Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

julianka777
11. mar 2012

@rene82 presne 🙂 ta co je na spodku je z kaufu a ta druha z galanterky

lussy23
11. mar 2012

@rene82 a tie lupienky stačí len normálne prišiť?

moncikyta
11. mar 2012

zienky posim vas nemate nejaky navod ako sa robi hackovana ciapka s uskami? dakujem

lenkalela
11. mar 2012

@monalisatko dakujem

rene82
11. mar 2012

@lussy23 záleží od návodu. ja keď robím samostatné lupienky, tak ich robím tak, že obháčkovaním ich spájam. obháčkujem prvý list, po dokončení priložím druhý a pokračujem a tak až do konca. keď mám všetky spojené tým obháčkovaním, tak ich spojím do kruhu pevným očkom (s tým prvým lupienkom). stred je prázdny, tak tam dorobím kruh, prišijem ho o lupienky a potom spolu na čiapku

rene82
11. mar 2012
lelkesova
12. mar 2012

@lenkalela Ahojcek,prosim ta nemohla by si mi dat návod na ten klobucik?Dakujem. 🙂

zuzkazv
12. mar 2012

ahojte baby 🙂 , rada by som sa k vám pridala začínam s háčkovaním momentálne robím svoju štvrtú čiapočku, chcem sa opýtať na tie veľkosti vám to sedí? lebo ja ked zmerám hlávku a vydelím 3,14 stále to potom musím prerábať a pri jednej čiapke páram aj tri krát, závisí to isto aj od priadze, nemáte náhodou na toto nejaký fígeľ?? a ešte sa chcem opýtať nemáte náhodou návod ako sa hačkuje dlhý stlpik do V?

rene82
12. mar 2012

@zuzkazv mne to podľa tabuliek väčšinou sedí. je jedno, či je priadza tenšia, či hrubšia, lebo to závisí od tej placky (pri tenkej priadzi je počet riadkov v základnej placke väčši, než pri hrubšej). a v zásade platí to, že číslo, ktoré ti vyjde po vydelení s 3.14 treba radšej zaokrúhliť nadol. ak ti vyjde napr., že placka má mať 15,6 cm, robíš kruhy a dostaneš sa napr. po 14,8cm, tak už ďalšiu radu /rozširovaciu/ nedávaj, už háčkuj rovno. lebo keby si pridala ešte jednu, tak je to už +cca 2 cm, čiže 16,8 a to by už bolo moc široké 🙂

zuzkazv
12. mar 2012

aha, no ja som zaokrúhlovala nahor 😀 dík moc za radu dúfam že toho párania už bude čím dalej tým menej 🙂 @rene82

dida84
12. mar 2012
lelkesova
12. mar 2012

@lenkalela Velmi pekne ti dakujem 🙂

moncikyta
12. mar 2012

@dida84 dakujem 🙂 , no myslela som skor tie uska hore ale uz som na to prisla 🙂

lucia32
12. mar 2012

Na sklade Elian Nicky...viac ako 20 odtieňov... http://www.mimibazar.sk/bazar.php?album=221569

adrika79
12. mar 2012

Baby, robim reliefny stlpik, ale nejako mi to nevychadza - ako sa to robi, ked otacam placku na ciapku - kde robim reliefny? robim klasika relkiefny, ale nejako mi to uteka a nevychadaza mi to pekne?... je to len vec cviku, ci ked otacam sa to robi inak? je to na tmavohnedej vlne, tak aj figu vidim... vdaka

julianka777
12. mar 2012

zirafka 🙂

tretulka
12. mar 2012

@lucia32 aky je rozdiel medzi elian klasik a elian nicky? teraz robim z vlnou klasik, chcela by som nieco letnejsie na klobucik, co by si mi poradila? dakujem 🙂

rene82
12. mar 2012

@adrika79 keď ho otočíš, tak to robíš opačne. tz ak z "peknej" strany robýš predný reliéfny, tak z opačnej robíš zadný reliéfny

rene82
12. mar 2012

@tretulka môže byť aj tá nicky, alebo camilla, katka, kačenka

tretulka
12. mar 2012

@rene82 dakujem

evelin116
12. mar 2012

babule poradte daky fajny navod na baret ale nechcem s reliefnym vzorom to som uz skusala a nelubi sa mi to

saskarisko
12. mar 2012

ahojte,
prosim vas aku vlnu resp. priadzu idete pouzivat na jarne ciapky popr. celenky. dakujem
@lucia32 - je nejaka min. hodnota, v ktorej musi byt obj. urobena ?

denisaaa23
12. mar 2012

@saskarisko catania,limone,red heart baby...

lussy23
12. mar 2012

@rene82 ďakujem
@julianka777 nádherná

lucia32
13. mar 2012

@tretulka oba eliany sú 100% akryl, ale klasik je vyzorom a hmatom akoby vlna a nicky je taka česaná, skôr ako bavlna, vhodná na jarné čiapky, je certifikovaná, takže velmi vhodná pre bábätká i deti do 3 rokov...

lucia32
13. mar 2012

@saskarisko ahoj, nie nie je žiaden limit...

deniskateniska
13. mar 2012

ahojte kocky vcera som zbuchala plavky - spodok nejdem robit to tak do dvora som urobila z vlny co mam doma ani neviem co to je lebo to je z vyparanych svetrov co ujo predavaju tak netusim co to je... ale este zohnat daku krajsiu a lepsiu na to a parada 🙂

lucia32
13. mar 2012

Pridávam jednu vzorku z Kačenky priadze- tá ružová adidaska ( možno ju poznate aj pod názvom Kája - iná firma ) je hrubšia ako camilla ale hačkuje sa z nej celkom dobre, ale na pohmat je mäkkšia 🙂)) Ešte vyskúšam pleteninu...
A jedna Nextova na zakázku

lucia32
13. mar 2012

@deniskateniska ty si iná šikulka 🙂))