Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

lussy23
5. feb 2012

@lenkalela nádhera
@julianka777 krásne výtvory

julianka777
5. feb 2012

@lussy23 dakujem pekne 🙂

lenkalela
5. feb 2012

@julianka777 krasnuckeee ,ak ja uz chcem byt taka sikovna🙂

marianna_c_
5. feb 2012

@julianka777
@lucim
@rene82 Ahojte dievcata - skusene háčkarky 🙂 Ja by som potrebovala poradit, som na uplnom zaciatku s hackovanim, zatial sa len ucim rozne navody, ale mam doma len najmansi hacik - 2...zajtra idem do galanterky kupit vybavku...mozete mi poradit ake haciky je najlepsie kupit , myslim velkosti a s akou vlnou vobec zacat hackovat...dakujem za kazdu radu 🙂

pooi
5. feb 2012

Ahojky, tady je teda zase tolik krásných výtvorů.
Musím se taky pochlubit. Tu barevnou jsem velikostně trochu netrefila, tak doufám, že jí bude aspon na podzim 🙂

olalka
5. feb 2012

ahojte dievčatá, neviete mi poradiť, kde by som našla návod na takú tú elfskú predĺženú čiapočku?

lucim
5. feb 2012

@pooi naaaaaheraaaaaaaaaa, ako z casopisu. 🙂
@marianna_c_ ja mam haciky od 2 do 5,5, zavisi od hrubky vlny, na zimu a skoru jar pouzivam akrylove, makksie su v baby uprave, na jar leto potom bavlnu, viskozu, bambusovu tiez idem skusit. aky hacik potrebujes, je napisane na vlne.

lucim
5. feb 2012

@olalka navod nemam, ja som ju hackovala od oka ... zacala som malym koleckom, postupne som pridavala par ociek po obvode, ked uz som bola na obvode hlavicky, tak som ju dokoncila ako beznu ciapku, na koniec brmbolec. 🙂

marianna_c_
5. feb 2012

@lucim Dakujem krasne za radu, nuz nejako zacat musim 🙂

cukricek8998
5. feb 2012

Ahojte...krasne vytvory ... aj ja by som sa chcela naucit hackovat🙂 neviete kde by som nasla na internete dobreho "sprievodcu" ktory by ma to naucil ?

marianna_c_
5. feb 2012

@cukricek8998 ahojky, ja som v tomto osiali , ze sa idem naucit hackovat tiez 🙂 a zatial mi velmi pomohli tieto videa:
http://www.youtube.com/results?search_query=hac...

https://www.youtube.com/watch?v=eqca00LdmAc

snad som pomohla, ja idem zajtra akurat u nas pozriet do galanterky co tam vobec pre hackovanie maju 🙂

cukricek8998
5. feb 2012

@marianna_c_ dakujem pekne jasne ze si pomohla 🙂 tak to skusim aj ja.. 🙂

rene82
5. feb 2012

@marianna_c_ ahoj. väčšína vĺn je na háčik 2-4, ja mám aj väčší 8, lebo som ho potrebovala na určitú vlnu - zimnú. čo sa týka vlny, tak na jar a leto vhodná napr. camilla, gloria,...... v galantérke určite poradia, keď povieš, na aké obdobie to chceš. ak máš konkrétny návod na čiapočku napr. z mimibazáru, tak tam väčšinou baby uvádzajú aj vlnu, z ktorej je vecička urobená. veľa zdaru pri tvorení 😵

olalka
5. feb 2012

@silvia_pp
@lucim ďakujem dievčatá 🙂
ja som sa inak tiež učila podľa videí na nete a skromne sa priznám, že mi to celkom ide 😀

lucim
6. feb 2012

@olalka jasne, vsak sme tu same sikulky
ten navod od @silvia_pp je fajn, len z KS by som to nerobila, to by sa mi nechcelo, aj z DS to urcite bude dobre a hlavne rychlo. 🙂
ochorelo mi dietatko, takze urcite pribudnu nejake hačky hačky 😒 😉

monalisatko
6. feb 2012

@lucim juj tak to vám prajem rýchle uzdravenie ☹

zuzana76
6. feb 2012

ahojte , hladam na MMB navod na hackovane veci a nejakosa tam neviem orientovat, daju sa hladat len rucne prace ako navody a tam mi vyhodi XY roznych navodov na vselico a ked zadam este "hackovana ciapka" tak mi nenajde nic konkretne, ako tam vyhladavate vy? resp odkial beriete navody? dakujem

adrika79
6. feb 2012

ja tiez zacinam hackovat, navody som nasla jednoducho cez google - das si navod na hackovanie ciapocky, navod na hackovanie kvetinky... a klikas, lebo ti vyhodi vela odkazov... ja nemam rada videa, skor popis - na to je dobry mimibazar.sk, napr. ako uz bolo napisane -
http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=6925

adrika79
6. feb 2012

Ja som sa ucila podla tohto navodu
http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=2938

ale podla mna ma tam chybu - v druhom riadku by som nerozhackovavala vsetky ocka, ale len kazde druhe - ked som rozhackovala vsetky, potom sa mi to vlnilo - tych ociek bolo prilis...ale mozno som len nieco nepochopila, lebo ja zacinam od minuleho tyzdna.... podla mna v 2.riadku rozhackujes kazde 2 ocko, v 3.riadku kazde tretie, v 4. riadku stvrte a tak...

rene82
6. feb 2012

@zuzana76 keď si dáš českú stránku mimibazar.cz, tam si daj návody a tam je to rozdelené na háčkovanie, štrikovanie, šitie,..... na slovenskom je to spolu pod ručnými prácami. takže ja väčšinou kukám ten český

zuzana76
6. feb 2012

dakujem vam, no dala som si aj do googlu, tak idem popozerat co najdem a aj ten cesky MMB skusim

@letuskah idem pozriet aj tie tvoje, to som uz minule pozerala a ta korytnacka nema chybu, to asi na maskarny, nie?

silvia_pp
6. feb 2012

@olalka keď podľa videa,tak tento návod je tiež super na elfskú čiapku

https://www.youtube.com/watch?v=DBoPhowrDVY
marianna_c_
6. feb 2012

@rene82 mozem poprosit o radu??? Dnes som bola u nas v galanterke a kupila som si vlnu, je na nej napisane ze potrebujem hacik 3,5, to chapem, ale ako je mozne, ze ho tam nemali ☹ ukazala mi najvacsi co mali, a to bolo od nejakej ceskej firmy, kde bolo cislo 0, tak som ho teda kupila, ale ten zodpoveda presne mojmu c.2 co mam doma :-/ ja som z toho cislovania akosi mimo... ak by si mi vedela poradit mozno nejaku internetovu stranku kde sa daju kupit take haciky, aby mi to cislovanie sedelo... velmi pekne dakujem za kazdu radu... 🙂

letuskah
6. feb 2012

@marianna_c_ ono sa tie haciky co su na tu jemnu priadzu nejak inak cisluju ci co, ja v tom mam chaos ale to ze nemali je uplne bezna vec, proste musis chodit po galanterkach a zhanat alebo objednat z netu 😉

@rene82 ha a ja som vzdy pozerala len slovensku mmb stranku, dakujem

@zuzana76 hej, zajtra maju karneval tak som zvedava co z toho donesieme domov a v akom stave 😀 😀 😀

letuskah
6. feb 2012
marianna_c_
6. feb 2012

@letuskah dakujem za odpoved, ...tak ale ake mam teda pozerat napr. na tom nete, mam sa sutredit na cislovanie v mm, teda 3,5 mm a pod, to bude sediet aj na tu priadzu, ci ako???

letuskah
6. feb 2012

@marianna_c_ ano bude, hladaj tie co mas na vlne napisane 😉 ja som sa raz na to pytala v galanterke a kukala na mna ako na debila tak sa riadim infoskou na vlne, ale casom zistis na aku ti pasuje aky hacik, mozno budes pouzivat vacsi mozno mensi podla toho ako budes zatahovat alebo ak budes chciet aby to bolo volnejsie alebo pevnejsie

rene82
6. feb 2012

@letuskah na českom je toho omnoho viacej, tak pokukaj a tvor 😉