Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

zuzuh
2. okt 2011

@monika0001 Krasne 🙂 Sikovna a hlavne rychla - mne by taketo vytvory trvali aj tyzden 😉

zuzuh
2. okt 2011

@monika0001 Mozes aj mne dat vediet co to mate za skupina na FB? Inspiracii nikdy nie je dost 🙂

letuskah
2. okt 2011

@alenv no ja som obila podobne akurat som do prveho ocka spravilakratky stlpik a potom dlhe tak skusim este raz, mozno bvy to nebolo na zahodenie 😀

@monika0001 krasne veci a krasne to aranzujes na fotenie, to sa mi paci no a modelka nema chybu, len nech ti ju manazeri nerozchytaju 😉

apulovrik som na mldom nefotila lebo vyzera hrozneeeeeeeeeeee, nejak sa to natahuje divne 😝 asi blba vlnatu to je

zet83
2. okt 2011

holky, tak se opičím a jsem tady taky. Začalo mě to hrozně bavit, ale nějak mi to prostě nejde. Zatím raději jen trénuju a trénuju rovné "šály" k nepoužití.

monika0001
2. okt 2011

@zuzuh
@letuskah - dakujeeem 🙂

Zuzu tebe píšem IP.. 😉

snehovavlocka
3. okt 2011

@letuskah ten svetrik je krasny....to je strikovany,ci hackovany?
@monika0001 aj mne posles IP? 😉

pata31
3. okt 2011

@monika0001 ozaj nadherne vytvory, aj ja chcem IP 😉
ja som teraz toto robila, ale mi to trvalo neskutocneeee, mi dava zabrat toto tehu, unavena som hrozne.... 😅
a uz vlastne zimne bekovky su ta fialkova a biela...a ku bielej kolieskovy salik a ku fialovej este dorabam kvietkovany salik a stucky mi este treba...

monika0001
3. okt 2011

@pata31 naadherneee

monika0001
3. okt 2011

@zuzuh prosim ak si tu neposles ten link kockam do ip? Ja som momentalne cez mobil a nejde mi to takto ☹
Dakujem :-*

zuzuh
3. okt 2011

@monika0001 Poslala som ip @pata31 @snehovavlocka

monika0001
3. okt 2011

@zuzuh - Ďakujem moja 🙂

atrami
3. okt 2011

@monika0001 , šikulka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Keby som sa nehanbila, tak by som ťa aj poprosila uhačkovať pre nás 😀

letuskah
3. okt 2011

@snehovavlocka strikovany je

snehovavlocka
4. okt 2011

@letuskah velmi pekny....len syn si nechce dat vysvetlit,ze na chlapcov sa tazko hackuje,ze chlapcom sa viac hodi strikovane oblecenie 😅

lucia32
4. okt 2011

Ahojky...jedna otázka do éteru...toto pončo som začala štrikovať podla návodu 1 riadok hladko, 2. riadok obratko, ale spod sa mi potom krútil, musela som to potom obhačkovať a ešte aj zahnúť a zašiť a aj tak to neostalo dokonalé. Teraz potrebujem jedno upliesť pre kolegynku a chcem aby to bolo " tip-top " ako začať spodok? Patentovym vzorom? Jedno očko hladko, druhé obratko? poprípade 2 hladko 2 obratko, budem robiť na ponožkovych ihliciach, aby som nemusela zošívať, tym padom budem hačkovať dookola hladko, ako by ste to riešili vy????

letuskah
4. okt 2011

@lucia32 ja by som zacala 4 riadky hladko, jeden obratko a potom zase hladko a spodok by som na riadku obratko zahla a zasila, asi by som sa neondela hackovanim ani nici inym...

@snehovavlocka ja som mensiemu hackovala vestu a starsiemu som tiez chcela, podla mna s da hackovat aj chlapcom akurat ze nemozes robit muslicky a podobne ale len obyc stlpiky, toto som robil mensiemu
https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/pletieme-a-hackujeme-pre-deticky/ prispevok z 26. máj o 23:14 😉

lucia32
4. okt 2011

@letuskah díki...aj to nie je zlý nápad, vyskúšam....vdaka...

ellysa
5. okt 2011

@monika0001 nádherné, môžem sa spýtať aká je tá chlpatá vlna?

a akú vlnu by ste mi poradili na zimnú čiapočku-hačkovanú???

azuz
5. okt 2011

@pata31 nadherne ciapocky 🙂

azuz
5. okt 2011

a tu su moje najnovsie vytvory, len sa mi v poslednej dobe nedari pekne nafotit... ☹ uz by asi trebalo novy fotacik 😀

azuz
5. okt 2011

a este nieco pre mojho samka 🙂

azuz
5. okt 2011

hehe, no 2 x mi dalo jednu capicu

letuskah
5. okt 2011

@lucia32 jej az teraz som si vsimla ze som tie linky chcela adresovat @snehovavlocka tsk baby sorry domotala som to.
ale @lucia32 este ma napadlo dnes k tomu poncu ze teraz strikujem bolerko z jednej burdy a oni spodny lem a lem na rukavoch robia tak ze urobia hladko 4 riadky, potom jeden riadok robia tak ze hladko zostrikuju vzdy dve ocka a jedno nahodia na striedacku a potom dalsie 4 riadky hladko a zahnu to na tom stridavom a zasiju a ma to taky pekny vlnkovany lem

pata31
5. okt 2011

@azuz dakujem, aj tvoje velmi peknucke 🙂 opica bombova 🙂
@ellysa ja kupujem read heart baby, alebo katku ci ako sa to vola a davam dvojmo...

helimama
5. okt 2011

po 13-tich rokoch som opäť prepadla mojej vášni a toto je prvý výsledok (dúfam, že nie posledný) 🙂

snehovavlocka
6. okt 2011

@helimama krasne....podobne som videla v poslednej diane baby,ci ako sa to volal ten casopis.aj som sa chcela do toho pustit,len to si vyzaduje viac casu.ale krasne ti vysiel 😉

monika0001
6. okt 2011

@atrami - ty si aka koza!!! Dorobim objednavky a volam Ti 😉

@ellysa - asi myslis magali 😉 je velmi prijemnucks a makkuck

monika0001
6. okt 2011

@ellysa - ja robim pre deti s katky, baby a velmi super je ta magali 😉
Pouzivam obcas aj lada ale to pre vacsie bo je troska tvrda ale tepls. Tu Katku davam ale dvojmo 😉

ellysa
6. okt 2011

@monika0001 ďakujem, dá sa tá magali niekde zohnať?