Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

bv_alexandra
28. feb 2012

@rene82 nie mala som na mysli pumu aplikáciu. skusim ešte raz: http://hackovane-cepicky.freepage.cz/navody_na_...

letuskah
28. feb 2012

@bv_alexandra no mne sa to takto javi, zacinas retiazkou od zlteho kruhu, poto spravis vrchne stlpiky - 5 KS a 5 DS a pokracujes chvostom - tam retiazka, spat stlpiky, vrati sa na uroven tela a pokracujes v smere sipky, spravis hlavu, obkrutis sa okolo zlteho bodu a ides k spodnej nohe - zase tam retiazka a spat stlpiky, potom pokracujes smerom k modrej kocke 😉

rene82
28. feb 2012

@bv_alexandra začneš na 30 retiazkových očkách. pokračuješ 5 krátkych stĺpikov, 5 dlhých stĺpikov, z posledného stĺpika urobíš 10 retiazkových očiek, do predposledného 9-teho urobíš 3 krátke stĺpiky, do zvyšných 8 ro tiež po jednom krátkom stlpiku (hotový chvost). pokračuješ na základnej retiazke 6 krátkych stlpikov, 3 dvojité dlhé stlpiky, 1 dlhý stlpik, 1 kr. stlpik, z toho kr. stlpika 3 retiazkové očká, 2 kr. stlpiky, 3 ro, 1 dlhý stlpik, do posledného ro (z pôvodnej retiazky) urobiť 5 kr. stlpikov a dostali sme sa na spodok retiazky. pokračujeme 4 dlhé stlpiky, 1 kr. stlpik, do neho 10 ro, do 9ro urobiť 3 kr. stlpiky a do zvyšných 8 po jednom kr. stlpiku, 4 kr stlpiky, 4 dlhé stlpiky, 7 kr stlpikov, 4 dlhe stlpiky, 5 kr stpikov. ukončiť PO. koniec.
snáď sa to bude dať pochopiť 😉

bv_alexandra
28. feb 2012

no skusim to a začinam tak že pichnem do toho 30teho očka priamo ano? baby toto bude moja prvá hačkovaná práca. .) čiapočka dnes dokončim potom dam foto. 😝

rene82
28. feb 2012

@bv_alexandra pomýlila som sa. urobíš 34 ro, a ten prvý kr stlpik urobíš do 30-teho očka.

nella0305
28. feb 2012

@bv_alexandra Ahojky, holčiny Ti to tu krásně vysvětlily. Já mám raději kreslené návody, tak proto mi tam chybí popis 😎 ano,,uděláš řetízky a pak se to dělá dokola- v druhé řadě se Ti už puma vytvaruje 🙂 ocas a nohy jsou řetízková očka a pak se po nich zase vracíš- pícháš do řetízku.
Dej vědět

evelin116
28. feb 2012
baskaj
28. feb 2012

kočky, nevie náhodou niekto, ako sa robí takáto vzorka? Alebo aspoň ako sa volá, lebo je úplne úžasná! http://www.sashe.sk/anthony/detail/slahackove-v...
http://www.sashe.sk/anthony/detail/smotanova-ka...

letuskah
28. feb 2012

@baskaj neviem ale ten nakrcnik vyzera makkucko 😵 😵 😵

monalisatko
28. feb 2012

@evelin116 jéééééj,ten je krásny 🙂 🙂 🙂

zz134
28. feb 2012

Kocky prosim Vas chcem ustrikovat takuto nejaku ciapocku tak na polrocne babo. Kolko si mam nahodit ociek pls? Dakujeeeem!

bv_alexandra
28. feb 2012

Takže hotovo. Moja prvá hačkovaná čiapka je na svete. ČO poviete? 😝 🙂

rene82
28. feb 2012

@zz134 záleží od toho, akú máš vlnu hrubú. najlepšie si je urobiť vzorku, alebo na vlne aj býva niekedy napísané, že koľko očiek treba na 10x10 cm. a obvod hlavy je u tákeho bábätka: http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=3925

rene82
28. feb 2012

@bv_alexandra
@rene82 super. a tá puma išla ľahko?

tunylyk
28. feb 2012

@bv_alexandra sikulka 🙂

bv_alexandra
28. feb 2012

@rene82 asi tri krát som prárala ale potom som to už zvládla 🙂 😉

zz134
28. feb 2012

@rene82 no na vlne je ze 22m,30R...to je ze na vysku 30riadkov =10cm a dlzku 10cm = 22M ? co je to M?
dakujeeeem

zz134
28. feb 2012

@adrika79 vav ta beckovka je kraaaasna! nevies mi poradit postup ko na to? Z hackovania viem iba prutik a rada by som sa to naucila,,,,dakujeeem

adrika79
28. feb 2012

@zz134 Ktora? :D ja som len cca 3 tyzdnovy amater, takze ti preposlem link, odkial som sa to naucila, len ho pohladam...
http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=2938
ak by ti nieco nesedelo, kludne tu napis, aj ja aj baby ti poradia... 😎

zz134
28. feb 2012

@lucim uzasna! baby vy ste take sikovneeeeeeeeeee! ja to vobec neviem :(

zz134
28. feb 2012

@adrika79 ta s tym siltikom. Teda vsetky su krasne ale my cakame chlapceka tak sa chcem naucit tie chlapcenske 🙂 vav na to ze 3tyzdne tak si uzasna!krasne vytvory! A porad pls. Aky si mam kupit hacik a aku priadzu ci akos a to vola?

adrika79
28. feb 2012

@zz134vdaka. Ta chlapcenska je z vlny, ale to je jedno,,, na jar je vhodna Camila, Lemone... a ine, ake budu mat u vas v galanterke...podla vkusu i ceny... podla vlny - bavlny je aj hacik - na kazdej je to napisane, aky hacik... len striedas farby - bielu a modru - priviazes si vlnu - bavlnu... ostatne v poslanom navode... 😉 a na zaciatku len skusaj a skusaj a budes mozno parat a parat, ale pojde to... mne napr v tom navode nesedi, ze mam zacat na 18 stlpikov - mne je vela, ja zacinam len na 14, inak sa mi robi obrovska ciapka vlni sa....

rene82
28. feb 2012

@zz134 no neviem, ale môžu to byť očká. je to naznačené pri takom štvorčeku?

zz134
28. feb 2012

@rene82 ano. Tak to asi budu ocka. No som ja zvedava ze co stvorim 🙂

zz134
28. feb 2012

@adrika79 Dakujem a som zvedavaaaa ako to dopadne. ja som gramblavec velky:(

letuskah
28. feb 2012

@zz134 hej su to ocka, to je vlastne vzor 10x10cm dosiahnes pri danej ihlici pri pocte ociek M a pocte riadkov R. to prave sluzi na to aby si si vedela prepocitat kolko potrebujes na nieco ociek. spravis si tento vzor a zmerias ci ti to sedi s tym co je uvedene na tom papieri, ked nie, musis pridat alebo ubrat ocka, prip zmenit cislo ihlice/hacika 😉

zz134
28. feb 2012

@letuskah jej dakujem! no vidim ze to bude drina 🙂 ale budem vas dievcatka otravovat otazkami 🙂

letuskah
28. feb 2012

@zz134 otravuj, cim viac sa pytas tym viac sa dozvies a od driny to ma daleko neboj 😉

evelin116
28. feb 2012
adrika79
28. feb 2012

@evelin116 Nie je to zle, ale aj tak je podla mna vitazom ten sal robeny na hrabliach :D :D 😎