Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

letuskah
9. nov 2011

@chanella jej dobre vediet 🙂

par mojich vytvorov, ciapka a nakrcnik nie moc vydarene pre starsieho a ciapka pre mna 😵 este daco som spravila ale az ked to dorazi k majitelovi 😉

chanella
9. nov 2011

@letuskah dakujem pekne 🙂 prave pozeram na mimibazare a su tam fakt dobre navody napr http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=5283, a podsitie http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=8020

letuskah
9. nov 2011

@chanella to si pekne nasla, ja na tom mimibazare nikdy nic nenajdem a vy tu vsetci davate super veci 😖

chanella
9. nov 2011

@letuskah 🙂

vlastusss
9. nov 2011

@chanella jani tu usanku som uz robila... 🙂 🙂

vlastusss
9. nov 2011

@dievcatko84 jeeej tak to musi byt krasny pohlad ako hackujete dve 🙂 🙂 🙂 napr aj ted by som mohla ale som taka unavena ze ledva hladim a urobila som dva riadky na ciapke a idem spat asi 😝 😝 😔

vlastusss
9. nov 2011

@chanella http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=5818 a este tieeeto vypadaju eno nunoo 🙂

vlastusss
9. nov 2011

babyyy vy ste take skusene....budem odvazna ked sa chcem pustit do niecoho takehoto???
http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=4807 kolko vlny budem potrebovat cca.....na 80centimetrove dieta 😀 😀 😀

iloha
10. nov 2011

@vlastusss záleží od tlouštky vlny a háčku 🙂
velikost cca 86 asi cca 3,5 - 4 klubka

dievcatko84
10. nov 2011

@vlastusss dam niekedy foto 😉 ako nam to ide v "dvojke" 😀 podla mna nie si taka odvazna, je to jednoduche 😉 tam je napisane, ze 5 klbiek,ale ako vravi @iloha je to od vlny a hacika zavisle. Radsej si kup viac, ved ked ostane urobis ku tomu nieco 😉

vlastusss
10. nov 2011

@dievcatko84 no ja robim najradsej s vacsim hacikom a hrubsou vlnou alebo ked nieco male tak s trojkou... 🙂 🙂 no uvidim.pak hodim ak sa mi to podari.len mi to bude hadam aj tyzden trvat 😀 😀 😀 😀 😀 😀

baskaj
10. nov 2011

Kocky pliiis, ake cislo hacika je americky hook D? Neexistuje nejaka tabulka, ktora porovnava ich a nase haciky?

bisy
10. nov 2011

@baskaj Mozno ti toto pomoze

letuskah
10. nov 2011

@vlastusss jej pekne satocky, podla mna to zvladnes lavou zadnou 😉

vlastusss
10. nov 2011

@letuskah este som nasla taky svetrik tak mozno sa pusim do neho-bez kapucky...dufam ze to zmaknem 🙂 🙂 🙂

dievcatko84
10. nov 2011

Kocky, idem sa aj ja pochvalit 😉 Moje najnovsie vytvory 😉

chanella
10. nov 2011

@vlastusss dik Vlasti, su krasne, dam navod svokre 🙂 uz som kupila aj vlnu a hacik 5. Kolko vlny treba na taku usianku? Lebo chcem trojkombinaciu podla tej ruzovej na obrazku: ruzova bude hneda, biela bude oranzova a tmavoruzova bude kremova. mam po jednom klbku.

magali
10. nov 2011

ahojte dievcata.. ja som nikdy nehackovala, ale chcem to vyskusat, uz som rok na materskej vecer ked maly zaspi mam cas, lebo akosi nemozem spavat, tak som sa rozhodla ze to skusim.. nasla som nejake videa s postupmi, nezda sa mi to velmi zlozite, len neviem aku mam kupit priadzu a hacik je len jeden alebo to je nejako na velkosti? mozete mi poradit co si mam na zaciatok kupit? dakujem za kazdu radu

tintinka
11. nov 2011

@dievcatko84 prosim ta, ako si robila ten salik? mam doma taku bambulkovu, tak hladam inspiraciu..

vlastusss
11. nov 2011

@chanella no ja som robila este taku modru alebo do fialova, tak tam som minula ...vlastne ked nad tym ted rozmyslam tak ja som kupila jedno krlbko takeh hrubsej a s toho som spravila tu s tym kvetom a este jednu usanku ale musim najst obrazok.... 😉
tiez som pouzila patku hacik....tak sa mi fajne snim robi 🙂 🙂

chanella
11. nov 2011

@vlastusss ta je krasna! takze mi tie tri klbka uplne stacia ked to bude rozdelene farebne rovnako? A tuto si podla akeho navodu robila? Ci uz len sama podla seba?

snehovavlocka
11. nov 2011

vy ste take sikovne....kedy to stihate?

snehovavlocka
11. nov 2011

teda,baby....vy ste sikovne.ani vas nestiham vsetky chvalit 😀 😀 😀
ja som konecne dokoncila svetrik pre nase mimi 😅

ucitelka70
11. nov 2011

šikovné ste veru, aj ja som štrikovala veľa, poslednú dobu radšej šijem, háčkovať viem, len ma to tak nebaví...... ale mám za veľké vrece kadejakých páraných vĺn, čo s tým? rozmýšľala som nejaký tkaný koberček, ale ako? rada by som zrecyklovala všetky kúsky vlny aj látky, čo mám, ľúto mi je vyhodiť a fakt berú miesto...

vlastusss
11. nov 2011

@chanella dakujem...no to je podla toho navodu co si hodila sem..usanky pre holky i kluky....podla mna ti budu uplne stacit.. 😉 😉

tintinka
11. nov 2011

@ucitelka70 ja sa chystam na deku zo zvyskov tiez, len neviem kedy 😝 ale takto by som ju chcela robit http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=5970

vlastusss
11. nov 2011

@tintinka ja som nasla nieco taketo 🙂 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=a8DYHe5-jTU
dievcatko84
11. nov 2011

@magali ahoj 😉 No ked pojdes do galanterky tak si vsimni, ze na kazdom klbku je napisane aj aka je potrebna velkost hacika. urcite zacni s takou 3 - 3,5 lebo pri mensich ti to pojde pomaly a zbytocne ta to odradi a zase pri velkych aby si lepsie vedela odhadovat velkost moze to skreslovat. 😉 DRzim palce!

@tintinka je to strikovane 😉 normalne nahodis (ale tak, ze len obtocis okolo ihlici tu nit medzi bambulkami) a potom robis stale hladko,ale dolezite je robit hladko vsetky ocka aj krajove! lebo inak to strajkuje 😉

@ucitelka70 z takych paranych sa paradne robia deky 😉 mozes robit stvorce,alebo jednoducho len pas a stale men ked ti skonci 😉 pripadne si ich nastirhaj na nerovnomerne kusky a tak hackuj 😉 pri hackovani mas hrubsie a sa ti rychlo pomina 😉 a mozes to aj podsit aby bolo teplejsie 😉 hm? 😉

@tintinka no ten hexagon je oriesok..ono sa to pekne hackuje,ale zo zosivanim je to kadejake, musis mat fakt velmi podobne hrubky vln...aby to pekne sedelo..

dievcatko84
11. nov 2011

@snehovavlocka tu je ten moj so sovickou 😉

snehovavlocka
11. nov 2011

@dievcatko84 krasny je....ja som urobila chybu,ze som ubrala ocka po bokoch (k rukavu) a potom sa mi zle dorabali rukavy. inak je robeny tak,ze ten predny diel je na pravej strane pevny a na lavu sa pripina gombikmi (to aby som nemusela miminku cez hlavu obliekat; snad som to napisala zrozumitelne 😅 ). a ocka mas lepene pohyblive oci? (slabo to vidno na tej fotke,tak sa pytam)