si davnejsie zhanala navod na ponco. Ja som postupovala podla tohto navodu http://www.chytrepleteni.cz/ponco.htm .
Inak, ak tuto stranku nepoznate, mrknite aj tam www.chytrepleteni.cz

agika1982
11. aug 2012

ahojte kocky...prosim vas, nemozte mi poradist? zhanam navod pre asi 8 mesacne dievcatko chcem uhackovat cizmycky...nasla som aj na youtube, ale nie je to po slovensky

evicka1
11. aug 2012

tak aqy sa nepowedalo.... aj ja nieco mam 😀 wankusik a cicinku