Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

trasko
7. feb 2013

@letuskah ok tak pockam kym budes vediet 😉

letuskah
7. feb 2013

@trasko sedela som si na kably a az teraz som si vsimla tvoj predosly prispevok. navody nemam ziadne konkretne ale spravila by som klasicku obycajnu ciapku a na to potom ponasivala oci, usi a neviem co. na sovicku je najlepsie spravit valec, ktory na vrchu zosijes aby vznikli tie sovie rohy, ci usi ci co to je a potom uz len spravit biely kruzok a mensi cierny alebo inej farby ako oci, trojuholnik ako zobacik. oci spravis kruh z dvoch alebo troch riadkov kratkych stlpikov, alebo viac riadkov podla toho ake velke maju byt. usi z polkruhov, to znamena ze nerobis dokola ale len tam a spat s polovicnym mnozstvom ociek. na zajacie usi by som spravila dlhsiu retiazku a tu obhadkovala kratkymi alebo polstlpikmi. a neviem, idealne by bolo keby si chcela nieco konkretne

trasko
7. feb 2013

@letuskah aha za ten valec tak to akoze retiazkove ocka a spojit ich a hackovat tak a potom nejak pridavat aj aby hore kde to je zosite bolo sirsie?a tie strapce?to ako tiez?ozaj zacinam len tak mi je to vsetko este take nemzname...este mi porad ten trojuholnik a este silt neviem urobit.to asi osobite tiez ci?aj foto by som pridala ale neda sa mi vlozit z mobilu juuj

gilmorka
7. feb 2013

@letuskah dakujem za pomoc, ta tabulka je super, robila som teraz jednu dievcenku a skusala na mojho maleho,sedi to, dlzka 19 pri 52 cm obvode 🙂 Skoda ze tam nie su aj mensie velkosti este, ale skusim pohladat aj inde, ked uz viem ze nieco take ako tabulka dlzok existuje 🙂
Co sa tyka toho rubu a lica, tak hackujem stale dookola tu capicku, a z jednej strany su take vyraznejsie tie riadky,akoby trosku hrbolatejsie a z druhej je taka hladsia. Same sa mi to ale otaca tak, ze mam to hrbolatejsie smerom von. Pisem ako polepetko, len ozaj som samouk zaciatocnik, naucila som sa len z youtube 🙂

letuskah
7. feb 2013

@trasko silt pozri na ceskom mimibazare tam je vselico.
trojuholnik, podla toho aky chces velky, nahodis si napr 10retiazkovy ociek, v prvom riakdku uhackujes 10 KS, v druhom riadku vynechas prvy a posledny a uhackujes 8KS, v dalsom 6, 5, 4, 3, 2, 1 a na zarovnanie to cele obhackujes 1 riakom KS

valec, nahodis si retiazkove ocka podla obvodu aky ti treba. a hackujes dokola tie RO, potrebujes dlzku valca aby zakryla uci, plus nejakych 5 cm. vrch zosijes. na rohy spravis tie strapce tak ze pretiahne vlnu prelozenu na polovicu, pretiahnes to tou sluckou a do nej vopchas tie konce a za konce zatiahnes. spravis tolko ako ti to treba mat huste. nemusis nic pridavat ani uberat.

letuskah
7. feb 2013

@gilmorka tak to mas lis, tam kde je to hrbolatejsie. ono za lic si mozes sama urcit co chces a podla toho tie nitky zasit,

evicka1
7. feb 2013
gilmorka
7. feb 2013

@letuskah Dakujem, takze to co je otocene ku mne pri hackovani, to je lic, cize ta hrbovatejsia strana. Ale viac sa mi paci ta druha strana, tak mam dilemu 🙂

trasko
7. feb 2013

@letuskah dakujeeem

letuskah
7. feb 2013

@gilmorka tak to otoc a a budes mat rub ako lic 😉 podla mna je tu uplne jedno, uz pri nejakych vzoroch by to vadilo ale ked ma cisto DS a preco nie

letuskah
7. feb 2013

@evicka1 mne zle, posunula som vsetky co som mala dalej

pempusik
7. feb 2013

Baby, viem, ze som to videla niekde na mimibazare, ale mozno niektora z vas bude mat po ruke vysvetlivky k nakresom a znackam na hackovanie. zatial hackujem len podla slovneho popisu, akoze ds a ks a podobne, ale vela peknych navodov je rozkreslenych a ja na to kukam jak puk 😀.

olga1306
7. feb 2013

cizmicky...este chcem k nim uhackovat rukavicky a ciapocku a bude to eňo-ňuňo 😀 😀 😀

janabanc
7. feb 2013
olga1306
7. feb 2013

@janabanc ta taska je uzasna...to je z plachty alebo z coho?

zuzanka1984
7. feb 2013

baby, poradte navod na tuto čiapku, veľmi veľi pekne dakujem za pomoc =)

rory_g
7. feb 2013

Tak můj poslední počin, je to z Glorie, tak se trošku kroutí, no a barvy jsou s bleskem, jinak je to zelená, hnědá a světle modrá 😀

kvietok47
7. feb 2013

ahojte, nemal by niekto zaujem o vlnu LADA LUXUS / slnecnicova a malinova. mala mi z dvoch postrhala papier, ale su nepouzite. cena za vsetky 3 = 3,30e.

lenka220
7. feb 2013

caute
ja by som chcela navod na vestu aleb svetrik pre psa neviete mi poradit lebo to nikde nemožem najst
dakujem

mimus265
7. feb 2013

Baby ucim sa hackovat, ale uz som to tri krat parala, mne nikdy nezostane placka, mne sa to hned ohne, co robim zle? zle zaknocujem zaklad? uz som zufala, chcela som sa to naucit pustala som si aj videa.... poradte prosim dakujem 🙂

janabanc
7. feb 2013

@olga1306 ano z plachty

babatenko
7. feb 2013

@lenka220 taký jednoduchší návod je tu: http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=10600

zuzanka1984
7. feb 2013

@janula2011 ty si poklad, dakujem krasne =)

prahaxx
7. feb 2013

na FB bola otazka na postup tejto nadhery
sikovnice vedeli by ste poradit zakladny postup?
Dakujem

marci2305
7. feb 2013

@janabanc Perfektné... 😉 Tá taška nemá chybu!!! Aj mne by sa taká hodila..hlavne na tú pohádzajú vlnu po zemi 😀

marci2305
7. feb 2013

@roo Perfektné...! A máš aj nejaký postup? Ďakujem 😉

maximka33
7. feb 2013

ahoj holky, můžu se přidat? pletení a háčkování mně moc baví, jen spíš nebylo pro koho dělat. synovi jsem dělala jen jednu čepičku

@evicka1 moc se mi líbila ta hnědá čepice s copánky, dala bys mi prosím návod?

janabanc
7. feb 2013

@marci2305 presne to mam aj ja vo svojej vlnu 😀

janabanc
7. feb 2013

@kvietok47 lepsia foto by nebola?alebo aspon cisla vlny,dakujem