Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

bv_alexandra
24. apr 2012

ahojte tak som slubila že háčik odložim no nedalo mi a rozpracovala som koberec pre kamošku hačkovaný prstami. 😀 😀 😀 dúfam že sa jej to bude páčiť chcela by som aby to bol aspon mmetrový kruh :D

letuskah
24. apr 2012

@babatenko na Ladu ti treba 5 hacik lebo pri hackovani mas vlnu dvojmo, pri pleteni je to jemnejsie tak je aj 4 fajn a na jar baby radili tusim kacenku a este daco, par stran to je dozadu, plus bavlny ako camila catania limone... 😉

letuskah
24. apr 2012

@bv_alexandra ved si slub neporusila, hacik si v ruke nemala 😀 😀 😀 z coho si to robila?

bv_alexandra
24. apr 2012

mam doma vlnu NAKO Safari, 600g a vôbec sa mi nepáčila. skušala som z nej aj štrikovat aj hačkovat, a nepačilo sa mi to tak ma napadlo toto. Zamiešala som do toho ešte jednu takú smotanovu čiže 4vlny dokopy /3safari a jedna ta bezova. Tento kruh mi vyšiel z tých štyroch klbiek a ešte raz tolko urobit. Ide to rýchlo. Dúfam že s konečným efektom budem spokojná. Mam v pláne to podarovat kamoške k narodkam. 🙂

rene82
24. apr 2012

@babatenko ahoj. na teraz a leto sú dobré katka, camilla, daniela, catania,.... v galantérke určite odporučia. a čo sa týka háčika, tak na každej vlne máš napísanú veľkosť háčika alebo ihlíc

a takáto kvetina sa robí fakt jednoducho a v rôznych veľkostiach. základ sú retiazkové očká, napr. 6ro. v druhej rade robíš tak, že v tom poslednom a v provom urobíš cca 4ds a do ostatných stačí 1ds. a to je celé. urobíš 5 alebo 6 lupeňov a môžeš ich potom spojiť obháčkovaním krátkym stĺpikom. obháčkuješ prvý, neukončíš, ale priložíš druhý a pokračuje. posledný potom spojíš s prvým a máš hotovo. dorobíš stredový kruh podľa vzniknutej kruhovej diery a už len prišiješ, veľkosť lupienkov meníš poštom RO v základnej retiazke. na väčší kvet dáš 8 prípadne viacej RO.

babatenko
24. apr 2012

@rene82 @letuskah ďakujem, dievčatá, veľmi pekne 😉
Skutočne sa ale obávam, že mám novú závislosť, už aj sa chcem pustiť do jarnej čiapočky pre trojročnú neter, a mňa, keď to drapne, háčkujem do neskorej noci... Mužíček je teraz na týždňovke, čiže nemám nad sebou žiadnu kontrolu 😀
Naposledy som totiž "musela" štrikovať do pol druhej do rána... A ráno do práce, všakže 😀

dudri
24. apr 2012

potrebujem radu. prvy krat hackujem . mne sa nezda,
lebo posledny uzaver som hackovala 1rad kratky stloupek okolo a obluciky. tesno. ma byt pruzne?
ako ma byt spravne posledny uzaver kolko rad kratky sloupek 2-3x?

dudri
24. apr 2012

ako mam zisti velkost capice
http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=7948
moja dcera ma obvod hlavy 48cm

bv_alexandra
24. apr 2012

moja dcéra si požiadala že chce háčkovanú deku 😝 😝 😝 no lenze nechce žiadne pravidelné tvary a čo najviac farieb. nemáte nejakú inšpiráciu? 🙂

letuskah
24. apr 2012

@bv_alexandra pred chvilkou som nadabila na toto http://www.redheart.com/free-patterns/original-... je uplne bohovska, su to sice pravidelne tvary ale da sa spravit niektore vacsie niektoe mensie, ale tie farby su uzasne

lucia37
24. apr 2012

@bv_alexandra Alexandra, prosim ta, kde na taketo nieco najdem navod? Vyzera to perfektne 😉

bv_alexandra
24. apr 2012

@lucia37 na čo mysliš? 😝

bv_alexandra
24. apr 2012

@letuskah ta vyzera fajn ale návod? 😝 ☹

kibuk
24. apr 2012

taak a prave dokončena letna s motylikom 😉

letuskah
24. apr 2012

@bv_alexandra tam mas download printable instructions to ti otvori pdf dokument 😉

adrika79
24. apr 2012

@rene82 HM... 😉 Ty si fakt sikulka sikulkovita :D

lucula73
24. apr 2012

@kibuk krásna ,na toho motýlika je niekde postup?ďakujem 🙂

kibuk
24. apr 2012

@lucula73 ano je na českom mimibazare ale preposlem tu 🙂 http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=6614

lucia37
24. apr 2012

@bv_alexandra ten koberec hackovany v rukach 😉

bv_alexandra
24. apr 2012

@lucia37 jáááj no robim to prstami daj si do youtube finger crochet
napr:

https://www.youtube.com/watch?v=O4kKMABKsNg


a toto som robila tak ako placku na čiapku. 😉 teda ešte stále robim už mám priemer 80cm 😀

bv_alexandra
24. apr 2012

inšpirovala ma tato baba: anjelicek26 len myslím že po novm ju musiš požiadať o priatelstvo aby si videla album 😉

lucula73
24. apr 2012

@kibuk si zlatá,moc ďakujem..

dievčatá,prosím vas,mám robiť čiapku na 46cm hlavičku,takú malú som ešte enrobila ,len od 50cm viac..........koľko si mám nahodiť tých DS na začiatku?či rovnako?nahadzovala som doteraz 17DS plus tie 3 RO na začiatku...........
ďakujem pekne 😉

letuskah
24. apr 2012

@lucula73 rovnako len rozsirujes na mensiu placku, ale kolko to neviem, ja to robim od oka a s pomocou modela, preto to potom 100krat param 😝

adrika79
24. apr 2012

@lucula73 Rovnako zacinas, ale rozsirujes len na cca 14 cm - to je tak 8 riadkov... vyratas si to klasicky obvod hlavy delene 3,14 - a mozes dat o 0,5 cm menej - baby davaju aj o 1 cm,,, a potom ides do potrebnej dlzky - teda vysky ciapky...asi 17 cm...

lucula73
24. apr 2012

@letuskah
@adrika79 dík baby,už mám placku.ALE.............má rovných 13cm............. a mala by mať podla vzorca 14,6cm,ale ak by som dala menej,tak aspoň 13,6cm by mala mať,nie?a keď pridám ešte riadok bude mať skoro 15cm.to bude veľa,nie?mám cataniu 😕
ľutujjem,že som sa na to dala,to pre kamošku ale tak nemožem jej to chodiť skúšať,ach jaj 😠

janemari
24. apr 2012

@rene82 odvážne waw 😲
@rene82 je to krásne to by bolo aj pre malú slečnu. 🙂

lussy23
24. apr 2012

@kibuk nádhera
@rene82 parádne
@babatenko krásny kvietok

lussy23
24. apr 2012

@kibuk nádhera
@dudri to sú nádherné čiapky
@bv_alexandra krásny

matja
24. apr 2012

ahojte, chválim všetky výtvory, pekné vecičky ste porobili. Ja pridávam práve dokončené bolerko. Lenže kým som ho dokončila, mojej slečne je už malé 😝 😀
týmto ďakujem aj @rene82 za pomoc, ak si spomínaš, radila si mi kedysi v IP, ako bolerko spraviť 🙂

kibuk
25. apr 2012

@matja naderne aj ja chcem taketo spravit,ako na to? dakujem 🙂