Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

paulie
3. máj 2013

Ahoj holky, nevíte prosím vás některá cca obvod hlavičky dítek narozených od cca 36tt? Nebo okolo 38tt? 😅 Nějak si nemůžu vzpomenout na obvod hlavy novorozenců 🙂

mamamajka
3. máj 2013

@paulie moji mali pri narodení 33 cm - dcéra v 39 tt a 31 syn narodený v 37 tt 🙂

samanta001
3. máj 2013

@poisonblu děkuji za odpověď, sukýnka je krásná.

paulie
3. máj 2013

@mamamajka díky moc, já si říkala, že to bude někde okolo 30-35cm 😀

mamamajka
3. máj 2013

@asistentkarvv No tak presne podla toho návodu som aj ja začala svetrík a mala som podobný problém - bol obrovský :D ja som okolo výstrihu priháčkovala ešte dokola tri rady, sa to trochu zmenšilo ale aj tak ho namiesto tejto jari bude nosiť asi až buducu :D

asistentkarvv
3. máj 2013

@paulie dcera byla 36tt a měla 31cm

@mamamajka já jsem to vypárala a začala znovu... nyní 12/14/24/14/12 a stejně je to větší... ale párat to již nebudu! Hold to bude dcera nosit až příští rok 😕 😒

poisonblu
3. máj 2013

@asistentkarvv ved to zavisi od vlny a od hacika...ja sedlo robim tak, ze si zmeriam nejaky iny svetrik alebo tricko v tej velkosti okolo krku a potom urobim taku dlhu pripadne o nieco kratsiu retiazku..a potom to prirovnavam k tomu modelu a podla toho uhackujem tie "zlomy"

cleona
4. máj 2013

Ahojte. Nevedeli by ste mi prosim poradit kde by som nasla navod na tuto ciapocku? Zrejme bude kdesi na mimibazar.cz ale neviem ho najst. Veľka vdaka.

broucek2
4. máj 2013

@evcounek odpoledne budu mít notebook, tak něco přidám

broucek2
4. máj 2013

@paulie obvod dětí po narození bývá kolem 30 cm

evcounek
4. máj 2013

@broucek2 budu se těšit

tretulka
4. máj 2013

@maria1610 vies mi povedat, ako je to s uhradou, posiela aj na SK?

cleona
4. máj 2013

@vera_vila velmi pekne dakujem. Si mi velmi pomohla.

anet1812
4. máj 2013

žienky neviete mi niektorá z vás prosím vás poradiť ako uštrikovať kapucku na svetrík pre jedno ročné dieťa zhruba? nie je niekde návod?podľa rady z jedného časopisu nám to sestrou nevyšlo 😒 tak to chceme skúsiť nejakým iným spôsobom..ďakujem za každú radu

broucek2
4. máj 2013

@evcounek tady jich je pár, další případně ještě můžu zkusit dohledat

evcounek
5. máj 2013

@broucek2 moc děkuji až bude čas tak hned něco prubnu 😀

maria1610
5. máj 2013

@tretulka vendulka má účet aj vo FIO banke, čiže neplatíš poplatky, návod posiela po uhradení peniažkov na účet elektronicky, takže odpadajú aj poplatky na poštovné 🙂

tretulka
5. máj 2013

@maria1610 dakujem za info 🙂

asistentkarvv
5. máj 2013

@vera_vila děkuji 🙂 hned jsem si to uložila 🙂

pipi909
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
matylda18
5. máj 2013

@cleona ahoj nvm ci ti uz dal niekto navod, ale ak nie tak prosim :D

http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=3445

zuzika235
5. máj 2013

Ahoj vsetky maminky, vidim, ze je tu straasne vela prispevkov a nemam tolko casu aby som ich mohla vsetky citat, chcem vas poprosit o pomoc, robim klobucik s kosticou a neviem ako ju tam pripevnit aby to vyzeralo dobre ... prosim poradte

cleona
6. máj 2013

@matylka18 Jedna kocka ho uz sem dala ale v kazdom pripade velmi dakujem. ;)

lalinkaxx
6. máj 2013

Ahoj holky.. nevíte prosím nějaké internetové stránky, kde se dají najít a stáhnout různé vzorky na pletení pro děti? Myslím spíš obrázky nebo nějaké dobré nápady.. děkuji

lemge
6. máj 2013

@zuzika235 tiez mam rozrobeny taky klobucik,a pytala som tu uz o radu,,....jedine co ma napadlo,ohnut siltik o 1cm a potom rucne ihlou prisit dookola a navliect kosticu do toho tunela....

no viem ze sa to da nejako obhackovat -tu kosticu-ale ako 😕 ?kto poradi? 🙂 dik

zuzika235
6. máj 2013

@lemge Ahoj, tak ja som to nakoniec nejako vymyslela, nie je to sice take ako na obrazku ale splna to funkciu. Ako som mala posledny riadok tak som si urobila take retiezky, medzi jednotlivymi sltpcekami a potom som si o to prihackovala tu tkanicku ... ak chces, mozem poslat foto... som sa s tym do polnoci piplala.... 🙂

misiak.ke
6. máj 2013

@neumisa podla akeho navodu ste robili tie vesticky ja chcem urobit ale nevviem najst nijaky navod alebo nieco podla coho to budem vediet urobit