Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

letuskah
12. feb 2012

@lucim v pohode, poslem, ale akoze zas tak moc ich nie je 😀

lucim
12. feb 2012

kto ma to tu motivoval tym puzdrom na mobil? konecne maaaaam aj ja, vcera pred zaspanim 🙂 uz sa mi snad nedoskrka a snad dlho vydrzi 🙂

@letuskah ty si aka vsestranna sikulka, palec hore 🙂

lucim
12. feb 2012

@letuskah ja budem rada, lebo este som si dala zavazok, ze do detskej izby, co prave chystame, porobim do maja par kosikov, nech je tam trosku system. 🙂 pisnem ti IP . diiiiiiiiik

monalisatko
12. feb 2012

@lucim ďakujem, tak som správnej písala 🙂 dúfam že si to všimne. Jaj dievčatá, o čom to vy tu rozprávate????? ☹ Aké pletenie z papiera???? Prosííííím vysvetlenie, lebo zííííííráááááám 😨

monalisatko
12. feb 2012

ja som dnes spravila jednu štucňu a práve som ju aj vypárala, lebo nechápem ako som si nemohla všimnúť, že mi ubúdajú očká 😠 😠 😠 Teraz strčím deti do vane a idem na to znova. Asi ani spať nepôjdem, taká som nahnevaná 😠 😠 😠

lucim
12. feb 2012

@monalisatko hmmmm, obrazok ti sem neprasknem, ale do posty ti dam ... co... moje? ci aj navod? :D a nemas zac.
a nebud nahnevana. stucna bude este krajsia. 🙂

monalisatko
12. feb 2012

@lucim 😀 no tej štucni radím aby bola krajšia, lebo musím spraviť 3 páry 😅

lucim
12. feb 2012

@monalisatko 3 pary??? sak mas 2 😲 😲 😲
ja sa neviem dokopat urobit 3 kvetinky, 2 ciapky pre kamosku hotove, len tie kytky sa mi dnes nechce ... ale tusim uz v hlave dozrelo, ake budu ...
jaaaaj , idem hladat kytickovy link ....
pre tie, co vedia hackovat podla schemy : super inspiracie https://plus.google.com/photos/1027946876184583...
a na mmb_cz toho je kopeec, neviem, aku presne chces , komu to hladam? http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=7948
http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=7345
http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=7318
...

monalisatko
12. feb 2012

@lucim 😀 😀 😀 ano mám 2 😲 ale sestra má dcérku v Lisinom veku a kúpili sme rovnaké vesty na jar a ja som urobila každej k tomu čiapku a teraz chcem ešte tie štucne. Však kuk fotky, predstavujem naše 3 grácie a ich čiapky 😀
na tej fotke sa poobliekali a robili si discotéku

deniskateniska
12. feb 2012

@monalisatko no to je ako pletenie kosikov z prutia len si urobis z papiera rulicky 😀
@lucim 🙂 no rulicky uz idu jedna radost som zvedava ako pojde pletenie 🙂
@letuskah ja nemozem zohnat tiake kosicky ake chcem do obyvky tak si vyrobim sama, kym este nie je drobcek na svete a po veceroch ked romanko spi pri nom sa neda bo chce vsetky rulicky brat a lamat a hrat sa s nimi 😀 😀

lucim
12. feb 2012

@monalisatko no to su ale partacky.. v ciapkach a stuckach budu kuzelne 🙂
@deniskateniska urcite to pojde ... mne matko tiez zo zaciatku bral rulicky, ale dal si vysvetlit, ze len 1 mu vyclenim a tou potom oplieskaval cely dom. da sa s nim dohodnut. 🙂 ale do kazdeho vacsieho kosa musel vliezt, este skor ako nasa macka. 😀

julianka777
12. feb 2012

kocky nemate niektora navod na saty?pre dcerku...ale nejaky jednoduchy 😀

monalisatko
12. feb 2012

@lucim no to teda sú. skoro denne sú spolu, takže vlastne sú skoro ako sestry. Tak na dnes sa lúčim, lebo takto štucne nebudú 😀 Prajem každej šikulke príjemné oddychovanie s háčikom alebo ihlicami 🙂

monalisatko
12. feb 2012

@deniskateniska ďakujem, zlatá to @lucim mi už aj poslala návod, tak po štucniach to určite vyskúšam 🙂

lussy23
12. feb 2012

@lucim krása
@monalisatko krásne dievčatká aj čiapkočky

adrika79
12. feb 2012

@lucim Jasne, ja mam cas, len dokoncujem ciapocku, dcerka je chora, budi sa, tak vela nenstrikujem...
inak som sa chcela opytat - strikujem klasicky navod, ze v 3.riadku rozpletam 3.ocko, v 4.riadku 4.ocko a td, dorobim placku potrebnej velkosti a uz nepridavam, ale mam pocit, ze moje ciapky su prilis ,,hranate", ako dno misky, nie take ,,šišatejšie" ako maju ine baby na foto... skusala som rozne nite i vlny, uz 3.ciapocka je taka - na hlavicke to celkom sedi,a le trosku sa to vlni...

reiva
12. feb 2012

@rene82 Ja som sa dosť natrápila, kým som prišla na to ako štrikovať šál a trvá to dlhoooooo. Prešla som na čiapky a detské vestičky 🙂 skúšala som už aj svetrík, ale akosi som nezvládla techniku rukávov, keď na to budem mať chuť, tak sa na to vrhnem... no a teraz skúšam tie čiapočky na kruhovej ihlici 🙄 a nejde mi to , vždy sa zahrčkám ☹ čiapky robím len na dvoch, len potom vidieť ten spoj a to sa mi nepáči.... pozerala som háčkované vecičky tu na tejto diskusii a jednak sa mi zdali oveľa krajšie... len si to neviem predstaviť s jedným háčikom 😅

@adrika79 Ja to ešte neviem posúdiť, akurát minulý týždeň som skúsila uháčkovať taký kvietok, v knihe som mala návod, ale sa mi to vyvliekalo, tak som to nazatiaľ nechala tak, lebo sa pasujem s pletením, teraz skúšam do kruhu a nejde mi to

deniskateniska
12. feb 2012

@lucim 😀 😀 no nas romik si da povedat tak na minutku a potom si povie "to uz asi neplati tak skusim znova" 😀 😀 uz mam kusok upletene ale musim dorobit rulicky 🙂 celkom mi to ide len musim dostat cit aby som mala rovnake rulicky 🙂

rene82
12. feb 2012

@reiva háčkovanie je určite jednoduchšie. pokukaj na www.mimibazar.cz alebo .sk (cz je lepší) v sekcii návody a háčkovanie. na kruhovej ihlici sa mne osobne robia ťažko malé čiapočky, lebo to lanko je moc dlhé. ja radšej robím na 5-tich ihliciach - to je vlasnte to isté, štrikovanie dokola.
a háčkovanie vyskúšaj. tiež sa dajú robiť pekné bolerká, svetríky a tak a je to jednoduché. chytí ťa to viac, ako štrikovanie si myslím 😉

evelin116
13. feb 2012

baby tak konecne som to dokoncila...sa tesim..potom pridam aj foto s modelkou

letuskah
13. feb 2012

@evelin116 velmi pekne to vyzera 😵

baby mne vcera vecer mlada rozmotalo tri velke klbka vlny a dve male a roznosilo to po byte, mna skoro svihlo, ale uz je vsetko zmotane a odlozene 😝

evelin116
13. feb 2012

@letuskah dakujem dlho som spekulovala aku vlnu mam pouzit a ci bude stacit

deniskateniska
13. feb 2012

@letuskah 😀 😀 mne tak romanko roznosil a navyse k tomu aj "hackoval" tak to bolo douzlene 3 hodiny som jedno klbko zmotavala 😀 😀

katkaaalex
13. feb 2012

Dievcence, poradte mi 🙂 Zacinam s hackovanim a neviem kde robim chybu - alebo to tak ma byt, zacinam ciapocku a stale to mam take tuhe, nepoddajne, myslite, ze vela utahujem alebo to tak ma byt? Moja mamina ked nam ustrikovala ciapocku tak bola vzdy taka jemna, prijemna. Vlnu mam taku strednu - nie hrubu ale ani velmi tenku a hacik c.3. Dakujem za rady🙂

letuskah
13. feb 2012

@katkaaalex no mozno mas maly hacik na tu vlnu, vtedy byva tuhe, skus vacsim hacikom 😉

@deniskateniska to je tiez slusne, sa zabavaju tie deti na ukor nasich nervov 😀

katkaaalex
13. feb 2012

@letuskah ale potom sa mi zase robia take velke dierky aj a ja by som chcela hrubsiu ciapocku, myslis, ze robim niekde chybu??

letuskah
13. feb 2012

hm tak neviem a aky vzor robis?

letuskah
13. feb 2012

@katkaaalex jaj a ma napadlo ze hackovane je trohu tuhsie ako strikovane tak mozno tam je ten rozdiel

katkaaalex
13. feb 2012

@letuskah ano, aj ja si to myslim...

evelin116
13. feb 2012

@lucim
@katkaaalex
@letuskah baby neviete mi poradit ako sa vola ten matterial co sa vypchavaju plysaci ako sa vola? alebo mi poradte co je najlepsie na vypchatie plysovej hracke