Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

julianka777
15. mar 2012

a este jedna davnejsie zacata,ale dnes konecne dorobena 🙂

tretulka
15. mar 2012

ahojte ...dakujem za pochvaly, potesili 😵 .... inspirovala som sa na MMB http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=4285 ale nakoniec som to robila podla casopisu DIANA Baby c. 31, je to trosku ine, tam sa uz pocas hackovania vzorky ocka nepridavaju, navod som oskenovala, ale tu to nie je velmi dobre citatelne, tak ak mate niekto zaujem, poslem mailom, tam to bude ok

lussy23
15. mar 2012

@julianka777 opäť krásne dielka aj modelka 🙂

monalisatko
15. mar 2012

@julianka777 krása 🙂 🙂 🙂

nella0305
15. mar 2012

Jedna jarní po delší době 🙂

lucula73
15. mar 2012

ahojte dievčatá,
ja som úplný začiatočník,prvý raz som chytila háčik do ruky pred týždňom,...
ale potrebovala by som poradiť.či neviete kde je nejaký návod ako uhačkovať autíčko alebo nejaký traktor pre chlapčeka na čiapočku

veľmi pekne ďakujem 🙂

lucula73
16. mar 2012

@nella0305 jej to je krásne,už som si uložila,ďakujem 🙂

evelin116
16. mar 2012

kocky neviete ako na tie kvety????chcem takuto jarnu pre moju

evelin116
16. mar 2012

@baskaj dakujem no asi sa s tym potrapim ako to kukam..a nevies aj video

baskaj
16. mar 2012

@evelin116 bohužiaľ e-ee.

dida84
16. mar 2012

Kočky, fakt nemáte návod na tú adidasku? kamoška vravela, že ho zhliadla niekde na mmb.cz, ale vôbec ho neviem nájsť ☹

bv_alexandra
16. mar 2012

Babule idem sa pochvalit.nasla som na nete super jednoduchy svetrik tak som sa hned do neho pustila a tu je zatial cast chrbatika🙂

evelin116
16. mar 2012

@bv_alexandra to je asi pletene vsak?

lussy23
16. mar 2012

@nella0305 krásna čiapočka aj modelka
@bv_alexandra krásne

rene82
16. mar 2012

@evelin116 práveže to vyzerá, že je to háčkované

bv_alexandra
16. mar 2012

@evelin116 nie háčkované a tak jednoduché že som to pochopila na prvý krát :D 😉 a štrikuje sa to skoro sao. 🙂

bv_alexandra
16. mar 2012
https://www.youtube.com/watch?v=rljaN22F9jE

tu je celý návod na to, aj ked to nie je po našom ale da sa to pochopit. keby nie poviem ja kedže som to pochopila . ja robim momentálne takú velkost ako je ten modry. vyzera to na velkost cca 68 🙂 😉 a som uplne natešená ako pekne tie farby vynikajú. som zvedava na výsledok. len zajtra mi dcéra odchádza na lyžiarsky tak dnes som mala pekársky den - oškvarky a pudingos. ale to čo je na obrázku plus kusok z predku som urobila za dnes kým som čakala az sa upečú pagáče 🙂 😉

letuskah
16. mar 2012

@bv_alexandra krasa, take cosi som chcela robit uz davnejsie 😵 dakujem 😵

lucula73
16. mar 2012

kočky prosím vás,viete mi niektorá vysvetliť,ako sa počítajú tie retiazkové očká,keď sa začína?
tá prvá slučka na háčiku,alebo očko to sa ráta za prvé či ako to je?
Mám spraviť retiazku z 30 očiek a to posledné 30te je vlastne to,čo mi ostalo na háčiku?
neviem či som to napísala zrozumitelne,ale toto mi neni jasné,čo počítať 😕 😝 😀

ďakujem za radu 🙂

bv_alexandra
17. mar 2012

Dievčence prosím vás neviete niektorá náhodu či sa niekde na nete nenachádza časopis sabrina špecial ponožky, v stankoch ho nikde nemaju :(

letuskah
17. mar 2012

@lucula73 to preva, ta slucka sa nerata a posledne na haciku je to 30-te alebo kolke podla poctu 😉

@bv_alexandra ja som v stanku videla nejake ponozky ale neviem ci to bola sabrina, mozem sa v pondelok zastavit a pozriet to ked chces, prip ti ho kupim a poslem

lucula73
17. mar 2012

@letuskah ďakujem...dnes skúsim ešte raz,lebo som včera začala také autíčko a v 7. riadku mi to prestalo vychádzať 🙂

letuskah
17. mar 2012

@lucula73 mne sa na zaciatku casto stavalo ze mi zazracne ocka pribudali alebo ubudali 😀

julianka777
17. mar 2012

vcera bola dlha noc 🙂

lucula73
17. mar 2012

@julianka777 prosím ťa,ako sa robí ten dierkovaný vzor?ďakujem.. 🙂

lucula73
17. mar 2012

@julianka777 ďakujem. 😉
a ešte jednu vec nemožem nikde nájsť,ako sa zháčkujú dokopy dve očká,keď potrebujem ubrať?nemožem to nájsť 😒