Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

blka
31. aug 2013

@janabanc Perfektní vesta. Podle kterého návodu jsi ji prosím dělala? Ta by se líbila i pro mě, ale já bych potřebovala ty vrtulky a mooooc času. Momentálně nestíhám nic, nic nedělám ☹

lenka3007
31. aug 2013

@janabanc ta vesticka je peckova 🙂 prosim ta, podla akeho navodu si robila? nema chybu 🙂

Baby a este mam otazku, kolko gramov tenkej bavlny treba na ciapku pre dospeleho, tak cca, uz je to pekne davno co som hackovala, tak nemam predstavu...

janabanc
31. aug 2013

@blka ja nerobim podla navodou len tak z hlavy

meggi0201
31. aug 2013

Moja prvá hračka 🙂 môjmu krpcovi pre radosť, bol z nej ináč vyhukaný, a už ju nepustí z ruky 🙂

mamamajka
31. aug 2013
tinakari
31. aug 2013

@mamamajka moc hezké 🙂 Je to háčkované nebo pletené?

vera_vila
31. aug 2013

@tinakari určitě je to háčkované

tinakari
31. aug 2013

@vera_vila děkuji. Myslela jsem si to, ale nebyla jsem si jistá. Měla bys návod, prosím? děkuji.

mamamajka
31. aug 2013

@tinakari Háčkované. Ja chytiť do rúk ihlice tak prídem o oči :D

mamamajka
31. aug 2013

@tinakari podla tohto som to robila 🙂

tinakari
31. aug 2013

@mamamajka děkuji za návod 🙂 pletení mi celkem jde, ale háčkovat bych se chtěla naučit. Mohla bych mít na Tebe ještě jednu prosbu? Našla bych prosím Tě ještě někde vysvětlení, co který obrázek znamená? Jediné co poznám, tak je řetízkové oko ☹

vera_vila
31. aug 2013

@tinakari kolečko je řet. oko, přeškrtnuté téčko je dlouhý sloupek a taková ta "pecička" je pecička ze 3 DS, křížek je KS...

lasirena
31. aug 2013

@mamamajka akú priadzu si použila a akým háčikom háčkovala? je to krásne bolerko 😉

tinakari
31. aug 2013

@vera_vila moc ti děkuji.. jsi hodná.. já tohle potřebuji vysvětlit po lopatě 🙂

vera_vila
31. aug 2013

@tinakari a umíš už háčkovat základní sloupky?

tinakari
31. aug 2013

jojo, základy umím, učila jsem se to ve škole na střední a když vidím na obrázku vše popsané, tak pak uháčkuji nebo upletu skoro všechno.. ale jak jsem psala musím mít ty základní věci popsané jednotlivě zvlášť

vera_vila
31. aug 2013

@tinakari tak snad jsem pomohla...

mamamajka
31. aug 2013

@lasirena Ďakujem 🙂 Je to z Elianu klasik a háčikom 3,5. A ten biely golierik netuším čo je to - bol zbytok čohosi čo asi 10 rokov ležalo u babičky v skrini 🙂

tinakari
31. aug 2013

@vera_vila určitě jsi mi moc pomohla.. Jsi moc hodná, děkuji.. 🙂

dagina
31. aug 2013

@janabanc z hlavy, jo?????? TAk to smekám...., mě dělá často problém i návod 😝

madlenka29
31. aug 2013

moje poslední výtvory

jedna sovičková a třetí v pořadí Mimoňovská

lasirena
31. aug 2013

@mamamajka hmm háčikom 3,5? to je zaujímavé aké to máš ty pekné, ja teraz háčkujem zo scarlet, je to bavlnená priadza podobná hrúbkou ako camila a keď som to skúšala háčikom 3,5 tak mi to prišlo také velmi volné tie oká ☹ tak som to vypárala a teraz háčkujem č.0 ale vraj existujú dva druhy háčikov, jeden tip je na priadzu a druhý tuším na vlnu?

vera_vila
31. aug 2013

@lasirena Na Scarlet je třeba háček tak 2,5-3 (Elian Klasik i Camilla je silnější, než Scarlet, na ty používám také háček 3,5) a háčky opravdu existují 2 druhy - na vlnu - číslované dle průměru háčku - 2 2,5 3 atd. a pak háčky na přízi - číslované od nuly - většinou bývají s bílou šestibokou ručkou

zlatickamoje
31. aug 2013
zlatickamoje
31. aug 2013

jinak holky krasna prace

lasirena
1. sep 2013

@vera_vila ano presne tak, tak ja teraz na tú scarlet používam ten háčik 0 s bielou ručkou a nepríde mi to nejak ubité...

kacena1159
1. sep 2013

Žienky nemáte náhodou niekto návod na háčkovanú mikulášskú čižmu???

kacena1159
1. sep 2013

na niečo takéto??

zaneta123
1. sep 2013

tak a pridávam ďalšiu bábätkovskú🙂, robená z elian nicky, prvýkrát som robila z tejto priadze a musím povedať, že ma doslova očarila, jemná na dotyk a pritom objemná, úplne super.)

vera_vila
1. sep 2013

@kacena1159 viděla jsem nějaké anglické...