Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

lucia32
19. mar 2012

Výpredaj - mimoriadna akcia - priadza LINDA od Storex http://www.mimibazar.sk/bazar.php?id=13164289

lucim
19. mar 2012

@julianka777 na patchworkovu je tiez navod na mmb, ale robila som od oka, cela finta je v tom, ze jeden riadok ides jednym smerom a dalsi otocis a naspat (ale nemusis pichat iba za jednu nitku, ale normalne za obe.) cize ked si hocikde vymenis farbu vlny, tak cestou naspat pokracujes presne tam, kde si v predoslom riadku skoncila s tou povodnou vlnou. ciapocku robis ako vzdy. aj rozne vzory si tam mozes vystriedat. .... ja som si to len skomplikovala tym, ze to je piratka so siltikom. ...vysvetlujem zrozumitelne? 😅

@tretulka vitaj v klube zavislakov 😀 😀 😀 ... ja prave prkam ku kosiku na vlny, ze co mam este doma poupratovat, aby som mohla chytit hacik 😀 😀 a @deniskateniska je uz jasna, zavislost ako vysita. 😵

@sjuzi cataniu na teraz daj asi este dvojmo, a nech sa podari. a typa? jednoduchu s malou medvedikovou hlavou 🙂
@janemari za posledny mesiac sme si tu as kockami davali dost linkov s kvetinkami a aplikaciami, ak sa ti chce, pohrabkaj sa naspat, alebo vyborny zdroj navodov je na www.mimibazar.cz
@ankan spodok su kratke stlpiky.

lucim
19. mar 2012

tak aspon nieco podokoncovane: pre sestricky 2 mesacnu a 2rocnu s antenkami a vlastnorucne robenymi gombikmi, zlta pre Terezku (povodne som nerobila klobucik, ale tak nejak to vyslo ... a sedobielocervena je pre matula c.2 k veste, tu povodnu dame na nejakeho medveda, padala mu stale do oci, aj ked som ju prerobila, proste homelesska este pre neho nie je spravny model .... navod na nu som nasla na ceskom mmb, jeden z najnovsich ,mam na nu dat aj aplikaciu nejaku?
a jeden bonusik - vlanajsia hexagonova sa nam super hodi k tohtorocej teplakovej supravke.. akoby som ju k tomuto hackovala . 🙂

julianka777
19. mar 2012

@lucim fuha 🙂 musim to asi este 5krat precitat aby som pochopila 😀

lucim
19. mar 2012
julianka777
19. mar 2012

@lucim kujem 🙂 idem nad tym maturovat 🙂

janemari
19. mar 2012

@lucim ďakujem idem to kuk,tam som našla aj návod na čiapočku.

ankan
19. mar 2012

@lucim sranda aké jednoduché... Robím ťažšie vzory podľa obrázka a obyčajné krátke stĺpiky ma vôbec nenapad li.... 😀

lussy23
19. mar 2012

@lucim krásne dielka aj synček. a tá kvietková - waw

lussy23
19. mar 2012

@lucim nádherné aj model je fešák @tretulka krásnučkká čiapka aj modelka @rene82 nádhera

idris
19. mar 2012

Ahojte kočky tak ja som tu snáď nebola asi pol roka ale konečne som sa rozháčkovala tak pridávam svoje dielka

janemari
19. mar 2012

@lucim tak vybrala som si jeden kvietok s mmb a toto je moja prvá čiapočka

lucim
19. mar 2012

@lussy23 dakujeeem 🙂
@janemari no perfis, gratulko k prvemu kvietocku a aj celej ciapocke 🙂 (moja prvotina sla do kosa, taky nepodareny ale nadseny pokus o usianku to bol, ale druha uz bola ok. 😉
@idris pekne ciapocky a aj vzory 🙂

janemari
19. mar 2012

@lucim tak ja som pôvedne chcela robiť ušianku,ale nevadí,lebo som chcela potom robiť takúto klasiku.Materiálu mám veľa takže budem skúšať ďaľej 🙂

janemari
20. mar 2012

Pridávam čiapočku aj s modelkou 🙂

monalisatko
20. mar 2012

@janemari peknučká sa ti podarila 🙂 no a modelka je nádherná 🙂 🙂 🙂

bisy
20. mar 2012

Baby z BA a okolia, viete mi poradit galanterku, kde maju najvacsi vyber camilly al.catanie. Diky

deniskateniska
20. mar 2012

@lucim robila si ciapocky z camily? tu modru napr.? alebo klobucik? dorazila camila tak robim prieskum ze co idem urobit 🙂

kibuk
20. mar 2012

ahojte 🙂 pridavam sa k vam,chytilo ma hackovanie,ake take zaklady mam už od detstva 😅 ale učim sa nanovo,tretiu mam už za sebou uhackovanu a poprosila by som navod na kitinku ktoru by som chcela nasit na čiapočku. dakujem
pridavam fotku poslednej ciapocky 🙂

lucim
20. mar 2012

@deniskateniska klobuciky som robila z camilly, ta modra, co sa ti paci bola taka zbytkovka z roznych akrylov 🙂
@kibuk pekneee, a kittinku som kedysi nasla na ceskom mmb. 🙂

rene82
20. mar 2012

@bisy možno je lepšie cez net, keď chceš toho viac. tu je link na babu odtiaľto, čo má galantérku: http://www.mimibazar.sk/bazar.php?album=221569

bv_alexandra
20. mar 2012

Ahojte zdravim vas z nemocnice.nemohli by ste mi niekta napisat navod na silt cez mobil sa mi strasne zle hlafa :(

lussy23
20. mar 2012

@idris krásne čiapočky aj modelka
@kibuk zlaté
@janemari krásne - aj čiapka aj modelka

lucia32
20. mar 2012

Babule tak pridávam dnešný výtvor , háčkovaná z elian nicky 🙂
Chcem sa opýtať na váš názor, ktorú priadzu-tenký akryl vziať na predaj. Batole 100g/416 m alebo Super Baby 100g/330 m..najradšej vlastné skúsenosti s vlnou , z batole som niekedy davno hačkovala, ale už nepamätám, super baby mam cele klbko po ruke. Na omak sa mi zdá jemnejšia, z batole mam však len malinky zvyšok. Batole ma zas pestrejšiu farebnicu, ale je o 30 centov za klbko drahšia.

idris
20. mar 2012

@lussy23
@lucim Kočky ďakujem za pochvalu 😉 už mám ďalšiu rozháčkovanú 😀 😀 len neviem kedy to moja šelma vynosí

kibuk
20. mar 2012

dakujem vam 🙂
kitiinku skusim pohladat nabazare 🙂

bisy
20. mar 2012

@rene82 Diky moc

letuskah
20. mar 2012

@lucia32 ja som kedysi z batole ustrikovala, mala som nejake zbytky a teraz som to pre mensieho vytiahla a nic sa tomu nestalo ani sa nespravili zmolky takze som spokojna ale neviem porovnas s tou druhou, tu som ani nevidela

rene82
20. mar 2012

@bisy inak je to lucia23 (pár riadkov hore)

rene82
20. mar 2012

@lucia32 ja by som sa chcela spýtať, či máte aj látky metráž