Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

hricmajka
18. sep 2013

@meggi0201 no ja som spodnu cast robila podla tohto navodu http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=641

meggi0201
18. sep 2013

@hricmajka tie modré sa podobajú na také, aké si predstavujem ja 😀 môžeš mi prosím ešte raz skopírovať odkaz na tú spodnú časť, lebo mi to nehádže návod, ale len stránku MMB

meggi0201
18. sep 2013

@hricmajka ďakujem moc, idem to poskúšať, a hádam niečo vytvorím, chce ich odomňa kamoška, tak musia byť tip top 🙂

tomaskovamaminka
18. sep 2013

@hricmajka Prosim ta a ta adidaskova ciapocka je robena cela z dlhych stlpikov, ci ? Niekde som citala, ze znak sa robi z polstlpikov, a teraz neviem :/ Vdaka.

hricmajka
18. sep 2013

@tomaskovamaminka ja robim celu z dlhych stlpikov a lem potom z polodlhych a nakoniec z kratkych...

letuskah
18. sep 2013

@mariala uz davnejsie som robila tuto http://www.garnstudio.com/lang/fr/visoppskrift.... ale bez tych brmbolcov. inu nie aspon sa nepametam 😕

monika837
18. sep 2013

Ahojte, zienky prosim Vas aka je najlepsia vlna na papuce? 🙂

mariala
18. sep 2013

@letuskah to staci jasne dakujem moc 🙂)

evka555
18. sep 2013

@hricmajka neviem či myslíš takýto osmičkový vzor http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=3536, ja som z toho vytvorila toto

idris
19. sep 2013

tak baule balnky nakúpené ešte s svetríku musím doplniť a môžem cestovať

babatenko
19. sep 2013

dievčatá, mám otázočku 🙂
idem podšívať čiapočky na zimu, myslím, že pokiaľ čiapočku podšijem úpletom, prípadne flísom, môže byť robená aj z vlny Dora, ktorá je určená na jar - jeseň?
Po druhé, pokiaľ podšívate čiapočky flísom, kde ho kupujete?
ĎAKUJEM 😵

lemge
19. sep 2013

@babatenko ahoj,ja si myslim že doru mozeš podšiť.ja som z nej robila jednu podsitu,je fajn tepla.....doru ja povazujem viac za zimnu ako jesennu.
dokonca som robila z elianu klasik a ten sa mi zda tensi ako dora,a podsila som fleecom a ciapka jak vysita do tuhej zimy 😀 fest hruba a tepla...
myslim ze sa dat kupit aj tensi aj hrubsi flees,pozri niekde v metrovom textile 😉

babatenko
19. sep 2013

@lemge ďakujem, si poklad 😉 a musím povedať, že tvoju prácu na sashe aktívne sledujem, máš krásnu a precíznu prácu 😵

meggi0201
20. sep 2013

tak tenisky som nakoniec zvládla, spojením viacerých návodov 🙂 díky za pomoc babule

lemge
20. sep 2013

@babatenko ano? 🙂 dakujem za pochvalu. dufam ze som aspon trocha pomohla.. 😉 ..

miladkastehlova
20. sep 2013

baby prosím vás mohli by ste mi dať presnejší návod ale aj aj s popisom hlavne na ten šilt? ďakujeeeeeeeeeeeeeem :D
http://www.sashe.sk/sjuvi/detail/chlapcenska-be...

blka
20. sep 2013

@meggi0201 To jsi rychlík. Jsi se tu včera nebo kdy ptala na návod a tenisky jsou už na světě 😉 . Já jsem si akorát koupila vlnu a stále nic 😅
@miladkastehlova Na mimibazaru jsou návody na šilty. Když zadáš do vyhledávače šilt, tak ti vyjedou 😉

mirabelia
20. sep 2013

Ahojte mamičky 🙂 Ja by som sa chcela opýtať, je tu nejaká osôbka, ktorá rada pletie a uplietla by mi svetrík podľa mojej predstavy? 🙂 Nič komplikované 🙂 Klasický svetrík, možno trošilinku dlhší, ale len trošku...A hlavne farebný 🙂
Napíšte mi poštu aj s približnou sumou 🙂 Dakujem krásne 🙂

meggi0201
20. sep 2013

@blka 🙂 🙂 keď robím nové veci, tak ma to príšerne baví, a sedím, kým to nie je spravené, ale napr. čiapku "oslíka" čo mám v albume som robila už asi 10x a toho háčkovať mi trvalo asi týždeň 🙂

blka
20. sep 2013

Ještě mě napadlo, nebyl někde na MMB návod na sešití háčkovaných hraček? Ony jdou sešít nějak pomocí knoflíků. To jsou potom ty ruce a nohy pohyblivé? Nebo je lepší je přišít?

mimusa3
20. sep 2013

Dobry den aka je cena tych papuciek dakujem

vera_vila
20. sep 2013

@blka pohyblivé jsou i bez knoflíků... A jak na to je tady na tom medvídkovi http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=4992

vera_vila
20. sep 2013

@monika837 Na papuče? Rozhodně nějaký akryl a k tomu připletená Chemlonka (která ten úplet hodně zpevní a je pak trvanlivější)

vera_vila
20. sep 2013

@meggi0201 Já dělám všechny spodky botiček podle tohot návodu - i na tenisky jsem ho dělala...

vera_vila
20. sep 2013

@tomaskovamaminka Já dělám adidasku jen z DS - ty vzory jsou na to dělané - na DS - z PDS by se měl dělat znak Nike...

tomaskovamaminka
20. sep 2013

@vera_vila No mozno som si to, asi urcite teda pomylila, vdaka🙂

blka
21. sep 2013

@vera_vila Děkuji.

hricmajka
21. sep 2013

@evka555 dakujem, presne tento vzor som myslela 🙂