Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

lussy23
20. máj 2012

@adrika79 krásnučké

monalisatko
20. máj 2012

@adrika79 ten sveter si super rýchlo zmákla, a čiapočky sú krásne 🙂

sisamato
20. máj 2012

@letuskah dakujem za radu 🙂

monalisatko
20. máj 2012

my sme dnes boli celý deň v záhrade, varili sme v kotlíku guláš, obrali pár jahôdok a čerešne, čiže som háčkovanie zanedbala už 2 dni - keďže včera sme boli s mm na neskorom obede (deti boli u svokriných) osláviť 10. výročie svatby.

letuskah
20. máj 2012

@monalisatko jeeeej ceresne, jahody, mnam... super straveny vikend 😵
my sme sedeli doma 😀 ale zajtra aspon vybehneme do obchodu na rozky, maly ma kiahne, mal horucky a vyhadzany je uplne vsade, ale uz nam je dlho

monalisatko
20. máj 2012

@letuskah joj to nezávidím. Moje baby ešte nemali kiahne, ale určite to nie je nič príjemné. My sa trápime už druhý týždeň so zelenožltými soplíkmi a kašlom, ale už to neriešim, lebo by som sa zbláznila. Keď si už myslím že je celkom dobre, tak zas niektorá večer pri zaspávaní kašle a fúka nos 😅

adrika79
20. máj 2012

@monalisatko Vdaka, ale mam len zadny diel, idem teraz zacat predny diel svetra :D tie aplikacie boli len na ukludnenie, lebo ten sveter je hrozna nuda... 😉

jawan
21. máj 2012

včera som dokončila klobúčiky

bamarama82
21. máj 2012

kocky date mi radu, ked hackujete camilou, 2-2,5 hacikom, polstlpik, ako pridavate a do kolko?

evvkaa
21. máj 2012

nemate niekto navod na ponco a na saty detske dakujem 🙂

lussy23
21. máj 2012

@jawan nádherné.
@monalisatko krásne fotky. mali ste úžasný víkend. čerešne a jahody - tak v tých by som aj spala

monalisatko
21. máj 2012

@lussy23 ďakujem, našťastie aj moje baby ich majú radi 🙂

monalisatko
21. máj 2012

fíha, takto prázdno tu už dávno nebolo 😨 Ja som dnes skúsila hrkálku s kinderkom čo sem @matja hodila link a normálne som sa do môjho prasiatka zamilovala 😀 Už som pred chvílkou začala aj žabu 🙂

adrika79
21. máj 2012

@monalisatko No kazdy je asi s detmi vonku :D aj my sme boli, takze sveter stoji a caka :D ale aplikacie ma zacali bavit - vsetko len nie ten sveter :D Borek a Elmo...

monalisatko
21. máj 2012

@adrika79 jééééj, krása 🙂 No ano, aj my sme vela vonku, len žial malá dnes horúčkuje od zúbka, lebo ju bolí, má ho zapálený, takže ráno ideme k zubárke. Od nervozity ani spať neviem ☹

adrika79
22. máj 2012

@monalisatko My zasa viroza - sopel, ale taky, ze tecie z nosda ako vodopad a oci slzia nonstop... 😖

adrika79
22. máj 2012

@monalisatko A vychutnajte si ceresne, u nas stoja v obchode 7 eur kilo... 😅

sonka31
22. máj 2012

Ahojte dievcata, trosku sa aj ja venujem pleteniu a hackovaniu pre mojho maleho a napadlo mi urobit na leto setik tielko a sortky na 18 mesacne dieta. Nemate nahodou niektora navod? Ja este nemam taku rutinu, ze by som si to navrhla sama 😉 Pletene , ci hackovane, to je jedno, ale asi pletene je pre mna jednoduchsie 😎 Dakujem
@letuskah Super to tu vyzera, vdaka za info.

letuskah
22. máj 2012

@adrika79 si sa rozbehla, a co chuda svokra ta zatial mrzne bez pulovra 😀 😀 😀 inak krasne, musim aj ja daco na jesen vymysliet

vcera som zlikvidovala 2 klbka zo zasoby co mi svokra dala nejake stare vlny, uhackovala som kos (foto pridam neskor) akurat ze neviem co s nim, lebo nedrzi ako som si predstavovala a farbu ma hnusnu, skombinovala som modru a zltu a je to divne...

@sonka31 tak vitaj 🙂 pozri na ceskom MMB a ja mam v jednom casaku strikovane tak to naskenujem a poslem ti, daj mi email do IP ak chces 😉

adrika79
22. máj 2012

@letuskah ten svokrin s veter ma byt hotovy k jej narodeninam - 18 jun je dalekoooo :D ked taka hnusana vlna, ale uz len dneska jednu hnedfu ciapocku a uz budem makat na svetri, slubujem :D ked starsia zasa sopli, to nemam naladu na bezovy sveter XXL 😎

letuskah
22. máj 2012

@adrika79 obdivujem ze si sa vobec na to dala... ja som raz plietal muzovi vestu na 4 ihl cize to slo relativne rychlo ale som si povedala ze nikdy viac dospelakovi, max mne ked sa mi nieco zapaci....

jawan
22. máj 2012

pre moje zlaté zákazničky dvojičky

lucia32
22. máj 2012

Nejaké bavlnky camilla, catania, daniela... http://www.mimiaukcie.sk/nove_aukce.php?typ=0&u...

A moje 2 najnovšie výtvory 🙂

letuskah
22. máj 2012

@lucia32 na ten odkaz radsej neklikam 😀 😀 😀

monalisatko
22. máj 2012

@adrika79 žial vela detí je chorých. My už dofúkavame, ale staršia stále do žlta 😒 To teda je riadna pálka za kilo 😨 ale sa ani nečudujem, aj my máme o štvrtinu menej ako vlani.
@jawan krásne sú čiapočky. Tá puma je vyšitá, alebo háčkovaná?
@lucia32 krásne klobúčiky 🙂

jawan
22. máj 2012

@monalisatko to je vyšité 🙂

monalisatko
22. máj 2012

@jawan krásne sa ti to podarilo vyšiť. Ja šiť neznášam, tak by to bolo hrozné 😀

princes218
22. máj 2012

konečne urobené čiapočky na objednávku sú už hotové 😉 😉 😉 🙂 🙂

princes218
22. máj 2012

@lucia32 mohla by som poprosit o navod na bielo zelenkati klobucik s kvietkom dakujem Mirka

ppskate
22. máj 2012

@adrika79 Poprosím Vás,ak sa dá,pošlete mi návod na Elmo aplikáciu? 😵 vďaka